Jump to content
Dogomania

z rodowodem czy bez


sunshine

Recommended Posts

Dziękujemy Shirka nie jest rodowodowa:) Dla mnie i tak jest najwspanialszym wzorcem :cool3::loveu:




[COLOR=SeaGreen][B]temat wydzielony z [U][url]http://www.dogomania.pl/forum/f714/piekna-shira-141807/[/url][/U][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f722/z-rodowodem-czy-bez-142636/"][/URL]
jefta[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE] I szczerze mówiąc szczeniaki trzeba było zabrać bo nie dawały spokoju matce...[/QUOTE]
Nie rozumiem tego stwierdzenia. Możesz je jakoś wyjaśnić?
Tak jak napisała MarteczkaWawa zakup psa z pseudohodowli możesz odczuwac przez następne 15 lat:roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jej mama nie jest z psudohodowli[/QUOTE]
Jest. Każdy kto rozmnaża psy bez rodowodów jest pseudohodowcą. Może teraz cię to nie interesuje ale kiedyś możesz bardzo żałować, że kupiłaś psa bez rodowodu.
No a mała jak pisałam już wcześniej jest śliczna.

Link to comment
Share on other sites

Sunshine nie chce żebyś rozumiała to jako kłótnie, to żadna kłótnia, próbujemy Ci przekazać ważną sprawę, nie naskakując na Ciebie, choć pewnie i tacy się tutaj znajdą. Husky to nie moja rasa, ja jestem zdecydowania kochająca plaskate, ale pies to pies. Uważasz, że tamci Państwo kochają zwierzęta. Nie była bym na Twoim miejscu taka naiwna w stosunku do pseudohodowców. Powiedzieli, że więcej nie rozmnożą, bardzo znana śpiewka.
Nikt nie chce na Ciebie naskakiwać tylko na spokojnie wytłumaczyć.
Pogadaj z maniakami huskich na dg, myślę, że nikt nie będzie innego zdania.

Link to comment
Share on other sites

ehh... ja bym nie nazwała tego "pseudohodowlą" ,
jak pies nie będzie wystawiany itp . to po co ten rodowód ?
Jeśli pies ma być wystawowy- owszem rodowód jest niezawodny.
Ja w sierpniu też biorę huskiego i będzie bez rodowodu , u mnie
w mieście jest większość bez rodowodu i nie widzę nic w tym złego,
psiaki dobrze się trzymają i są śliczne .
Nie każdy psiak bez rodowodu musi mieć jakieś schorzenie ,
przy zakupie nie rodowodowego huskiego dostaje się książeczke zdrowia
szczeniaka i tam jest co nieco opisane , a jak ktoś chce sprawdzić czy szczeniak jest zdrowy ( mimo że widział zdrową matke i ojca szczeniaka)
może się przejść do weterynarza- nie widze problemu .

--------------------
Shirka jest śliczna :)

Link to comment
Share on other sites

I Sunshine i Anusiak, jeszcze duzo powinnyscie sie dowiedziec o zakupie psa...
To sa/beda urocze kundelki po prostu.
Proponuje przeczytac i przemyslec:
[url=http://www.stoppseudohodowcom.org/]STOP pseudohodowcom! | STOP pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.[/url]
[url=http://www.rodowod.republika.pl/]Rasowy=rodowodowy[/url]

Link to comment
Share on other sites

"To sa/beda urocze kundelki po prostu"

Brawo , jak nie umiesz rozróżnić huskiego-nierodowodowego od kundelka:-o .
ja mojego psa nie będę dopuszczała do suki więc nie będę poszerzała tzw"pseudohodowli" ... poprostu chcę dać mu dom obojętnie czy jest z rodowodem czy bez.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusiak17']"To sa/beda urocze kundelki po prostu"

Brawo , jak nie umiesz rozróżnić huskiego-nierodowodowego od kundelka:-o .
ja mojego psa nie będę dopuszczała do suki więc nie będę poszerzała tzw"pseudohodowli" ... poprostu chcę dać mu dom [B]obojętnie czy jest z rodowodem czy bez[/B].[/quote]

to przygarnij "huskowatego" szczeniaka ze schronu a nie nabijaj kabzy jakiemuś bucowi, co sobie dorabia na psach :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Tak, uwielbiam jak rozmnażacze sobie "powiększają stadko", bo "kochają rasę" :loveu:

Jakby kochali dany typ psów to starali by się pomóc tym, które już są na świecie (i siedzą po schronach na przykład) a nie bez sensu mnożyć kolejne pieski W TYPIE a nie rasowe :roll:

Link to comment
Share on other sites

jednego mają już zaadoptowanego . Niestety w tych czasach dla większości ludzi zależy na kasie choć niektórzy się do tego nie przyznają , nawet hodowcy rasowych husky na nich zarabiają . I mi na rodowodowym nie zależy,wystarczy mi taki jaki będzie i wychowam go zdrowo jak należy.
A oddadzą mi psiaka dlatego że zasłużyłam a nie że chcą się pozbyć więc patrz co piszesz:mad:

Link to comment
Share on other sites

A i karjo pisałaś że psy z pseudohodowli mogą mieć schorzenia itd.
przeczytaj sobie to [url=http://www.husky-anana.net/choroby.htm]C H O R O B Y[/url] .
Nawet husky z hodowli - ten z rodowodem może mieć jakieś schorzenie i nie ma na to reguły .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusiak17']Nawet husky z hodowli - ten z rodowodem może mieć jakieś schorzenie i nie ma na to reguły .[/quote]

Owszem może, ale jeśli choruje pies rodowodowy to masz wsparcie hodowcy, czasem nawet pomoc w kosztach leczenia itd. Od pseudohodowcy nie masz nic.

Link to comment
Share on other sites

zabulisz ponad 1000 za rodowodowego szczeniaka i jeszce płacisz za jego leczenie jak jest chory , no i co z tego że masz wsparcie co ci z niego?
Wolę dać jak już 300-400 zł za nierodowodowego i wydać na leczenie niż ponad tysiąc i wydać na leczenie , a nie zawsze pieski mają schorzenia więc nie wiem o czym tu mowa , jak mi się taki trafi to trudno się mówi i tak będę nim się zajmować .!.

Link to comment
Share on other sites

Ale szczeniak bez rodowodu to kundelek. Obecnie "husky"
bez rodowodu są już bardzo mało podobne do rasowych psów. Jeśli nie zalezy ci na rodowodzie to adoptuj jakiegoś pieska w typie husky. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego ile takich psiaków jest do adopcji. Husky to modna rasa, pseudohodowla kwitnie. Jesli masz do tego takie podejście to lepiej nie kupuj żadnego psa bo osób w tym kraju które mają husky "bo są takie śliczne i niebieskookie" mamy już dawno nadmiar. Z huskym bez rodowodu to czysta loteria, rodzice nie byli badani, nie wiadomo czy nie mają jakichś wad. Wiele osób jest potem rozczarowanych bo z ich pięknego szczeniaczka miał wyrosnąc piękny husky...
[url=http://www.allegro.pl/item684421785_syberian_husky_tanie_szczenieta_czy_warto.html]Syberian Husky TANIE SZCZENIĘTA czy warto??!! (684421785) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
Jeśli naprawdę kochasz te psy nie nakręcaj pseudohodowli.

Link to comment
Share on other sites

Shira cudna oczywiście, ale szkoda, że z pseudo.

Anusiak, słów nie mam :shake: Moim zdaniem po prostu na psa gotowa nie jesteś. Poczytaj sobie, przemyśl niektóre sprawy. Ja jeszcze kilka miesięcy temu też myślałam podobnie- po co mi rodowód? Ważne przecież, że psa kocham i będzie miał u mnie dobrze. Ale wystarczyło, że poczytałam i dowiedziałam się wielu rzeczy. Błagam, nie poszeżaj pseudo. I zrozum, że pies z pseudo nie będzie huskym, będzie kundlem.

proszę bardzo. U nas w schronie \była taka sunia, właściciel oczywiście powiedział, że RASOWY husy :
[img]http://img150.imageshack.us/img150/7417/dsc09208n.jpg[/img]

Teraz ten szczenior podrósł, ostatnio koleżanka widziała ją na mieście. Ma prawie rok i jest do kolan.

A tu sunia mojej kolezanki. Holi tez adopowana od nas ze schronu :
[img]http://img122.imageshack.us/img122/5088/aa039oj1.jpg[/img]




[B]pseudohodowlom mówimy NIE !
[/B]

Link to comment
Share on other sites

To jak ci nie zależy, żeby z niego wyrosnął husky to zaadoptuj kundelka!!! Brak słów. Pewnie bezdomne szpice będą za rok szukać domu dla kolejnego huskiego... twojego... Właśnie przez takich ludzi jak ty jest tyle bezdomnych huskych w tym kraju:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Widać, że nic nie wiesz o tych psach. Około 90% huskych które są do oddania nie ma rodowdu. Daruj sobie lepiej tego psa, tak będzie lepiej dla niego i dla ciebie. Wspierasz ludzi którzy niszczą tą piękną rasę, a za niedługo dołączysz do ich grona. Gratuluję!!!

Link to comment
Share on other sites

To nie miejsce wlasciwie na taka dyskusje, a poziom Anusiak zenujacy. Proponuje wydzielic z watku dyskusje o co najmniej dziwnym i zamknietym na jakiekolwiek argumenty podejsciu do decyzji o posiadaniu psa, podejsciu rozpuszczonego dziecka.
Dalsza dyskusja jest raczej zbedna, predzej pewnie daloby sie polemizowac z kims dojrzalszym i odpowiedzialnym, chocby z rodzicami pannicy, bezposrednio odpowiedzialnymi za finanse.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...