Jump to content
Dogomania

CHIP dla yorka...?


iWoNai

Recommended Posts

Powiem Wam, że przeraziłam się nie na żarty, czytając ten wątek. Dlatego umówiłam się na jutro do weterynarza na zaczipowanie Kofiego. Poza obróżką z identyfikatorem (może się zgubić) i tatuażem (Kofi ma w pachwinie, więc może się rozciągnąć i być mało czytelny) jest to jeszcze jedna forma zabezpieczenia psa na wypadek zagubienia lub kradzieży. Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dorota i Kofi']Powiem Wam, że przeraziłam się nie na żarty, czytając ten wątek. Dlatego umówiłam się na jutro do weterynarza na zaczipowanie Kofiego. Poza obróżką z identyfikatorem (może się zgubić) i tatuażem (Kofi ma w pachwinie, więc może się rozciągnąć i być mało czytelny) jest to jeszcze jedna forma zabezpieczenia psa na wypadek zagubienia lub kradzieży. Co o tym sądzicie?[/quote]

Wg. mnie bardzo dobry pomysł. Ostrożności nigdy za wiele ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota i Kofi']Powiem Wam, że przeraziłam się nie na żarty, czytając ten wątek. Dlatego umówiłam się na jutro do weterynarza na zaczipowanie Kofiego. Poza obróżką z identyfikatorem (może się zgubić) i tatuażem (Kofi ma w pachwinie, więc może się rozciągnąć i być mało czytelny) jest to jeszcze jedna forma zabezpieczenia psa na wypadek zagubienia lub kradzieży. Co o tym sądzicie?[/quote]

Z czipami to też jest różnie - jak mały trafi na uczciwych ludzi to go nawet bez chipa znajdziesz, bo zarówno oni jak i Ty będą szukali.
Ale jak go ktoś ukradnie......:angryy::angryy: . W tym wypadku nic nie pomoże - zarówno tatuaż jak i czip można usunąć:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Niestety Viki, masz chyba rację :wallbash:. Ale zawsze to jednak zwiększa szansę przepływu informacji i może przyspieszyć poszukiwania, gdyby znalazł pieska ktoś uczciwy. Czip jest także wymagany, aby psiak mógł podróżować po krajach Unii Europejskiej. Bez niego ani rusz.

Link to comment
Share on other sites

A ja Wam powiem straszną rzecz. Bardzo mnie to oburzyło...
Jakieś dwa lata temu teść powiedział mi, że mało brakowało a mieliby pieska.
Fajnie pomyślałam, ale zaraz zapytałam skąd. I tu pies pogrzebany. okazalo sie, że piesek wyszedł zza rogu ulicy za albo przed właścicielami podbiegł do teściów i mało brakowało, żeby go schował za kurtkę i uciekł....:angryy::angryy::angryy: na szczęście właściciele szybko zareagowali gdy pies zniknął :multi:i szukając go głośno krzyczeli i piesek się znalazł :))). Może nie powinnam tego pisać, zwłaszcza, że to moja skądinąd jakakolwiek rodzina, ale nie mogę tolerować takiego zachowania i gdyby już to sama zaczęłabym szukać właściciela, ale chciałam tylko zaznaczyc że w naszym otoczeniu są ludzie, po których się możemy dużo rzeczy nie spodziewać. Bądźmy czujni i miejmy oczy szeroko otwarte.:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

no więc.. ostatnio prawie mi ukradli moją suczke.. i sie o nią teraz boje i mam pytanko, ile kosztuje taki czip który sie pod skore pieska wczepia czy cos takiego.. słyszałam o tym duużo i podobno jak zginie piesek to mozna go łatwo odnaleźć .. prosze o odp.
:):)

Link to comment
Share on other sites

U mnie w lecznicy czip razem z paszportem kosztuje 90 zł, sam czip 60 zł.
Czip niestety nie daje żadnej gwarancji, że piesek się odnajdzie, niestety nie jest to GPS (A SZKODA) jeśli nieuczciwi ludzie będą sobie chcieli psiaka zatrzymać to nic Ci po czipie niestety... ;/
Trzeba również pamiętać żeby wprowadzić dane do bazy (nie pamiętam jak ta chipowa się nazywa;))
Oczywiście czip jest dobry, zawsze to jedna możliwość więcej w przypadku zgubienia się psa, na jego odnalezienie.

Ja w każdym razie marze o tym, że wymyślą takie urządzenia które pokażą nam w którym miejscu pies się znajduje :D Tak jak w samochodach, choćby był 100m pod ziemią i tak będzie sygnał gdzie on to jest :D
Wiem że marzycielka ze mnie, ale w przypadku psa jakiego mam było by to zbawienie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

hej
moja Luna -shih tzu ma czip.załapała się na darmowy
teraz nie wiem jak to wygląda,ale chciałabym ja zaczipowac
jutro bede u weta i jak nie zapomne to sie spytam co i jak
zawsze to bezpieczniej,psiak moze sie zgubic lub moga go ukrasc-jest wetdy wieksza szansa na odnalezienie go.

Link to comment
Share on other sites

Moja Sheri ma chip-a wszczepionego na pierwsze urodziny ponieważ jechałysmy zagranicę. Chip odczytuje sie bez problemu gdyz często jeździmy i jest sprawdzana przez celników

[quote name='iWoNai']Czy Wasze yorki maja chipy?. W jaim wieku zostaly wszczepione Waszym pupilom ?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Furia dostała chip podczas wyrabiania jej paszportu.
A doszły mnie słuchy że np. w województwie pomorskim chipowanie psów stało się obowiązkiem...

Moim zdaniem jest to świetna sprawa, nie daj boże się zgubi taki maluch i chip może naprowadzić na właścicieli :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...