Jump to content
Dogomania

czyzby mnie oszukano?


frati

Recommended Posts

Jestem kompletnym laikiem w sprawach pielegnacji jakiegokolwiek pieska. Od tygodnia mam maltanczyka. Przez blisko roku w necie wertowalam informacje na temat tej rasy. Czytalam, ze maja problemy z kanalikami lzowymi, wiem, ze trudno sie pozbyc tego problemu....tydzien temu odbieralam mojego pieska i....cala doslownie cala mordke mial brazowa. Ale byl taki slodki, ze w zasadzie jak mi kobieta mowila, ze sobie to umyje zelem pod oczy to...uwierzylam.
Mam dzis mojego ukochanego pieska (ktory podobno mial sie zalatwiac juz na gazete , ma 2,5 miesiaca), ale po przemywaniu roznymi preparatami nic nie schodzi, malo tego oczy mu jakos moim zdaniem za mocno ropieja (aczkolwiek moze to jest norma, nie wiem) i przy pyszczku porobily mu sie strupki, chyba od tej robki. Myje mu pyszczek i oczy dwa-trzy razy dziennie, ale nie wiem co robie zle. Widzialam zdjecia maltanczykow w necie nie takich wystawowych, zwyklych takich do kochania i mialy biale te pyszczki. Czyzby mnie oszukali? Nie kupowalam go z allegro, czy jakiegos sklepu. Bylam w hodowli, maja tez tam shitzu i yorki. nie wiem sama gdzie robie blad

i dzwonilam dzis do tej hodowli. Pani mi powiedziala, ze to minie jak mu wlosy urosna. Czy to prawda?

Link to comment
Share on other sites

Hodowli (pełna dokumentacja) czy rozmnażalni (co trochę sugeruje ta cała reszta towarzystwa ...) ?

Co do toalety i innych rzeczy - to jest maluch a nie maszynka. Nauczony nawet w domu matki sikać w 1 miejsce musi sie przestawić w nowym otoczeniu na nowe miejsce.
Ropiejące oczy mogą mieć kilka powodów - podwiniętą powiekę, niedrożne kanaliki, zapalenie lub alergię - musisz iść do weterynarza.
Samo nie przejdzie .

Link to comment
Share on other sites

frati, to że po kilku dniach przemywania zacieków nie schodzą one to nic dziwnego. Zacieki usunąć jest dość ciężko. Szczerze mówiąc używałam sporo kosmetyków i nie znalazłam jeszcze takiego który odbarwił by włos w tak krótkim czasie. Jeżeli kobieta dała Ci gwarancje, że po jednorazowym użyciu żelu to zejdzie to faktycznie w tej kwestrii mogła Cie oszukać.

Niepokojące jednak jest to ropienie oczu. To już raczej nie jest normalna sytuacja i trzeba, żeby zobaczył to weterynarz.

To prawda, że jak włosy urosną to nie będą wchodziły do oczu i podrażniały go dodatkowo co może dać efekt mniejszego łzawienia. Ale zdrowe oczy psa mimo to nawet z włosami drażniącymi je nie powinny ropieć. Także jeszcze raz polecam wizytę u weterynarza.

Co do siusiania na gazetkę to musisz go w swoim domu sama nauczyc tego :) skoro juz wcześniej wiedział do czego ta gazetka to teraz szybciej załapie.

Link to comment
Share on other sites

Ten preparat o którym piszesz nie działa na zacieki, które już istnieją. On powoduje, że nie powstają nowe i też potrzeba na to sporo czasu.
A preparat jest już dostępny w Polsce (widziałam w sklepie internetowym).

Link to comment
Share on other sites

Poszłam skrótem myślowym, tak ten preparat jest tylko na przyczynę - która jednak jest b.ważna bo jezeli nie wyeliminuje się przyczyny to skutki ciągle będą.
Szata rośnie więc i te zacieki będą z czasem schodzić jeśli skończy się wyciek.

Co do żelu pod oczu - raczej polecam czystą przegotowaną wodę, rumianek , świetlik, żele potrafią dodatkowo uczulać.
Lek musi zapisać weterynarz który siedzi w tej rasie.
Na "widok" można stosować też miejscowe wybielacze np. Iv.St.Bernard i podobne innych firm.

Link to comment
Share on other sites

co do spostrzeżeń po swoim białym psiaku i yorku którym się zajmuję od 7 tyg, to przy rasach z zarosniętą mordką pierwszy czynnik intensywnego łzawienia to włosy na mordce, które jeszcze rosną i włażą do oczów maluchowi, sposób przemywanie ich wata z przegotowana wodą dośc częśto nawet co 2 godziny aby włosy były maksymalnie ulizane a nie stojące, do tego może też posłużyć się oliwką czymś tłustym, aby włos natłuścić aby ulizał się do mordki, dwa aleria na trawy teraz okres kwitnienia tym bardziej czesto przemywać jak mimo częstym wycieraniam mordki ropa będzie to do weta czy nie ma stanu zapalnego czy innego świństwa... a jak oczy zdrowe to pozostaje natłuszczanie włosa i częste przemywanie :) powodzenia i wytrwałości ja po 3 latach póki co opanowałam łzawienie :)

Link to comment
Share on other sites

bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Balam sie, ze troszke mnie zlinczujecie, ale jak widac, nie bylo tak zle zapytac. dziekuje jeszcze raz, a z psiakiem juz wybieram sie weterynarza, bo bylam u jednego i...powiedzial, ze tak te rasy maja, a ja wiem ze ropiejace oczka to nie normalnka

dzieki wielkie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nessti']Wstaw zdjęcie i pochwal się maleństwem :lol:[/quote]

mam nadzieje ze sie uda
[URL="http://img518.imageshack.us/i/dsc09722.jpg/"][IMG]http://img518.imageshack.us/img518/1176/dsc09722.jpg[/IMG][/URL]

moj Kashmirek - jak kazdy z wlascicieli swoich czworonoznych przyjaciol tak i ja jestem po uszy zakochana w moim psiaku. Zamowilam wlasnie ten proszek blue angel no i bede czekac. Poki co na razie po czestym przemywaniu sa te przebarwienia ciut jasniejsze mam nadzieje, ze nie zajmie mi to trzech lat hihi

Link to comment
Share on other sites

Szczerze nie jeste tak żle ...Myślałam ze ma gorsze Zacieki .A może włoski drażnią oko i łazwią ???
Ja mam hawańczyka białego i też miał ropke :pA teraz jest czysty jak śnieg ....Co prawda pyszczek czasem sie ubrudzi jak to u białych psów...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...