Jump to content
Dogomania

Hodowle Pudli Miniaturowych


Kusia_Czek

Recommended Posts

[B]Szukam Hodowli Pudli Miniaturowych[/B] każdy Kolor oprócz czarnego Mnie interesuje .
[B][I]Jestem alergikiem[/I][/B] poszukuje psa odpowiedniego dla mnie zna ktoś jakąś inną odpowiednią rasę? Myślałam już o YORKU i MALTAŃCZYKU. Jaki pies jest jeszcze odpowiedni?
Dzięki za pomoc;)

Link to comment
Share on other sites

Tu poczytaj o psach dla alergika:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f25/alergia-na-psy-28096/?highlight=pies+alergika[/URL]
Co do hodowli, jesli decyzja bedzie przemyslana i bedziesz jej pewna, to wpisz w google zapytanie o hodowle psow rodowodowych, wyslij maile do hodowcow o szczegoly.
Zajrzyj tez na podforum pudli, moze tam znajdziesz polecane hodowle.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie ma ras niealergizujących -(
Ponieważ każdy z nas ma inny czynnik powodujący alergie - i nie raz jest tak, że można w domu mieć husky, owczarki - a wystarczy kontakt z pudlem i katar sienny pojawia się w minutę :crazyeye:
Nie wierz pokutujacym i powielanym w pop mediach stereoptypom bo skrzywdzisz psa i siebie -(

Musisz określić na co jesteś uczulona - bo najczęściej uczula naskórek, ślina (pod tym względem pudel zajmuje czołówkę jako najbardziej alergizująca rasa - powtarzam to za panią alergolog która prowadzi mi syna i jako hodowca kotów robiła jakieś statystyki czy badania w tym kierunku).

Dobrym sposobem jest kontakt z psami danej rasy - kontakt na zasadzie że pies cie wyliże, śpisz na poduszce z sierści danej rasy, czeszesz takiego psa - wtedy obserwujesz czy masz symptomy czy nie i dopiero wtedy zakup malucha tej konkretnej rasy.
O tym, że musi być pewny czyli mieć metrykę nie muszę chyba wspominać .... bo maluch dla malucha jest podobny, a co z niego wyrośnie musisz mieć jako alergiczka nie 100 ale 200 % pewność.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Zastanawiam się nad kupnem psa i biorę pod uwagę pudla miniaturowego - mam kilka pytań

1) Czy pudelek puszczony luzem na spacerze pilnuje się właściciela czy np. goni za innymi psami lub z nosem w trawie węszy tak, że sam nie wie, że daleko odszedł i to właściciel musi mieć oczy dookoła głowy?

2) Jaki jest jego stosunek do obcych - czy bardziej nieufny czy też z merdającym ogonkiem wita wszystkich
3) Czy chodząc na smyczy na tendencję do ciągania czy raczej łatwo nauczyć go spokojnego marszu przy nodze?
4) Czy zostając sam w domu - oczywiście wybiegany - ma tendencje do demolki i szczekania lub wycia? - chodzi mi o to czy sąsiedzi nie będą zbytnio narzekać ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

niestety teraz nie mogę - jednego szczeniaka w zimę przeżyłam, kolejnego nie mam zamiaru brać.. chcę tylko i wyłącznie na wiosnę.. po za tym teraz jeszcze jest uczelnia.. siedzę po 12h na wydziale..

tak zawsze jest :( jak ja nie mogę to pełno szczeniaków a okaże się że jak już będę miała kasę, cały osprzęt i czas - to szczeniąt nie będzie :(

Link to comment
Share on other sites

Sachma spokojnie napewno coś będzie .

Miałam kryć Negry w grudniu , dziewucha dostała cieczkę teraz , ale nie udało nam się dojechać do reproduktora . Teraz jestem ciekawa kiedy będzie następna cieczka , bo tą dostała po 3 i pół miesiąca od poprzedniej , a zawsze miała systematycznie co pól roku . Ale moje suki poszalały i hurtem wszystkie mają . Więc jak następna wystąpi za 6 miesięcy to Negry będzie kryta :)

Link to comment
Share on other sites

pewnie tak, na razie panikuje - jestem przyzwyczajona że na miot szczurów muszę się zapisać na 4-5miesięcy przed.. a strasznie mi zależy.. tyle razy już się coś nie udawało.. to pilny i konieczny remont (później znów zima) później alergia matki itd.... uh.. na zawał zejdę zanim tego szczeniaka kupię :D

Link to comment
Share on other sites

szczurków mam 11.. należę do Stowarzyszenia Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce, mam zarejestrowana hodowle, szczury mają rodowody, mam szczurki z czech finlandii i szwecji z polski i dwóch chłopców z własnego chowu - 6panien i 5 panów w tym jeden kundelek uratowany przed śmiercią głodową u poprzedniej właścicielki. ich zdjęcia są na fotosiku sachma.fotosik.pl i na mojej stronie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/www.valhalla-rattery.yoyo.pl"]www.valhalla-rattery.yoyo.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Niektóre hodowle nawet i tego e-maila nie mają.
Tak jak teraz hodowczyni narzeka że nie może sprzedać a nikt o maluchach nie wie bo ogłaszała sie w ... gazetach. Druga czekała na zmiłowanie że ktoś się sam domyśli mając pól roczne szczeniaki ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Niektóre hodowle nawet i tego e-maila nie mają.
Tak jak teraz hodowczyni narzeka że nie może sprzedać a nikt o maluchach nie wie bo ogłaszała sie w ... gazetach. Druga czekała na zmiłowanie że ktoś się sam domyśli mając pól roczne szczeniaki ....[/QUOTE]

czyli, najlepiej jest zadzwonić do najbliższego ZK i zapytać, tak?

Link to comment
Share on other sites

Sachma nie zawsze istnieje możliwość mieć stronkę . Znam kilku hodowców którzy jej nie posiadają . Oczywiście to nie ułatwia sprzedaży maluchów .

Chociaż i czasem posiadanie strony również tego nie ułatwia , sama siedzę ze szczeniakami pomimo że mam stronkę . Ale co z tego jak od 7 tygodnie nie mogę się moderatorki doprosić o aktualizacje :(

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/../../members/16019-Joanna-G"] [B]Joanna G[/B][/URL], tworzenie stron, takich podstawowych, jest łatwe, nie wygląda to efektownie ale jest - ja jestem noga z html, ale moja strona to moja praca - jasne banner zrobiła koleżanka, bo ja nie potrafię ładnie skomponować, ale przez długi czas miałam banner który robiłam sama - dla zółtodziobów w html pomocny jest program front page - przy nim nie trzeba w ogóle znać html ;) a stronkę można wrzucić na pierwszy lepszy serwer - masa jest darmowych - ja mam konto na yoyo.pl - za darmo ;)
Oj na twojej stronce w ogóle nie ma info że szczylki szukają domu, ja się o tym że jeszcze masz szczeniaczki dowiedziałam od koleżanki która niedawno kupiła u ciebie sunie ;)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/../../members/16019-Joanna-G"] [B]Joanna G[/B][/URL], ale ty masz w domu 3 rasy ;) no i masz jednak tą stronkę ;) co śmieszne Kudłaty kłębuszek też niby ma stronkę, a na klubie pudla jest podany tylko mail.. [URL="http://www.dogomania.pl/../../members/16019-Joanna-G"] [/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...