Jump to content
Dogomania

z rodowodem czy bez


sunshine

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

anusiak kup sobie maskotke z niebieskimi oczkami bo to Cie najbardziej interesuje- rozkoszny szczeniak, ciekawe co będzie jak urośnie i okaże się że nie ma kto psem się zajmować, bo husky wymaga codziennej pracy, w deszcz śnieg i słońce.
Twój poziom jest żenujący, piszą do Ciebie osoby które zajmują się od lat POMOCĄ BEZDOMNYM PSOM, ADOPCJAMI - że to co robisz jest złe, bardzo szkodzi zwierzętom które ponoć kochasz. A Ty dalej swoje. I przez takich ludzi schroniska są przepełnione, bo każdy sobie raz dopuści sukę, dwa razy psa, jeśli umiesz mnożyć to wiadomo co wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

słodka ta twoja shira :)
Tutaj też toczycie tą bezsensowną rozmowe?
Gdzie ta dziewczyna napisała że kupuje psa dla oczu?
Bo jakoś przeczytałam jej postu i nigdzie nie znalazłam .

Nie przejmuj się ,
też mam pieska nie rodowodowego ,
ma już pare lat i jest zdrowy jak ryba .

Pozdrawiam trzymaj się

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Stokrotka1988']słodka ta twoja shira :)
Tutaj też toczycie tą bezsensowną rozmowe?
Gdzie ta dziewczyna napisała że kupuje psa dla oczu?
Bo jakoś przeczytałam jej postu i nigdzie nie znalazłam .

Nie przejmuj się ,
też mam pieska nie rodowodowego ,
ma już pare lat i jest zdrowy jak ryba .

Pozdrawiam trzymaj się[/quote]

Owszem, o oczach nic nie było, ale z jej wypowiedzi jasno wynika, że mało wie i o rasie, i o pseudohodowlach.

Też mam psa w typie husky z pseudo, ale wtedy miałam 8 lat, do głowy by mi nie przyszło że ludzie mogą tak zarabiać na psach, nikt mnie nie uświadomił... Teraz nawet nie wahałabym się między fabryką psów a schronem.

[QUOTE] karjo - twój poziom jest żenujący , h*ja wiesz i udajesz mądraline .
Dzieciaczek - hmmm do kogo to było ?
Z powagą ale mam z pewnością więcej lat niż ty ;/[/QUOTE]

czyj poziom jest żenujący? :roll:

Nie chcesz nawet dopuścić do siebie argumentów przeciw. Gdy wybierzesz pseudo, masz takie samo prawdopodobieństwo, co gdybyś wzięła szczeniaka ze schronu, że wyrośnie z niego coś, co poza niebieskimi oczyma i umaszczeniem huskiego nie przypomina. Schroniskowy mieszaniec naprawdę nie jest w niczym gorszy od psa z pseudo.

Przede wszystkim radzę ci wpierw porozmawiać o swoich planach z rodzicami.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za przeniesienie rozmowy tutaj.

Widzę, że ta żenująca dyskusja do niczego nie dąży ponieważ Anusiak17 nawet nie odpowiada na nasze argumenty. Jest mi tylko przykro i smutno, że takie jest myślenie ludzi - egoistyczne, bo jak inaczej je nazwać? Nie wiem ile masz lat ale zachowujesz się jak małe rozpieszczone dziecko. Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że psa będziesz mieć przez kolejne 14 lat?

[IMG]http://img379.imageshack.us/img379/3344/10018053gk.jpg[/IMG]
Kupując psa bez rodowodu współuczestniczysz w tym? Warto? Przecież jesteś takim miłośnikiem rasy...

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f39/bs-serwis-adopcyjny-bezdomne-szpice-potrzebuje-waszej-pomocy-106554/[/url]
Przeczytaj sobie ten wątek...

Link to comment
Share on other sites

No jasne, bierz z pseudo. Przecież co za różnica? Po co płacić tyle za psa jak można wziąć za 400zł. No i co, że dzięki Tobie schroniska będą przepełnione? Łiiii tam. Myślałaś kiedyś o psie z rodowodem? Ale po co? Przecież takie z pseudo lepsze...
[SIZE=1](oczywiście śmiać, a za razem płakać mi się chcę, normalne osoby niech do siebie tego nie biorą)
[/SIZE]
[B]dziewczyno, zastanów się co piszesz i co robisz... dzięki takim osobom jak ty, tu na dogo są setki psów, które potrzebują pomocy. [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Stokrotka1988']Nie dziwie się że ona się broni,
jestem po jej stronie.
Jak niby ma powiększać pseudohodowle
jak pisała że nie będzie oddawać psa do schroniska
i nie będzie dopuszczala go do suki.
Więc powiedźcie w jaki sposób? :shake:[/quote]

Och, w łaskawości swojej rzeczywiście napisała, że nie będzie dopuszczać psa do suki. Nie, to nie jest wspaniałomyślność tylko powinien to być fakt oczywisty. Oczywista oczywistość ;) żeby nie produkować kundli w typie, z dopiskiem "dziadek miał rodowód", bo to już nawet śmieszne nie jest.

A w taki, że pokazuje rozmnażaczom, że jest POPYT na nierasowe szczenięta. Popyt rodzi podaż a co z tej podaży wynika - zapraszamy na dział Psy w Potrzebie, albo nawet na dział grupy V, SH, szpice w potrzebie, strona i baza 'bezdomne szpice' i tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jak niby ma powiększać pseudohodowle
jak pisała że nie będzie oddawać psa do schroniska
i nie będzie dopuszczala go do suki.
Więc powiedźcie w jaki sposób?[/QUOTE]

Wy naprawde jesteście takie bezmyślne czy tylko takie udajecie?

JEST POPYT NA SZCZENIĘTA WIĘC PSEUDOHODWLA BĘDZIE JE DALEJ PRODUKOWAĆ!

Link to comment
Share on other sites

Skoro tak bardzo chcesz psa i nie chcesz za niego płacić to idź do schroniska, wybierz sobie jakiego chcesz. Niektóre wyglądają idealnie jak husky. Dzięki Tobie biedny niekochany pies uzyska dom i będzie Ci wdzięczny za to do końca swoich dni. W oczach takiego psa widać prawdziwą wdzięczność i często są znacznie bardziej przywiązane niż wychowywane od małego. W schronach są zarówno młode jak i starsze, do wyboru, do koloru. Dzięki temu komuś pies się nie sprzeda to może nie zrobi kolejnych 20 szczeniąt z których połowa prędzej czy później wyląduje w schronie.. Jeśli chcesz możemy Ci pomóc znaleźć młodego pieska który cierpi i potrzebuje domku.

Link to comment
Share on other sites

po przemyśleniu , zdecydowałam się na rodowodowego szczeniaka ,
tylko teraz poszukuję hodowli która po niskiej cenie sprzeda szczeniaczka ,
na szczeniaka mogę przeznaczyć 600-700 zł . Pisałam do kilku hodowli i najniższa cena to 900 zł , znacie jakieś hodowle które nie mają aż tak drogich szczeniąt?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusiak17']po przemyśleniu , zdecydowałam się na rodowodowego szczeniaka ,
tylko teraz poszukuję hodowli która po niskiej cenie sprzeda szczeniaczka ,
na szczeniaka mogę przeznaczyć 600-700 zł . Pisałam do kilku hodowli i najniższa cena to 900 zł , znacie jakieś hodowle które nie mają aż tak drogich szczeniąt?[/quote]

:multi::bigcool:

Powiem Ci, że ja osobiście nie spotkałam się z hodowlą jakiej kolwiek rasy, żeby sprzedawała szczenięta po 600-700 zł, tak jak napisała Inarugowa sprzedają też szczenięta niehodowlane, ale wydaje mi się, że i tak to nie będzie 600 zł, może poczekaj chwilke, odłóż sobie troszkę i dopiero wtedy myśl, naprawde warto nawet rok poczekać i uzbierać, w końcu ta psiunka ma być z Tobą nawet 15 lat :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.allegro.pl/item689935893_syberian_husky_szczeniaki.html#gallery"]SYBERIAN HUSKY SZCZENIAKI !!! (689935893) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

Co o tym sądzicie? Dla mnie to trochę dziwne, naprawdę... Część z rodo (500 pln), część bez (250 pln :angryy:) Co to ma być? Choć może to szansa dla kogoś, kto chce taniego szczeniaka z rodowodem, ale trzeba by osobiście pojechać i sprawdzić warunki i dopytać, dlaczego ktoś wyprzedaje hurtowo... Podejrzana sprawa.

[quote]Witam! Mam pilnie do sprzedania ośmiomiesięczne szczeniaki rasy Syberian Husky. Pieski pochodzą z hodowli Eskimoski Domek. Trzy pieski z rodowodem FCI złoto-białe, pozostałe bez rodowodu różnego ubarwienia. Cena szczeniaków z rodowodem 500 zł, bez rodowodu 250 zł. Kontakt tylko telefoniczny [...]. Węgleszyn woj. Świętokrzyskie. [/quote]Wklejam zdjęcia z aukcji :

[IMG]http://photos03.allegroimg.pl/photos/400x300/689/93/58/689935893[/IMG]

[IMG]http://photos03.allegroimg.pl/photos/400x300/689/93/58/689935893_1[/IMG]

[IMG]http://photos03.allegroimg.pl/photos/400x300/689/93/58/689935893_3[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ale wszystkich traktujecie na jedno kopyto. Widziałam psy rodowodowe, które były w schronisku, zaniedbane, lub zamknięte w klatkach i non stop rozmnażane. Widziałam też "hodowle", w której są psy różnych ras z rodowodami a warunki gorsze niż w schronisku, psy zaniedbane i choć wielu próbowało nikt nie dał rady zamknać tej hodowli...wpływowi ludzie. Widziałam psy rasowe-nierodowodowe piękne i zdrowe. Czy nie wiecie że w FCI siedzą także ludzie którzy na tym zarabiają.Na każdym wyrobionym rodowodzie badź wpisanej hodowli? Ludzie od których pochodzi mój piesto nasi znajomi. Często się spotykamy"całą psią rodziną". Psy maja z nimi dobrze,klatki czy nawet kojca na oczy niewidziały,mieszkają w domu i sa traktowane jakczłonkowie rodziny. :)

Oczywiście są ludzie źli. Potwory które traktująpsy jak interes ale są to zarówno hodowcy jak i pseudohodowcy i vice versa:(

Pozdrawiam wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...