Jump to content
Dogomania

Bullmastiff (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Aurelia

Recommended Posts

[quote name='caterina1']Draczyn ale masz dziwne poglądy zobacz tu [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=21004&start=60[/url]
Tam sa zdjecia moich suczek mieszkają w ze mną w mieszkaniu +golden mojej siostry,kot i fretka.
I uwierz mi napewno nie wygladają na nieszczęśliwe.
Tak samo jest z innymi duzymi psami.
Moja psiapsiuła w mieszkaniu trzyma dwa mastify angielskie i mastino.I jej psy też są radosne i niczego im nie brakuje.
To czy psy są szczęśliwe nie zależy od tego na ilu metrach mieszkaja.
Wystarczy im pełna miska , ruch na dworze i kochający własciciel.
Który głaszcze ,przytula i czsami nakrzyczy.
Są psy które mieszkaja w wielkich willach, własciciele maja forsy jak lodu,a pies jest tylko ozdobą.Czy myślisz że taki pies jest szczęśliwszy od moich ?
Bo ja niesadzę.[/quote]Zle mnie zrozumiałaś. Mnie chodziło o to ,że psy w kenelach nie są szczęśliwe. W małym mieszkaniu, gdy jest kochany, to każdy pies jest szczzęsliwy, tylko właściciel mniej. Miałam bloodhounda w mieszkaniu i wiem , co to znaczy. Gdybym tak nie kochala psów, to bum napewno z nim nie wytrzymała. On był radosny i szczęśliwy. Tylko ja mniej. Byłm wiecznie opluta od stóp do głow. Wychodząc do pracy musiałam ię niejednokrotnie przebierać, a meble mialam do połowy zjedzone. Był to niesłychani rozumny, inteligentny i kochany pies, ale ile on nas kosztowal , to trudno wyliczyć

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!
...oj dawno tu nie zagldalem....i przyznam sie szczerze ze, ostatnim razem jak bylem nie czytalem tej calej zadymy o rasie....bardzo mnie to dziwi, bo gdy latem szukalem psa dla siebie to otarlem sie o to hm....dziwne srodowisko...i troszke mnie odstraszylo...jak wspominalem mialem juz jednego Bullmastiffa z hodowli z Konstancina o przydomku Mahonia ale tam juz sie nie hoduje Bullkow a szkoda, bo moje prawie 60cio kilogramowe malenstwo bylo cudowne...wiec odwiedzilem nestor notabilis, spotkalem sie z pania i panem Boguckimi, porozmawialem przez telefon z pania Marzycka ( jesli nie przekrecilem jej nazwiaska...jesli sie tak stalo to przepraszam ) i o malo nie kupilem od mojego kolegi Bulldoga Amerykanskiego...bo albo nikt nie mial szczeniat,albo jak juz byly to zarezerwowane albo...o wlasnie poprzednia hodowczyni polecila mi hodowle z radomia...i hm...zadzwonilem ale pan z ktorym rozmawialem wlasciwie to mnie splawial...to spowodowalo, ze zaczalem szukac psa tej rasy u naszych sasiadow...czechow!Jakas dziwna jazda jest z ta rasa czy jak?! fantastyczne psy a tyle jakiegos fermentu wokolo hodowli...w efekcie kupilem pieska w Motyczu od kobiety ktora chyba w zwiazku z tym wspomnianym fermentem wycofala sie z dzialnosci ZK i czasem rodza sie jej pieski tej rasy...kiedys to mialo przydomek olbrzymy z Motycza ...sam sie zaczalem zastanawiac czy nie zalozyc hodowli tej rasy....bo nie ukrywam,ze kocham te psy mocniej niz inne...
ale do rzeczy....coz moge napisac o tej rasie...tylko tyle co zaobserwowalem podczas wspolengo zycia z jednym jej przedstawicielem...a teraz juz ponad 6cio miesiecznym drugim...chetniej odpowiem na ew. pytania...bo jak sie rozpisze na temat jakie sa fantastyczne to nie starczy miejsca...oczywiscie zaznaczam ,ze nie jestem zadnym kynologiem ani super fachowcem...poprosty urzekly mnie te psy, mam juz drugiego i tylko taka mam wiedze na ich temat...
pozdrawiam milosnikow tej rasy
Krzysiek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moloska']Vigen,mozna tak powiedziec,ale ogolem jest to pies potezniejszy,masywniejszy.[/quote]

Piszesz że masywniejszy jest Bullmastiff?

Co do mordki to miałem na myśli tego konkretnego ze zdjęcia pod którym napisałem posta. Klasyczny bulmastiff jednak różni się znacząco, zarówno w okresie szczenięcym jak i dorosłym (to tak z obserwacji 8))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moloska']To wszystko zalezy od budowy psa.[/quote]
To napewno, w każdej rasie są większe i mnieejsze osobniki. Z wzorca FCI ([SIZE=1]nr 157 - Bullmastiff i nr 116 - Dogue de Bordeaux[/SIZE]) wychodzi iż powinny być to psy mniej więcej o zbliżonej masie i wysokości. W przypadku DdB wzorzec dopuszcza większą masę.

Link to comment
Share on other sites

Dzien dobry drogim panstwu! Tu mowi Ida Marcowa.

Drogi Slawku - powiedz mi, ile razy widziales omawiane psy na ringach? ;-) Okazales sie surowszy niz niejedna opinia miedzynarodowych sedziow (a np. jeden z nich sedziowal swiatowke)....:eek2:
Oczywiscie, ze kazdy moze (a nawet powinien) posiadac wlasne zdanie, jednakze istnieje cale mnostwo przeslanek (w postaci np. wynikow wystawowych), aby stwierdzic (calkowicie obiektywnie), iz jest to jeden z najlepszych przedstawicieli tej rasy w Europie, a moze nawet i na swiecie.
Aha - pisanie na forum o jakims psie, ze "ma tragiczne cos tam", jest "bez cienia klasy i czegos tam" wydaje mi sie po prostu niegrzeczne... :sadCyber: Wiem - moze Ci sie cos podobac, albo nie podobac, masz prawo wyrazac swoje opinie - ale wyobraz sobie, ze wlasciciel tego psa jakim cudem zaglada na nasze forum, zna polski i odczytuje Twoj surowy werdykt... Jak sie wtedy czuje?

Pozdrawiam serdecznie,

Ida Marcowa

PS. Co to jest drive? Czy maja to tylko bullmastiffy, czy i inne rasy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ida_marcowa']Dzien dobry drogim panstwu! Tu mowi Ida Marcowa.

Drogi Slawku - powiedz mi, ile razy widziales omawiane psy na ringach? ;-) Okazales sie surowszy niz niejedna opinia miedzynarodowych sedziow (a np. jeden z nich sedziowal swiatowke)....:eek2:
Oczywiscie, ze kazdy moze (a nawet powinien) posiadac wlasne zdanie, jednakze istnieje cale mnostwo przeslanek (w postaci np. wynikow wystawowych), aby stwierdzic (calkowicie obiektywnie), iz jest to jeden z najlepszych przedstawicieli tej rasy w Europie, a moze nawet i na swiecie.
Aha - pisanie na forum o jakims psie, ze "ma tragiczne cos tam", jest "bez cienia klasy i czegos tam" wydaje mi sie po prostu niegrzeczne... :sadCyber: Wiem - moze Ci sie cos podobac, albo nie podobac, masz prawo wyrazac swoje opinie - ale wyobraz sobie, ze wlasciciel tego psa jakim cudem zaglada na nasze forum, zna polski i odczytuje Twoj surowy werdykt... Jak sie wtedy czuje?

Pozdrawiam serdecznie,

Ida Marcowa

PS. Co to jest drive? Czy maja to tylko bullmastiffy, czy i inne rasy?[/quote]

a Ty tez masz bullika?

Link to comment
Share on other sites

Hello !
I am Andrew ! I'm from Romania
It is a little difficult for me to understant all what you are writing, but I have found a polish-english translator online and I am trying :great:

On the prevoius page Slavek linked to a picture from my site. My site does not allow linking from other sites, so the picture is not visible to you.
I put the pic to phobucket - This is the picture of Dynamic Force Gladiator:

[IMG]http://i3.photobucket.com/albums/y98/Bullmastiff_ro/Bullmastiff_Forum/DForceGladiator.jpg[/IMG]

And this is the picture of Gladiator's son, Dynamic Force One Man Show:
(he is only 13 month old in the pic)

[IMG]http://i3.photobucket.com/albums/y98/Bullmastiff_ro/Bullmastiff_Forum/Dutch1.jpg[/IMG]

I am looking forward to meeting you and your bullies !

Link to comment
Share on other sites

Slavek, I understand that you do not like Gladiator very much.
Gasha is better than Gladiator, but Gladiator is a very good breeder - he gives wonderful puppies.
At European Championship, in junior class, first 2 dogs were Gladiator's sons: Lennox Lewis (18 month old) and One Man Show (9 month and 2 days - youngest bullmastiff in ring !)
One Man Show is also Junior Central European Champion and has multiple placements as JBIS, RBOG, BOG.
Also take a look at Dynamic Force Limited Edition - also Gladiator's son. At European Championship he won Intermediate class - and then he won german championship and became Budessieger, and also Luxembourg Champion etc.

Link to comment
Share on other sites

Dzien dobry drogim panstwu!
Tu mowi Ida Marcowa.

Ida Marcowa, skromny uzytkownik forum, przepelniona atmosfera swiat, chcialaby poslac niektorym z Panstwa, ktorzy nie majac psow danej rasy i korzystajac w swej ocenie jedynie z ich zdjec, przeslanie:

"Zachowaj mnie od zgubnego mniemania
ze musze cos powiedziec na kazdy temat
i przy kazdej okazji".

Tekst ten jest inskrypcja na nagrobku Sw Tomasza z Akwinu i jest jego osobista prosba do Boga.

Pozdrawiam serdecznie,

Ida Marcowa

PS. Ale pasuje tu takze modlitwa szkocka:

"Panie Boze, spraw, zebym mial racje,
bo i tak wiesz, ze od swego nie odstapie".

PS. Ja naprawde chcialabym sie dowiedziec, co to jest ten drive? Czy widac go na zdjeciu i w ktorym miejscu?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...