Jump to content
Dogomania

Slalom :[[


Kropka96

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Czytałam trochę o tym, w tym tygodniu bedę miala 8 lub 10 tyczek. Chciałabym nauczyć mojego kundliszona slalomu metodą tunelowa. Wiem, ze na początku tyczki są rozstawione tak, aby pies przebiegal między nimi, mniej więcej tak

- - - - - -

- - - - - -
A co dalej? Zmniejszyć odległośc między tyczkami, aby tunel był węższy? Prosze o rady!

Link to comment
Share on other sites

Ja też z powodzeniem używam tyczek od pastucha , do samodzielnego ćwiczenia slalomu. Kupowane były w jakimś internetowym sklepie ale już nawet nie pamiętam w jakim i za ile, na pewno warto zapytać google:]

A na allegro też są, proszę:

[url]http://allegro.pl/item844640631_palik_slupek_105cm_pastuch_elektryczny_najtaniej.html[/url]

[url]http://allegro.pl/item848329837_palik_do_ogrodzen_75_zielony_pastuch_elektryczny.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie to jak w regulaminie :
[I][B]Slalom:[/B][/I]
[B]
1.Slalom składa się z 8, 10 albo 12 sztywnych tyczek o wysokości 100 - 120 cm i średnicy 3 - 5 cm.

2.Odległość między tyczkami wynosi [B]60[/B] cm. - w zasadzie to tylko to jest ważne [/B]

Podstawa nie może być grubsza niż 0,8 cm

[B]Zrobiłam slalom na takiej samej zasadzie jak te[/B] [B][COLOR=Red][URL="http://chomikuj.pl/Axisss/Galeria/Jak+Zrobi*c4*87+przeszkody/Hu*c5*9btawka"]hopki[/URL][/COLOR][/B]
*filmik z owym slalomem na stronie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam pytanie. Bo zależy mi na takich przeszkodach, że oczywiście tyczki spadają, ale można je ustawić na róznych wysokościach a na Twoich zdjęciach, Alusia nie widzę czy tak się da. Nie jestem zaawansowana w agility i nie wiem, wszystkie hopki mają regulowane wysokości tyczki?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='wieso']dzieki za informacje.....mam jeszcze pytanie... czy mozecie mi napisac jak one fachowo sie nazywaja.....o co mam tam pytac ?....poprosze rurki i kolanka :-) czy jak ?
czy maja jakas nazwe...?
Pozdrawiam[/QUOTE]
Najlepiej wydrukuj sobie stąd i pokaż w sklepie o co Ci chodzi:razz:
Bo jak ja robiłam swój pierwszy slalom (suuuper oryginalny ale się raczej nie sprawdził) to panowie polegili jak im usiłowałam wytłumaczyć o co mi chodzi i wpuścili mnie między półki abym sobie znalazła te dinksy o które mi chodzi...:evil_lol:

No i mam "patent" na równe odległości w slalomie z tyczek do pastucha el. dla leniwych (no bo postęp wymyślili ludzie leniwi...) odmierzamy 12 x 0,65 m (+ lekki zapas na przywiązanie z 2 stron) sznurka, linki lub coś w tym typie wiążemy do 2 tyczek (1 i 12) zaznaczamy sobie np taśmą samoprzylepną te miejsca (co 0,65 m) gdzie będzie tyczka i po zwinięciu mamy na zaś....
poniżej "schemat" na 6 tyczek - jakby moje pisanie było za mało zrozumiałe :mad:

X___________X___________X___________X___________X___________X
X X
X X
X X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...