Jump to content
Dogomania

CHIP dla yorka...?


iWoNai

Recommended Posts

[B][U]daria1[/U][/B]
[B][/B]
Z tego co pamiętam szykujesz sie do wyjazdu za granicę? I tam chip jest jak najbardziej na miejscu! Zapytasz nowego weeta o namiary do organizacji/rejestru i po wypełnieniu wszystkich formalności dostaniesz potwiedzenie umieszczenia psa w rejestrze. U nas rocznie płaci sie za to ok. 4 euro - więc niedużo. I tam to działa! Po wpisaniu numeru z chipa pojawiaja sie dane, które wpisałaś, numer telefonu, adres, imię i nazwisko właściciela - namiary kontaktowe, które podałas. Muszę jeszcze zapytać i dowiedzieć się dokładnie, ale wydaje mi się, ze u weta można po numerku otworzyć historie chorób i szczepień. Bo tu wszystko jest zcentralizowane i w jednym systemie. Ale o to musze sie jeszcze dokładnie wypytać :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie liczyłabym na tatuaż jako identyfikator w razie zaginięcia psa. A szczególnie tatuaże na uchu. Raczej nie jestem w stanie odczytac tatuażu w uchu mojej suni, da się odczytac początek a reszta zarosła wloskami:) no chyba, że w takim przypadku goli się ucho. Ale tatuaż i tak nie jest zbyt czytelny na pierwszy rzut oka.

Link to comment
Share on other sites

No myślę, że w Ostrołęce jakis lekarz to robi. podzwoń po lecznicach i popytaj :) A jak nie, to w najbliższym (większym od Twojego) mieście nie będzie z tym problemu!! Ceny są różne. Trzeba pytać weta, który będzie to robił :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']No ale skąd właściciel psa ma wiedzieć gdzie jego zaginiony pies się znajduje?

no chyba, że ten chip umożliwia znalezienie pobytu zachipowanego psa?[/quote]
Tak dobrze to jeszcze nie ma, niestety :shake:

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co to tez zalezy od weterynarza.Ja mam suczke owczarka niemieckiego któa ma Chipa od 10lat i rozmawiajac z kilkoma weterynarzami ustaliłam cos takiego:jesli wet jest człowiekiem prawym sam przy kontroli sprawdza pochodzenie zwierzecia.Oczywiscie jesli ma sprzet,a jak wiadomo ze sprzetem to u nas jest gorzej :-( bo jesli ktos z ukradzionym pieskiem pójdzie do wiejsckiego lekarza to ten chocby chciał to sprawdzic nic nie da rady :-( Pozatym wet powinien miec dostep do bazy danych zeby np.pod numerem chipa wyskoczyło mu w razie co PIES KRADZIONY a podpięcie pod baze danych to i wet w miescie nie ma :-( wiec koło sie zamyka.Jestesmy jeszcze 100 lat do tyłu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']Chip byłby chyba dobrą rzeczą, ale zastanawia mnie czy ktoś, kto znalazłby yorka okazałby się na tyle uczciwy, żeby oddać psiaka właścicielowi... Czarno to widzę :roll:[/quote]
Rzadko kto by oddał, przecież taki york to teraz najbardziej pożądana rasa, a jak się znajdzie, to już nie trzeba płacić 2000 zł za samo kupno :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...