Jump to content
Dogomania

Papillony+off


anetta

Recommended Posts

[quote name='PALATINA']Powiedzcie mi proszę, czy takie motylki (lub ciemki :wink: ) sa bardzo hałaśliwe? Małe pieski ludziom (mi też) kojarzą się z piskliwym szczekaczem... Jakie są papillony? Jak znosza pozostawianie w domu podczas gdy właściciel idzie do pracy?

I skąd mozna wziąć phalena? Czy je się hoduje oddzielnie, czy rodza sie w miotach papillonów?

P.S. Strasznie mi sie podobają te urocze pieseczki! :lol: :lol: :lol:[/quote]

papillon to pies , nie znam psa ktory by nie szczekal , mam 3 w domu i na ma roznicy pomiedzy nimi a grzywaczem!!

co do phalenow to w polsce nie ma hodowli , mozna kupic za granica , sa to odrebne rasy i w FCI nie mozna ich mieszac inaczej jest w AKC , jesli jednak w miocie urodza sie papillony i phaleny FCI je uzna i rozdzieli jako odrebne rasy .

co do pozostawania w domu , kazdego psa nalezy nauczy iz powinien zostawac sam w domu !! nie radze brac "macierzynskiego" po kupnie szczeniaka , gdyz wdety pies nauczy sie ze caly czas ktos z nim jest !!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AngelOfDeath']
papillon to pies , nie znam psa ktory by nie szczekal , mam 3 w domu i na ma roznicy pomiedzy nimi a grzywaczem!!

co do phalenow to w polsce nie ma hodowli , mozna kupic za granica , sa to odrebne rasy i w FCI nie mozna ich mieszac inaczej jest w AKC , jesli jednak w miocie urodza sie papillony i phaleny FCI je uzna i rozdzieli jako odrebne rasy .
![/quote]

Nie o to chodzi, by nie szczekał!
Przyznam sie, że jeśli szczekają tyle co grzywacze, to mnie to PRZERAŻA!!!!! :o
Kojarzysz Dudka z DGM? Jej grzywaczki (Milva, Weronika i Duna) tak szczekają, że trupem paść mozna, a ja staram sie unikać wizyt w jej domu właśnie z tego powodu... :-? Do szału doprowadza mnie ten jazgot i miałam wielką nadzieję, że papillony takie nie są. A moze tylko u Dudka grzywacze są az tak nie do wytrzymania? (innych nie znam)
Moje PONki szczekaja, ale mniej i nigdy nie jest to "szczeko-wycie" powtarzające sie seriami z pyskiem uniesionym jak u woilka co wyje do księżyca (Dudkowe grzywacze tak robią).

Myśląc o phalenie, nie myslałam o Polsce. Chyba wolałabym "ciemkę", bo tak ich mało (szkoda wielka), a przecież to od nich sie zaczęło.

Ale ja tak tylko sobie gdybam, bo na razie mam dwie PONki i miejsca na kolejnego psa nie za duzo. Snuję sobie plany na przyszłośc... Marzyć każdemu wolno! :lol:

Jak mi jeszcze cos do mgłowy wpadnie, to Cię będę pytaniami zasypywać.
:wink:

Link to comment
Share on other sites

[b]Palatina[/b] - ja tez mam grzywacza i raczej powiedziałabym że mało szczeka, chyba że ktoś się bardzo tłucze na klatce schodowej ewentualnie biegnie rozszczekany pies sąsiadów, ale i to sporadycznie.
Jakby chcieć określić częstotliwość szczekania mojego to tak 1 x dziennie. :lol:

A co tą sa za pieski [b]phaleny[/b] masz Aniołku takie zdjęcie, bo ja takiego chyba nigdy nie widziałam. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Wizualnie to mi sie oba pieski tak samo podobaja :D , ale gdybym miała kupic, to wybrałabym ćmę, bo jak juz pisałam, szkoda mi, że są tak mało popularne, a w końcu to one były protopolastami rasy papillon. Chciałabym mieć w domu taki "powrót do korzeni". :lol:
Poza tym mam teraz psy o zwisających uszkach (PONy) i mój pierwszy pies (mix pudla) też był kłapouchy (i tylko jeden kundelek miał uszka półstojące) - więc mnie ciagnie raczej do klaciatych uszków. :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Wizualnie to mi sie oba pieski tak samo podobaja :D , ale gdybym miała kupic, to wybrałabym ćmę, bo jak juz pisałam, szkoda mi, że są tak mało popularne, a w końcu to one były protopolastami rasy papillon. [/quote]

nie tylko papillona lae wiekszosci spanieli :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

I pomyslec, że wyglądaja jak szpice! :lol:

Ze spanielków, to jeszcze jestem zakochana w springerach!
Ale nie chciałabym miec więcej niż 2-3 psy. Miałam wiele lat 1, a teraz 2 i czuje, że moja uwaga (nie miłość) musi sie rozpraszać.
Podobnie mam ze szczurami - kiedy miałam po jednym, to miałam z nimi większy kontakt, kiedy mam 4-6 nasza relacja się spłyca. :-?
I jak to pogadzic z chęcią dzielenia zycia z mnóstwem psów (bo phalena i springera kiedyś w końcu sobie kupię,a z PONami wolałabym sie nie zegnać)? :roll:
Macie jakis pomysł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']I pomyslec, że wyglądaja jak szpice! :lol:

Ze spanielków, to jeszcze jestem zakochana w springerach!
Ale nie chciałabym miec więcej niż 2-3 psy. Miałam wiele lat 1, a teraz 2 i czuje, że moja uwaga (nie miłość) musi sie rozpraszać.
Podobnie mam ze szczurami - kiedy miałam po jednym, to miałam z nimi większy kontakt, kiedy mam 4-6 nasza relacja się spłyca. :-?
I jak to pogadzic z chęcią dzielenia zycia z mnóstwem psów (bo phalena i springera kiedyś w końcu sobie kupię,a z PONami wolałabym sie nie zegnać)? :roll:
Macie jakis pomysł?[/quote]

tak jak rozmawialismy na offie musisz sie sklonowac :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Hmmm... Niby pomysł dobry, ale zdaje się, że kosztowny.
A może wyjdę za mąż i część psów, to będą psy męża... :roll:
Musze tylko poszukac takiego, co chce te same rasy.[/quote]

Marzycielka. Dobrze, zeby w ogole lubil psy ;)

Link to comment
Share on other sites

Od kilku tygodni mam niewątpliwe szczęście posiadać papillona.
Zdecydowanie mogę powiedzieć, że moje cudo szczekliwe nie jest. Przez pierwsze dni nawet martwiłam się, że maluch nie szczeka. Teraz czasami zdarza mu się szczeknac gdy zachęca koty do zabawy.
Piesek z załozenia miał być towarzyszem dla mojej córki, stał się moim oczkiem w głowie :lol:
Moją ulubioną rasą są czy raczej były ONki. Przede wszystkim dlatego, że lubię pracę z psami.
Maluch zawojował mnie zupełnie. Jestem zachwycona jego charakterem, inteligencją. Uczy się równie szybko jak moje Onki.
Przy tym jego uroda i słodycz sprawia, że zawsze wprowadza mnie w dobry nastrój.
Nawet nie myślałam, ze takie maleństwo moze dać tak dużo radości i satysfakcji.
Może trzeba trochę dłuzej oszczędzać na pieska tej rasy, ale warto.

Link to comment
Share on other sites

[quote]słany: 08 Sie, 2005 - 22:43
Od kilku tygodni mam niewątpliwe szczęście posiadać papillona.
Zdecydowanie mogę powiedzieć, że moje cudo szczekliwe nie jest. Przez pierwsze dni nawet martwiłam się, że maluch nie szczeka. Teraz czasami zdarza mu się szczeknac gdy zachęca koty do zabawy.
Piesek z załozenia miał być towarzyszem dla mojej córki, stał się moim oczkiem w głowie
Moją ulubioną rasą są czy raczej były ONki. Przede wszystkim dlatego, że lubię pracę z psami.
Maluch zawojował mnie zupełnie. Jestem zachwycona jego charakterem, inteligencją. Uczy się równie szybko jak moje Onki.
Przy tym jego uroda i słodycz sprawia, że zawsze wprowadza mnie w dobry nastrój.
Nawet nie myślałam, ze takie maleństwo moze dać tak dużo radości i satysfakcji.
Może trzeba trochę dłuzej oszczędzać na pieska tej rasy, ale warto.[/quote]

lewka opowiedz o swoim papillonku , z jakiej jest hodowli , jakiego kolory ile ma miesiecy ???moze wkleisz zdjecie??

Link to comment
Share on other sites

Lewka

Psiaczek sliczniusi! :lol:

A tą chęcia i szybkościa nauki to mnie nie kuś, bo ja tez uwielbiam psy, które chcą pracować z człowiekiem - dlatego mam owczarki, co prawda polskie, nie niemieckie, ale tez się z nimi super pracuje, a ja to kocham. :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelOfDeath']Papillon jest na 9 miejscu pod wzgledem inteligencji psem na swiecie !!!

W grupie IX na 1 miejscu !! :klacz: :klacz: :klacz: :klacz:[/quote]

Wiem!!!
Dlatego tak lubie te małe pieski :lol: (przyznam sie, że to są jedyne małe pieski, które tak bardzo lubie - generalnie gustuje w nieco większych).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...