Jump to content
Dogomania

Papillony+off


anetta

Recommended Posts

Już ,spieszę z nowinkami .Wczoraj Lanzi przyjechała do domu i pisać o tym można książkę .Jej zachowanie zaskoczyło mnie całkowicie ,bo myślałam ,że nowy dom ,malutka i może się czuć zagubiona .Lanzi od wejścia zaczęła zwiedzać dom z ogonkiem w górze .Zrobiła siusiu i zjadła posiłek ,a potem rozszalała się .Piłeczki i zabaweczki fruwały ,robiła obroty i skoki . Lanzi jest wybitnie inteligentna ,sika tylko na gazety i na parterze domu .Spała całą noc z Karoliną w łóżku ,a o 6 rano obudziła ją ,żeby zniosła ją na siusiu .Karolina zeszła z nią i ona na gazetki zrobiła ,po czym poszły spać . Wesoła ,pełna energii ,bardzo ciekawska i odważna .Wlazła na łóżko (przypomniałam sobie zdjecia Olika jak na łóżku harcował )na stertę poduszek i ogarnęło ją na tej wysokości szaleństwo zabawy .szybko ją z tamtąd zciągałam ,bo bałam się ,że zleci i zrobi sobie krzywdę .Umie siad,obkręca się wkoło i ma specyficzną pozę jak coś chce ,staje na tylnych łapkach ,a przednie ma do góry i wiadomo ,że chce to na co pokazuje .Jest po prostu boska i słodka .Będzie na 100% super do agillity ,bo urodzona aporterka i spryciara.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tymi foteczkami to problem(nie potrafię )ale poprosiłam M&M ,żeby wkleiła Lanzi zdjęcia .Mam nadzieję ,że doszły do niej i wsadzi ,to zobaczycie naszą spryciarę Lanzi .Bedę pisać o niej .W przyszłym tygodniu jadę z Lanzi na następne szczepienie .Ona jest taką kruszynką ,ale charakterek ma i żywiołowość terierka ,a nie spanielka.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnie zdjęcie tylko w ćwierci obrazuje charakterek Lanzuni:lol: Ale Karolinka poradzi sobie i z pewnością same sukcesy czekają na nie w agility. Człowiekowi leje sie miód na serce jak oddaje pieska w doświadczone ręce. SAWO po swojej hodowli mogłabyś oprowadzać wycieczki. No takich komfortowych warunków to ja nie widziałam dla owczarków. Lanzunia oczywiście zamieszkała na ... salonach :lol: Widać szlachectwo ma we krwi:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie .Rano przywitała wszystkich taką radaścią ,że cały dzień mamy super wesoły .Jest to piesek na dobry dzień .M&M ,miałaś w 100% rację ,że ona będzie taka jaka jest .Ja już nie mam słów i po prostu jestem zachwycona .Mam prożbę wstaw grafiki na dogo ,niech wszyscy zobaczą te piękne dzieła w twoim wykonaniu ,a modelką tym razem jest Lanzi.
Apetyt ma doskonały ,mam nadzieję ,że nie zmieni się ,ale muszę kontrolować ,żeby nie przytyła .

Link to comment
Share on other sites

Piekne dzięki M&M ,dla mnie twoje grafiki ,to dzieła sztuki .dzisiaj odkryłam nowe zdolności Lanzi ,mianowicie jest uzdolnioną tropicielką .Wczoraj kawałek frytki znalazł się na podłodze i nikt tej frytki nie widział ,a Lanzunia co? Jak tylko wyczuła zapach -nos do ziemi i węszy .Coś wspaniałego ,bo szła po tropie z nosem przyklejonym do podłogi ,oczywiście frytkę znalazła i szybko musiałam jej zabrać dając w ząbki zabawkę .Lanzi ma instynkt łowiecki ,jej polowanie na zabawkę wygląda wręcz komicznie :najpierw się czai ,a potem skok i atak .Dusi i zabija małpkę jednym ciosem .Przypomina mi filmy z lwami jak polują .Super silna ,potrafi kołdrę wywinąć i ciągnąć koc po podłodze .Ja nie mogę się nadziwić jaka ona silna i cwana. Zawładnęła nami całkowicie ,ale w pozytywnym znaczeniu ,bo jest taktowna i milutka ,a nie jędzowata.Kochamy ją bardzo i nie dziwię się ,że wszyscy mają świra na punkcie swoich papillonków .

Link to comment
Share on other sites

Jestem pewna co do doskonalenia umiejętności ,bo jej postępy są wręcz zaskakujące.Oczywiście wiem ,że dzięki genom jakie przekazał Olik i Yusti ,nasza Lanzi ma predyspozycję i wrodzoną inteligencję ,ale pani Ewa jako hodowca zadbała o odpowiednią socjalizację i za to serdecznie jej dziękuję .Widać przewagę piesków z domowej małej hodowli nad kennelami .Zdecydowanie będę preferować takie hodowle jak Perla Pomerania .Nauka będzie polegać na posłuszeństwie i wyrabianiu bystrości i zwinności ,a potem dojdą przeszkody i inne utrudnienia .Z posłuszeństwem nie będzie problemu i ze zwinnością też ,tego jestem pewna .Jak tylko Lanzi będzie zdrowa ,to jestem przekonana ,że wszystko będzie super .
Angel ,czy wystawiałeś swoją cudowną Angel w Poznaniu ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&M']Jeszcze jedno - czy tor przeszkód la małych piesków jest taki sam jak dla dużych? Jakie psy małych ras nadają się najlepiej do agility? Widziałam kiedyś przepięknego i utytułowanego czarnego pudla miniaturę , który wspaniale sobie radził na torze zajął chyba 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji.[/quote]
No to może teraz ja trochę od siebie.O ile się orienuję
Jeśli chodzi o rasy małych piesków to tak naprawdę każdy piesek się nadaje najlepiej żeby miał chopla na punkcie pileczki i aportowania
dla przykładu podam : na ostatnich zawodach widziałam małego(małą)joreczka który posówał aż się dymiło:lol: :lol: :lol: i panią która jeszcze...... za nim nadazała (WIND :eviltong: :eviltong: :eviltong: )ale ten piesek dopiero zaczyna więc w przyszłości przewodniczka będzie musiała "latać" hi,hi.
jeśli chodzi o klasy to wygląda następująco
są 3 klasy : różnią się poziomem tródnosci toru który maja do pokonania psy i przewodnicy pierwsza klasa A1 to ta niby najprostsza a pózniej kolejno druga A2 i trzecia A3
aby przejsć z klasy do klasy trzeba mieć po 3 czyste przebiegi(bez tzw. punktów karnych)
oprócz tego są jeszcze przebiegi Agility i Jamping tam juz nie ma podziału na klasy a rożnią się te przebiegi tym jakich przeszkód do ustawienia toru tam użyto
wysokośc przeszkód jest przystosowana do wielkosci psów i tez dzieli się na 3 wysokosci S,M i L
to tak w dużym skrócie nie zagłebiając sie w szczegóły o których z wielką radościa mogłabym pisać i pisac ale to nie ten temacik i są więksi znawcy
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Agility staje się coraz bardziej lubiane i znane i w zwiazku z tym przeważnie w kazdym większy miescie, jest jeden a nawet kilka klubów Agility . na stronie o Agility są linki do kazdej szkoły z wymienionym miastem w którym się znajduje
Oragnizowane takie szkoły sa przeważnie przy szkołach tresury gdyż jak wspomniałam wczesniej posłuszeństwo na torze to podstawa sukcesu
ale nie zawsze, czasem prowadza je zawodnicy Agility którzy sami startują przewaznie od wielu sezonów i swoją wiedzę na ten temat przekazuja innym

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem bardzo zainteresowana tym tematem i proszę właśnie pisać jak najwięcej informacji ,ale ograniczających do małych ras .Myślę ,że wszyscy właściciele maluchów chcący z pieskami pobiegać ,będą bardzo zaciekawieni tymi wiadomościami .Nie odsyłajcie tej rozmowy do działu agillity ,bo my chcemy porozmawiać jako laicy i właściciele maluchów.Temat sportu z małymi pieskami jest bardzo potrzebny i może inni dołączą do nas .
WIND ,prosimy z racji tego ,że biegasz z małym joreczkiem ,pisz jak najwięcej ciekawostek związanych z agillity .Własne doświadczenia i rady.
Może wklej zdjecia z toru i opisuj .Super ,że ten temat pojawił się w papillonkach ,będziemy mieć sporo gości .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&M'] Ja już nie wiestem w wieku by biegać z pieskiem - jest to sport dla młodziezy raczej ...
i tu się mylisz
znam wiele osób które mają "pewien "wiek i dają sobie swietnie radę
mogła bym tu podać wiele przykładów
o to jeden z nich
Pan Jan biegajacy najpierw z dwoma Briardami ,a teraz niestety z jedną sunią niedawno przeszedł na emeryturę i sam powiedział ze wkońcu ma czas aby zająć się bieganiem w Agility i naprwde osiaga sukcesy
jeste jego wiernym kibicem i zawsze z przyjemnoscią oglądam jego przebiegi
a jest jeszcze wiele takich osób -naprawdę i to zaczynajacych w różnym wieku
ten sport jest dla wszystkich

Link to comment
Share on other sites

No ja ze swoją wagą ,to już chyba tylko mogę stać i pokazywać palcem przeszkody .Super ,że Karolina nadaje się do agillity i mam nadzieje ,że poradzi sobie ,bo ma żyłkę sportowca.
Z tymi torami agillity cały czas są problemy i wiele miast nie ma takich prawdziwych torów .My mamy dość blisko Szkołę agillity i tam będziemy z Lanzi uczęszczać .Byłam na pokazie pod Pałacem Kultury w Warszawie i bardzo mi się to podobało ,a pokazy robiła ta Szkoła co będziemy się w niej uczyć .
Jak jest z treningami ,czy razem trenują małe i duże psy ?czy są one rozdzielone ?

Link to comment
Share on other sites

Sawo mała urocza. :loveu: Dobrze rozumiem też Twój zachwyt sunieczka.
Namiary do wszystkich szkół agility w Polsce sa tutaj :
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=16902"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=16902[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No ,no Markiż ma pięknego tatę .Grafika jak zwykle cudna.Lewka ,pokazuj zdjęcia Markizka ,tak mało jest tu zdjęc ,może ktoś jeszcze wstawi swoje papiśki .Będzie ciekawie i kolorowo.
M&M ,czy pamiętasz :co wolno,a czego nie w internecie?

Link to comment
Share on other sites

O ! Bardzo dziekuje :multi: Pieknie to wyglada.
Tak się przygladam i nie wiem do kogo ten mój Markis podobny. On takie pomieszanie z poplataniem. Jego siostra to cała mamusia, brat poszedł w tatusia, a Markis .......w sąsiada ;)

Mój aparat niestety popsuty i nie mam czasu jechać z nim do naprawy. mam zdjecia tylko robione przez inne osoby, a po ostatniej dyskusji i uswiadomieniu na temat praw autorskich nie mogę z nich korzystac.

Link to comment
Share on other sites

To biegnij reperować aparat i zrobisz sesję zdjęciową i wtedy siup do naszego działu ? No jak Markiż sąsiadowy ,to przystojny musiał być ten sąsiad :cool3: :lol: Myslę ,że powinnaś poszukać w dziadkach podobieństwa ,bo często właśnie dziadkowie bardzo mocno się we wnukach ukazują ,a dowodem jest Lanzi ,ona ma umaszczenie pyszczka jak dziadek.:lilangel:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewka']O ! Bardzo dziekuje :multi: Pieknie to wyglada.
Tak się przygladam i nie wiem do kogo ten mój Markis podobny. On takie pomieszanie z poplataniem. Jego siostra to cała mamusia, brat poszedł w tatusia, a Markis .......w sąsiada ;)
Lewka moim zdaniem to Markis jest bardzo podobny do mamusi i powtórzę jeszcze raz że bardzo,bardzo mi się podoba
pozdrawiam
acha czy będziesz w kwietniu na pucharze polski?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&M']:lol: :lol: :lol: mogłabym wyglądać raczej komicznie - hahahaha z moją wagą
Zażywam ruchu ale już w formie spacerów raczej....:lol: :lol: :lol:[/quote]
M&M to znaczy że ja i Agility to dopiero pomyłka :evil_lol: co widać było na obrazku wstawionym tu przez WIND

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA'].
Z tymi torami agillity cały czas są problemy i wiele miast nie ma takich prawdziwych torów .My mamy dość blisko Szkołę agillity i tam będziemy z Lanzi uczęszczać .Byłam na pokazie pod Pałacem Kultury w Warszawie i bardzo mi się to podobało ,a pokazy robiła ta Szkoła co będziemy się w niej uczyć .
Jak jest z treningami ,czy razem trenują małe i duże psy ?czy są one rozdzielone ?[/quote]
SAWA kiedy byłaś pod pałacem -ja też tam bylam

jeśli chodzi o przeszkody to masz rację są one dosyć drogie i trzeba albo znaleźć sponsora albo stwożyć dość dużą grupę aby koszty się rozłożyły
przeszkody muszą spełniać pewne normy no i przede wszystkim być bezpieczne dla psów
ale znam osoby które domowymi sposobami zrobili sobie kilka przeszkód
i też ćwiczą-liczą się przedewszystkim chęci

grupy sa podzielone na poczatkujących i zaawansowanych ,psy małe i duże trenują razem tylko wysokość przeszkód się zmienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&M']Ty jednak jesteś znacznie młodsza - ja sama nie myślę już o aglity ale mogłabym zarazić kogoś ze znajomych - niestety nie ma u nas w pobliżu takiej szkoły :shake: :-( a na dojazdy za daleko.....[/quote]
a może warto by było w ZK zostawić ogłoszenie że poszukujecie chętnych do Agility, może takich osób jest wiecej które chciało by ćwiczyć i wtedy pod patronem ZK utworzyć klub

Link to comment
Share on other sites

A ja po porównaniu z Orikiem doszłam do wniosku, ze Markis to przerosnieta chichuachua :evil_lol:.
Moja córka chciała pierwotnie własnie cziłałke i cieszę się, ze udało mi się namówic ja na papillona.
W kwietniu miałam startowac z Luciem na zawodach obedience, ale zawody zostały odwołane. W tej sytuacji pojadę z Markisiem i córką na wystawę do NDM , a drugiego dnia przyjade popatrzeć na zawody agility.

M&M brak szkoły to powazna przeszkoda w treningach, ale wiek nie jest przeszkoda.
Pierwsze treningi z moim psem zaczełam 2 lata temu. Byłam najstarsza i najgrubsza a mimo to pokonałam z moim psem (ONem) na egzaminie kończacym kurs podstawowy młodzszych i bardziej doswiadczonych.
Wzięłam tez raz udział w pokazach gdzie największą przeszkoda okazała się moja skleroza - pomyliłam kolejnosc na torze, ale i tak dostałam brawa nalezne zasapanej i zdezorientowanej pani w srednim wieku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...