Jump to content
Dogomania

Slalom :[[


Kropka96

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

A ja mam taki problem, że pies umie pokonywać slalom - mogę go bez problemu wysyłać, przywoływać i biec obok z dowolnej strony. Wchodzi z lewej strony, nie omija tyczek i niby wszystko super... ale pies idzie między tyczkami taki, jakby przyczajony - głowa na dół, wygina się i zamiast wskakiwać cały między tyczki, najpierw wpycha łeb... a to go spowalnia! Co zrobić, żeby przeskakiwał z miejsca na miejsce, zamiast "zaczajony" przechodzić?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wiem, że temat trochę stary, ale nowego zakładać chyba nie ma sensu...

Uczę metodą tunelową. Kiedy rzucam zabawkę za tunel i pies ma po nią pobiec, to leci jak torpeda. A kiedy już myślałam, że zrozumiał że ma biec i chciałam go wysłać, to kłusikiem przebiegł. Czy nie próbować w ten sposób i zawsze rzucać zabawkę, czy może nagradzać też kłus? Boję się, że mi zwolni i wszystko pójdzie na marne. Dzisiaj tylko taka lekcja nam gorzej poszła, więc jeden dzień wszystkiego zaraz nie zawali. Gorzej, że nie wiem czy kontynuować dzisiejszą lekcję, czy wymazać ją i dalej tylko rzucać tą zabawką?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja Fuksa uczę slalomu metodą tunelową, jak na razie nie jest źle, bo wcześniej już kompletnie straciłam nadzieję, że kiedyś się tego nauczy. Na początku zaczęłam metodą 2x2, ale nie zrozumiał, o co chodzi.
Tak to na razie wygląda:
[video=youtube;XNHF3sieJfw]http://www.youtube.com/watch?v=XNHF3sieJfw[/video]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...