Jump to content
Dogomania

Papillony+off


anetta

Recommended Posts

Dokładnie tak myślę jak ty M&M. Jedyną dorosłą suczką ONka jaką mogę dopuścić do Lanzi jest mama Qintera " Lamba" .Ona jest bardzo delikatna i łagodna .Reszta to szalone wariaty i nie z agresji ,ale z żywiołowości mogą zrobić Lanzuni krzywdę:evil_lol: . Mimo wszystko zawsze jestem przy zabawie Lanzi z Lambą i Qinterem ,bo sprawia mi to wielką frajdę ,ale też kontrola musi być. Zawsze odpowiedzialny właściciel musi być przewidujący i myśleć ,oraz kontrolować sytuację . Ja staram się ,aby Lanzi miała mniej znajomych koleżanek ,ale gabarytowo odpowiadające jej wielkości i psychicznie radosne ,chętne do zabawy.Ona i tak woli kontakt z ludżmi niż z psami i nawet jak bawi się z innymi psami ,to chwilkę i już szuka zabawy z człowiekiem.Myślę ,że dlatego bo jest sama w domu i jest oczkiem w głowie naszej rodziny. W nocy wykradam ją z Karoliny pokoju ,bo też lubię jak śpi ze mną ,nad moją głową .Oczywiście rano jak Karolina śpi to wpuszczam do niej Lanzi i ona wtedy robi jej poranną toaletę mycia twarzy i oczu .Zawsze były problemy z wstawaniem :mad: ,a teraz Lanzi radośnie budzi Karolinę i dzień zaczynamy wesoło:lol: .
Poranne karmienie ,to Karoliny rytuał , już pisałam jak się to odbywa .Potem szkoła i Lanzunia odpoczywa i tęskni za swoją pańcią .Jak tylko Karolcia wchodzi ze szkoły ,to radość jest tak ogromna ,że plecak i wszystko co Karola ma ,ląduje na podłodze i pięć minut jest śpiewu i tańca Karoliny z Lanzi:multi: .One są bardzo ze sobą związane ,nawet nie myślałam ,że tak bardzo Lanzunia będzie kochać Karolinę .Mąż jest zachwycony zdolnościami szkoleniowymi Lanzi ,nauczył ją dawać na rozkaz głos ,ale nie chce zbytnio ingerować w wychowanie ,bo to sunia Karoliny i ona ma ją uczyć .Inteligencja Papillonków i łatwość w szkoleniu jest zaskakująca:crazyeye: , zawsze myślałam ,że małe pieski potrafią być złośliwe ,a tu takie żywe srebro z tak ogromnym kochającym serduszkiem.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wczoraj rozpisałam się na całego ,ale coś z dogomanią było nie tak i nie wysłało się.Pisałam ,że faktycznie bez Lanzuni nasze życie nie było by takie radosne.Opowiadałam o jej wyczynach i sukcesach sprawnościowych . Mam nadzieje ,że jej zwinność i kondycja ,oraz zwrotność i stabilność na nogach są zapowiedzią jej zdrowia .Badania oczywiście w odpowiednim wieku wykonam ,ale serducho i kości ma jak stal (mam nadzieję ,że się nie mylę)
Maj jest dla nas miesiącem imprez i jeszcze 4 czerwca ,a potem już spokojnie wybieramy się na trening agillity (popatrzeć)
Lanzi teraz jest biedna szczerbata ,bo ząbki gubi ,nawet nie wiem kiedy.Apetyt bez zmian ,zjadła by konia z kopytami .Za smakołyk skoczy w ogień i jeszcze zrobi w drodze lądowania dwa salta z obrotem.

Link to comment
Share on other sites

Chyba tak ,bo pani Ewa opowiadała jak Yusti radziła sobie z BARFem. Lanzi kostki cielęce rozpracowuje w mgnieniu oka .Wczoraj byliśmy u znajomej i ona ma papugę gadającą .Na początku stycznia musiała uśpić swojego grzywacza (miał raka).Papug pamiętał małego pieska i jak Lanzunia podeszła do klatki (gdzie wysypał ziarenka ) i zaczęła wyjadać ziarna ,to ALEX fuknął na Lanzunię ,a ona zwiała pod fotel i była bardzo zdziwiona ,co to za zwierze w tej klatce siedzi. Potem oszczekiwała go ,a Alex kusił Lanzi tymi pesteczkami(co chwilkę wywalał za klatkę,tak żeby podeszła).
On tak bawił się z tym grzywaczem ,ale Lanzi nie bardzo wiedziała o co mu chodzi i na wszelki wypadek wolała się trzymać z daleka i od czasu do czasu oszczekać złoszczącego się papuga.
Uśmiałam się z niej ,a koleżanka też była zadowolona ,bo Lanzunia wszystkie okruchy w kuchni zjadła i podłoga była czysta .Stresu nie miała ,bo w pewnym momencie zniknęła nam z oczu ,co się okazało ? Lanzunia zwiedzała dom i poszła na piętra oglądać pokoje .Wszystkich nowych gości witała z radością tak jak w swoim domu ,więc pełna luzu i zadowolenia ,tylko ten papug ją od czasu do czasu straszył fukaniem i gwizdaniem.

Link to comment
Share on other sites

[B]Sawo[/B] kupiłam sobie dzisiaj PP a tu atykuł z tobą o ON-kach baaardzo fajny, te pieski z plakatu to wszystkie twoje?
I wreszcie zobaczylam jak wyglądasz i spokojnie mogłabyś biegac z Lanzi na Agility :eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie widziałam tej gazety i nie jestem pewna ,ale uzgadniałam ,że muszą być moje psy ,bo przecież to wywiad ze mna i w mojej hodowli.
No jak nie wyglądam tak jak wyglądam ,to psy retusz zrobiły dobry ,bo starałam się jak mogłam zasłonić siebie Karoliną i psami . czy podoba się wam opis i to co jest o rasie ON ? Jeśli tak ,to bardzo się cieszę .Chciałam troszkę inaczej i z polotem ,ale mało miejsca i okroić trzeba było.Ciekawa jestem jak psy wyszły na tych zdjęciach.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=red]to ja pokaze co mi sie urodzilo
[/COLOR][/SIZE]
[IMG]http://img216.imageshack.us/img216/2264/brylantbyrsztyn029df7.jpg[/IMG]

[/FONT][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red][B][IMG]http://img222.imageshack.us/img222/6458/brylantbyrsztyn033hy4.jpg[/IMG]

Anck-Su-Namun BURSZTYN i Anck-Su-Namun BRYLANT :loveu:[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Mnie papillony sie przeraxliwie podobają! Wręcz jestem w nich zakochana po uszy :loveu: Niestety na razie nie mogę sobie sprawic takiego psiaka, bo mam 15 lat i na razie wszystko zalezy od rodziców, a ci twierdzą, że dwa psy w domu to o jednego za duzo. Macie godne polecenia hodowle tych psiaków? W przyszłości z moim papillonkiem pragnę się wystawiać i biegać ww agility ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jest to hodowla której prawdopodobnie nie udało się zbić kokosów na papillonach,słynna z przekrętów udało mi się wyśledzić po numerze tel teraz maja niby shih tsu [COLOR=Green][usunięte-regulamin][/COLOR] mam tylko nadzieje że psy nie trafia do kolejnych wyzyskiwaczy :(

Link to comment
Share on other sites

Gdzies w dziale shih tzu jest nawet prawie caly temat poświecony tej hodowli ze Pszczyny, sprzedaja psy chore... :shake: A papillony moze i lepiej ze sprzedaja bo widocznie interesu na nich nie zrobili i stwierdzili ze nie oplaca się ich utrzymywac. Dobrze by bylo gdyby dla tych psiakow znalezli się odpowiedni wlasciciele.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam wszystkich miłośników rasy papillon.
Zakochałam się w tej rasie od ... pierwszego wejrzenia ;).
Jednak niestety wiem o niej tylko tyle ile można wyczytac na forum i w necie.
Nic nie zastapi fachowej porady doświadczonych hodowców.
Zaczęłam czytac Wasze posty i postanowiłam wejśc i poprosic o rade. Mianowicie chciałabym bardzo zaprosic do swojej rodzinki szczeniaka rasy papillon jednak kompletnie nie wiem do kogo sie zgłosic. Powiecie pewnie wpisz w google hodowle i masz ... OK to i ja wiem ,ale nie chcę żeby to była przypadkowa hodowla ,tylko hodowla domowa w której kocha się zwierzęta... ktoś polecony, ktoś kto zna się dobrze na tej rasie, kto pomoże mi w wyborze pieseczka , który na długie lata zagości w moim sercu.
Tak więc moje pytanie brzmi : jaka hodowle domowa papillonów moglibyście mi polecic ?
pozdrawiam G.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gogola']Witam wszystkich miłośników rasy papillon.
Zakochałam się w tej rasie od ... pierwszego wejrzenia ;).
Jednak niestety wiem o niej tylko tyle ile można wyczytac na forum i w necie.
Nic nie zastapi fachowej porady doświadczonych hodowców.
Zaczęłam czytac Wasze posty i postanowiłam wejśc i poprosic o rade. Mianowicie chciałabym bardzo zaprosic do swojej rodzinki szczeniaka rasy papillon jednak kompletnie nie wiem do kogo sie zgłosic. Powiecie pewnie wpisz w google hodowle i masz ... OK to i ja wiem ,ale nie chcę żeby to była przypadkowa hodowla ,tylko hodowla domowa w której kocha się zwierzęta... ktoś polecony, ktoś kto zna się dobrze na tej rasie, kto pomoże mi w wyborze pieseczka , który na długie lata zagości w moim sercu.
Tak więc moje pytanie brzmi : jaka hodowle domowa papillonów moglibyście mi polecic ?
pozdrawiam G.[/QUOTE]


Podpinam się pod rade ;)

P.S- Wiesz co ja zaczełam robić? Pisać z hodowcami ;) Fajna wydała mi się {prztynajmniej przez maile} hodowczyni z hodowli PineFields ;) Wyszukaj w google ich stronkę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estowa']Podpinam się pod rade ;)

P.S- Wiesz co ja zaczełam robić? Pisać z hodowcami ;) Fajna wydała mi się {prztynajmniej przez maile} hodowczyni z hodowli PineFields ;) Wyszukaj w google ich stronkę :)[/QUOTE]



dzieki śliczne, napewno sprawdze :) tylko że jutro bo już teraz spac trzeba ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estowa']A... z czeskiej hodowli?
Tez odwiedziłam stronkę hodowli Awillon ;) Moają śliczne borderki i papillonkę ;)
O ile się nie mylę to mają też phalene ;)[/QUOTE]

Tak we własnej osobie :eviltong: Ojciec jest w hodowli od cenicka też maja bordery :razz: oba adresy stron w moich linkach.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

[quote name='blue_bc']od długiego czasu podobają mi się papillony od niedawna zainteresowałam się bardziej ich charakterem i myślę ze są to super psy ale niestety nie znam nikogo kto go posiada możecie mi powiedzieć jak to jest z tymi psiakami na co dzień ? czytalam że są energiczne i mają predyspozycje do sportów a jak to wygląda u Was jak ich nie wybiegacie/zmęczycie są nadpobudliwe, gryzą, zaczepiają, domagają się zabawy czy po prostu nie przeszkadza im ''nicnierobienie'' i śpią spokojnie ?
na razie nie planuję brać papillona ale w przyszłości...[/QUOTE]
Wejdź na moją stronkę [URL="http://www.suri.pl"]www.suri.pl[/URL] tam opisałam ta rasę.

Widzę, że masz już jednego psa, dla papillona będzie to kompan do zabawy, u osób które maja tylko jednego papillonka to człowiek robi za wyrzutnie piłek itd, to takie mini bordery z większa dawką wyciszenia.

Tutaj filmik zabawy mojej Suri ze swoją córką, przepraszam za jakość ale aparat nie wyrabia nad szybkością i się obraz rozmazuje :

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=IXYEQAZ11eE[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=vxjmtBBcXXU[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=e6ajlFpRmBw[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...