Jump to content
Dogomania

Bullmastiff (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Aurelia

Recommended Posts

[quote name='ida_marcowa']Dzien dobry drogim panstwu!
Tu mowi Ida Marcowa.

"Zachowaj mnie od zgubnego mniemania
ze musze cos powiedziec na kazdy temat
i przy kazdej okazji".
[/quote]

Witam, Pani Ido,

Czy zatem tylko posiadacze psów i hodowcy mogą wypowiadać się na temat psów tej rasy? Rozmowa, jeśli się nie mylę dotyczy psa widocznego na zdjęciu. Zdjęć jest jednak więcej w tym topiku i chyba nie trzeba być wybitnym znawcą rasy aby zauważyć że Gladiator znacząco różni się od pozostałych. Nie rozumiem co ma tu do rzeczy fakt czy wypowiadający się jest posiadaczem psa tej rasy czy nie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po parodniowych trudnościach z zalogowaniem - udało się .
Witam
Po pierwsze : Ida marcowa nikomu nie broni pisać o rasie itd. tu raczej chodzi o 1) formę wypowiedzi tzn. bardzo ostre słowa krytyki w stosunku do psa , którego się nie zna wypowiedziane na publicznym forum pod nieobecnośc właściciela psa , i w ten sposób odbierania mu prawa obrony dobrego Imienia jego psa ( zdecydowanie przerysowany , z wielkim limfatycznym łbem , tragicznymi faflami , bez cienia stylu i klasy . jest to pies bardziej w stylu mastiffa niż bullmastiffa ) . 2) Wklejenie zdjęc bez zgody autora i właściciela ( o tym mówią prawa autorskie ).
Większośc osób na tym forum , zdenerwowała by się gdyby zobaczyła gdzieś na jakimś forum zdjęcie swojego pięknego i budzącego powszechny zachwyt psa z takim skomentowaniem jego wyglądu , jest jedna zasada : nie rób samemu , co tobie nie miłe .
Co do bardziej mastiffowego wyglądu : drogi Sławku - nie dokładnie czytałeś standard ( cyt. ze standardu " energiczny, prezentujący dużą siłę, ale ciężkośc , jest stateczny i aktywny ") no i oczywiście nie zapominajmy o tym że bullmastiff to 60 % mastiffa .
Vigen - Jesteś szczęśliwą posiadaczką DDB ( ja też ma 7 lat ) , i z twojej wypowiedzi wnioskuje iż nie wiesz o tym , że jeszcze nie tak dawno w Angli zaliczano DDB , do kolorystycznej odmiany bullmastiffa , z tąd ma prawo być troszkę podobny , nie sądzisz ?
Moloska - do ciebie mam parę pytań :
1. Co ma do tego tematu hod . NN ? żaden wymieniony adres nie prowadzi do jej strony
2. Napisałaś " najlepsza hodowla " , bardzo prosiła bym cię w tej sprawie o pomoc - informacje, gdzie dają i na jakiej podstawie takie wyróżnienie/tytuł , albo gdzie to można kupić ? może przetarg wygrać ? bo ja nie wiem gdzie mogę zgłosić się ze swoją hodowlą , a i pytałam zaprzyjażnionych innych hodowców , oni niestety też nie wiedzą i podpisują się też pod moją prośbą o pomoc w tej sprawie . Byli byśmy niezmiernie wdzięczni .
Zmieniając trochę temat co sądzicie o hodowli RADIKAL ?

Link to comment
Share on other sites

Radzilabym Pani byc bardziej uwazna i srawdzac jakie watki byly poruszane w tym temacie.Wtedy Pani pewnie zrozumie sens mojej wypowiedzi.
Zostaje przy moim zdaniu,jezeli jest Pani tego taka ciekawa nalegam ,by Pani poglebila sie w rasie,przeciez ma duzo wspolnego z z DdB.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota marzycka']
Vigen - Jesteś szczęśliwą posiadaczką DDB ( ja też ma 7 lat ) , i z twojej wypowiedzi wnioskuje iż nie wiesz o tym , że jeszcze nie tak dawno w Angli zaliczano DDB , do kolorystycznej odmiany bullmastiffa , z tąd ma prawo być troszkę podobny , nie sądzisz ?
[/quote]
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem, posiadaczką jest moja TZ;) . Przyznam że nie wiedziałem o tym że DdB były zaliczane do bullmastifów, słyszałem natomiast o jakichś próbach podziału rasy DdB na te z czarną maską i pozostałe... Dziękuję z informację. Ze swojej strony myślę jednak, że dobrze iż mamy bulmastify i Dogue de Bordeaux bo jednak różnice w wyglądzie są znaczne i "spajanie" ich w jedną rasę nie było by chyba zbyt przemyślanym krokiem.
Co do Gladiatora (od razu zaznaczam że mówię na wyłącznie podstawie zdjęcia) to jest on poprostu inny niż znane mi bulmastify, choc wszystkie są choć troszkę podobne do DdB (albo na odwrót). Ten jednak jest wyjątkowy (i dodam że mnie jako posiadaczowi DdB akurat się podoba).Nie napisałem ani jednego słowa złego na jego temat bo poprostu się na bulmastifach nie znam.
Z tego co można poczytać na forum znalazł się także hodowca Gladaitora, więc po co występować w roli jego adwokata. Wypowiedź Pani Idy (jako osoba nie posiadająca bulmastifa) potraktowałem także jako skierowaną do mnie stąd moje stanowisko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vigen']
Przyznam że nie wiedziałem o tym że DdB były zaliczane do bullmastifów, [/quote]
:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
ja równiez o tym w zyciu nie slyszalam i nie wiem skad to sie wzielo.
Jezeli dobrze kojarze byly to dwie inne rasy,zreszta tak jest nadal.
W zadnej lekturze ,rowniez tego nie znalazlam.

Link to comment
Share on other sites

Witam szanownych panstwa!

Tu mowi Ida Marcowa.

Wyjasnijmy sobie kilka kwestii:

1. Nikomu nie zabraniam rozmawiac na forum, czy ma pieska danej rasy, czy tez nie. Chodzi jednak o forme, w jakiej przekazywane sa krytyczne (czy tez - krytykanckie) uwagi. W tym wypadku byla to forma po prostu niegrzeczna, co nie uchodzi na publicznym, badz co badz frum.
2. Dorota Marzycka ma niestety racje, zarowno w kwestiach merytorycznych, dotyczacych danych ras, jak i tytulow wystawowych, przypisywanych sobie (badz innym) bez podstaw prawnych.
Mam na dodatek wrazenie, ze jest ona hodowca rasy, o ktorej mowa, i ma chyba cos do powiedzenia w tej sprawie... Obrazanie jej moze sie nam po prostu nie oplacic - byc moze ominie nas cos, o czym warto wiedziec...
3. Radikal - eh, historia, historia... Lza sie w oku kreci...

Pozdrawiam serdecznie,

Ida Marcowa

PS. I would like to congratulate our foreign vitors their beautiful dogs!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Co do bardziej mastiffowego wyglądu : drogi Sławku - nie dokładnie czytałeś standard ( cyt. ze standardu " energiczny, prezentujący dużą siłę, ale ciężkośc , jest stateczny i aktywny ")[/quote]

Droga Doroto - to raczej Ty niedokładnie czytasz standard . Brzmi on : "General appearance : "Powerful build , symatrical , showing great strength , but not cumbersome ;sound and active ."
[URL="http://www.fci.be/uploaded_files/157gb2001_en.doc"]http://www.fci.be/uploaded_files/157gb2001_en.doc[/URL]

Gdzie tu mowa o jakiejś "ciężkości " ? Co to w ogóle znaczy "ciężkość" ? Jeśli masz na mysli słówko [I]cumbersome[/I] , to najbliższa jego znaczeniu jest "ociężałość" (tak tez tłumaczą to Bogucka , Kasprzak i Stępiński we "Wzorcach ras (...)) . Jest jedno ale : bullmastiff ma właśnie tej ociężałości nie wykazywać . Więc jedno z dwojga - albo zgubiłaś "nie" albo źle przetłumaczyłaś .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...