Jump to content
Dogomania

Zaprzęg w pojedynkę?


Nukapei

Recommended Posts

Wybaczcie, jeśli to głupi pomysł, ale w zaprzęgi się dopiero wkręcam.
Mam jedną nierodowodową sukę husky. Razem biegamy i jeździmy rowerem, jednak zimą nie bardzo widzi mi się jeżdżenie rowerem po śniegu...
Nie mam możliwości podpięcia ją pod czyjś zaprzęg lub znalezienia kilku innych psów, więc zaczęłam myśleć o zaprzęgu w pojedynkę, w sensie ja+pies. Czy coś takiego ma w ogóle szansę wypalić? Ile zdrowy, wytrenowany pies może uciągnąć? Ja ważę niespełna 45 kg, plus sanie.
Właśnie, sanie. Profesjonalnych nie kupię, bo 1) cena, 2) waga. Można zrobić samemu sanie do ciągnięcia w pojedynkę?

Nie krzyczcie, po prostu chcę coś więcej robić z psem, zawsze marzyłam o zaprzęgach.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Nawet jak podejmiesz sie zrobic wlasnym sumptem male, lekkie sanki, to i tak wiecej bedziesz biegla niz jechala ;).
Moze warto pomyslec o biegowkach, nartach na snieg, a bieganiu/rowerze na bloto?
Jest jeszcze jedna opcja, rzuc ogloszenie po portalach, zagadaj z mijanymi ludzmi z hasiorami, moze uda sie zgrac grupke pasjonatow badz brac drugiego psa do pary?
PS. Nie musi to byc hasior, wystarczy dograc podobnego gabarytami i ruchem psa, checi wyjda w praniu, czy psy sie zgraja.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

No przeciez wiem.
Najwyrazniej zabraklo w moim poscie emotki takiej :evil_lol: lub takiej :razz:
No, ale jakby tak popatrzec na plozy to sa one jakby podobne do biegowek.
Ja teraz robie , znaczy tato mi robi "sanki" z rurek nierdzewek. Nie wiem czy to zda egzamin, dopiero po fakcie trafilam na strone Danlera i jak tak popatrzylismy na te sanki to uznalismy, ze biegowki chyba bylyby lepszym rozwiazaniem.
Wystarczy czuby nart zlaczyc aluminiowym fartuchem, dodac pare odciagow i "sanki" jak ta lala!

A byc moze w czwartek beda juz moje prototypy.....to moze zdjecie wrzuce....ale to do innego topiku chyba....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']No przeciez wiem.
Najwyrazniej zabraklo w moim poscie emotki takiej :evil_lol: lub takiej :razz:
No, ale jakby tak popatrzec na plozy to sa one jakby podobne do biegowek.
Ja teraz robie , znaczy tato mi robi "sanki" z rurek nierdzewek. Nie wiem czy to zda egzamin, dopiero po fakcie trafilam na strone Danlera i jak tak popatrzylismy na te sanki to uznalismy, ze biegowki chyba bylyby lepszym rozwiazaniem.
Wystarczy czuby nart zlaczyc aluminiowym fartuchem, dodac pare odciagow i "sanki" jak ta lala!

A byc moze w czwartek beda juz moje prototypy.....to moze zdjecie wrzuce....ale to do innego topiku chyba....[/QUOTE]
No chyba zabrakło.;)
Jeszcze np. taka bonsai_88 mogłaby w to uwierzyć.
Nawiasem mówiąc, czemu nie startujesz już w BJ?

Link to comment
Share on other sites

[B]Grześ[/B] muszę ciebie zawieść, jeszcze jakieś resztki rozumi się we mnie kołaczą ;)...
A mi właśnie przyszły biegówki. Wreszcie po długich rozmyślaniach postanowiłam spróbować jak to jest.... Szkoda tylko, że w końcu dzisiaj przyszły mi wyczekiwane narty, a wczoraj... stopniała resztka śniegu :D.

[B]Patiszon[/B] świetne te sanki... faktycznie na pierwszy rzut oka wyglądają jak skrzyżowanie nart z sankami :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

można sprowadzić z zagranicy, Jeżeli ktoś się na tym zna to można samemu próbować coś sklecić (powtarzam, jeżeli ktoś się na tym zna, bo konstrukcja musi być dobrze wyprofilowana i mieć odpowiednią wagę), czasami maszerzy sprzedają. Jakby dobrze poszukać, to by na pewno się coś znalazło, ale trzeba się liczyć z kosztami.

Link to comment
Share on other sites

kilka miesięcy temu miała do sprzedania pani która hoduje typowo sportowe husky, jakiś inny hodowca użytkowców je odkupił z tego co wiem. Taki pan co w zimie jeździ po "moich" polach i łąkach sam skonstruował kicksledy, mówił, że waga jest ok, połączył biegówki i sanki z metalowymi częściami (tylko siedzisko było z drewna).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...