Jump to content
Dogomania

Rejestrowanie psów


sunshine

Recommended Posts

[quote name='taks']No to jeszcze ogłoś wszem i wobec w której to gminie tak jest bo to o czym piszesz to co najwyżej lokalna uchwała jakiejś rady miasta/gminy a nie zasada ogólnopolska.
Wątek na prawdę nie jest długi więc zanim się wyjedzie z jakąś kolejną rewelacją warto poczytać;)[/quote]
W Poznaniu nadal obowiązuje opłata za psa 56zł.można ją załacić w Urzędzie Miasta lub schronisku.Zwolnione z tej opłaty są psy po sterylce,osoby niepełnosprawne oraz te które mają skończone 75 lat.Oprócz tego każdy pies mósi do końca roku zostać zaczipowany i wpisany do rejestru.Kara za brak czipa od nowego roku wynosi 500zł.Straż Miejska posiada już czytniki i może sprawdzić każdego psa:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daja_']Teoretycznie wszystko cacy,ale niestety praktycznie już nie.
Na chipowanie na bułgarskiej,nikt nie chodzi prkatycznie bo trzeba się umówić telefonicznie wcześniej...a telefon nie działa :angryy: (ten domowy,bo tego komórkowego nie było nigdzie zapisanego na plakatach)
Dzwoniłam wiele razy tam i nietsety nic.
A weterynarze Poznańscy nie podpisali żadnej umowy z ta akcją i nie chcą tego robić bezpłatnie.
Na szczęście( niewiem do kiedy) ale co weekend jeździ wóz,na dane osiedla z osobami z tejże akcji "kejter też poznaniak" i chipują psy bezpłatnie ;)

Tak to wygląda w Praktyce[/quote]
Wóz do czipowania jest już nieaktualny,ostatni raz czipowali z niego w ostatni weekend.40 gabinetów wet.podpisało umowę z miastem i teraz czipowanie będzie w tych gabinetach i schronisku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Wóz do czipowania jest już nieaktualny,ostatni raz czipowali z niego w ostatni weekend.40 gabinetów wet.podpisało umowę z miastem i teraz czipowanie będzie w tych gabinetach i schronisku.[/quote]


Bogu niech będą dzięki...


ale 75 lat? a nie 65? na stronie kejtera pisze 65 :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daja_']Bogu niech będą dzięki...


ale 75 lat? a nie 65? na stronie kejtera pisze 65 :-o[/quote]
Możliwe,może się walnęłam.W każdym razie taka starsza osoba musi prowadzić odzielne gospodarstwo domowe.Czyli jak mieszka z dziećmi i wnukami i w ma psa zarejestrowanego na siebie to będzie płacić.A jeśli mieszka sama lub z dziadkem to jest zwolniona od opłaty.
Moje psy są już na szczęcie zaczipowane,kłopot z głowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Trzeba być zameldowanym w Poznaniu?;p:cool3: Bo z tego co się orientuje u nas we Wrześni taki interes kosztuje 90zł.:roll: Taniej wychodzi do Poznania podjechać ^^ (mam jakieś 50km;p):diabloti:[/quote]
O meldunku nic nie słyszałam.Potrzebny jest pesel,nr.dowodu osobistego,zapłacony podatek i szczepienie przeciw wściekliźnie.Ale zapytam koleżanki,może jutro będę ją widzieć,ona pracuje w biurze rejestracji psów więc będzie wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu,ale muszą znać adres zamieszkania i chyba musi być w Poznaniu :roll:
Bo mnie pytali o adres zamieszkania,a ja zameldowana w Katowicach.
Co najśmieszniejsze,wróciłam do K-ce a adres na czipie jest na Poznań,więc jak mi pies zginie,to go zawiozą tam :lol:

Musze zmienić dane w czipie,ale jeszcze nie wiem gdzie to zrobić :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daja_']Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu,ale muszą znać adres zamieszkania i chyba musi być w Poznaniu :roll:
Bo mnie pytali o adres zamieszkania,a ja zameldowana w Katowicach.
Co najśmieszniejsze,wróciłam do K-ce a adres na czipie jest na Poznań,więc jak mi pies zginie,to go zawiozą tam :lol:

Musze zmienić dane w czipie,ale jeszcze nie wiem gdzie to zrobić :roll:[/quote]
Dowiedziałam się dzisiaj,że baza danych jest ogólnopolska więc możesz z psem się wyprowadzić na drugi koniec kraju i nie ma problemu .Natomiast powiedzili mi,że aby zaczipować psa w Poznaniu potrzebny jest meldunek.Ale przy czipowaniu pytali tylko o adres.Więc biuro rejestracji gada coś innego i czipujący wet.też coś innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Dowiedziałam się dzisiaj,że baza danych jest ogólnopolska więc możesz z psem się wyprowadzić na drugi koniec kraju i nie ma problemu .Natomiast powiedzili mi,że aby zaczipować psa w Poznaniu potrzebny jest meldunek.Ale przy czipowaniu pytali tylko o adres.Więc biuro rejestracji gada coś innego i czipujący wet.też coś innego.[/quote]

Mi sprawdziła na dowodzie,meldunek,ale spytała się o miejsce zamieszkania to jej powiedziałam,że w Poznaniu (tak wtedy było).

Dogadują się po prostu bezbłędnie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Czyli tak czy siak lepiej chipować tutaj;p. Właściwie skoro jest obowiązek też powinni akcje zorganizować, w końcu miasto nie małe:diabloti: a i schronisko mamy:razz:[/quote]
W Poznaniu jest obowiązek,bo tak ustaliły władze miasta,że wszystkie psy będą miały czipy zamiast numerków do obroży.Każde miasto samo sobie ustala przepisy dotyczące psów.Baza jest ogólnokrajowa,więc możesz psa zaczipować we własnym zakresie,ale powinien być wciągnięty do tej bazy,bo inaczej czipowanie nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']Jesli sie myle to mnie poprawcie, prosze: to jest juz jedna ogolnopolska beza psow? Bo do tej pory byly z tego, co wiem 3, a i tak wiekszosc psow nie byla nigdzie wpisana.

Jesli jest taka baza to czy moge prosic o linka do niej?[/quote]
Linka nie mam,ale postaram się o niego.Pytałam mojej koleżanki,która pracuje w biurze rejestracji psów w Poznaniu i powiedziała mi,że:,,baza jest ogólnokrajowa''.Nie wiedziałam nawet,że było ich kilka a Ona nic o tym niewspominała,więc wnioskuję z tego,że teraz jest jedna.Ale jeszcze raz to u Niej sprawdzę.

Link to comment
Share on other sites

Ale wlasnie kiedys byla z tym afera: znaleziono psa, ktory mial czipa, ale nie mozna bylo ustalic jego wlascicieli bo ze wzglede na te kilka baz (a czesc psow, jest w ogole nigdzie nie wprowadzona, mimo ze czipowana) nie bylo wiadomo gdzie szukac. Nawet w telewizji to pokazywali.

Link to comment
Share on other sites

Ale [B]p[/B]olski rzad nie ma nic do tego. To sa przepisy lokalne. A jesli chodzi o cos ogolnopolskiego, to <chamski spam>zapraszam do klikniecia w moja sygnature</chamski spam> :eviltong:

[SIZE=1]Btw, taks - dzieki, ze wytlumaczylas to z podatkami, bo chyba wylewu kiedys dostane :roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[COLOR=black][FONT=Verdana]Witam,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chciałbym zaprosić do bezpłatnego czipowania psów. W naszym gabinecie na ul. Skolimowskiej 4 cały czas są jeszcze czipy. Zapraszamy mieszkańców Warszawy z psami, książeczką zdrowia i dowodem osobistym właściciela. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 022 8494744 w godzinach pracy gabinetu. Dodatkowo bezpłatnie wprowadzamy dane psów do ogólnopolskiej bazy danych identyfikacja.pl[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.hau-miau.pl/"]www.hau-miau.pl[/URL], [URL="http://www.identyfikacja.pl/"]www.identyfikacja.pl[/URL][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...