Jump to content
Dogomania

UWAGA !! POJAWIŁY SIĘ JUŻ KLESZCZE (Marzec 2005)


chip

Recommended Posts

Dziś z porannego spacerku Ronka przyniosła na sierści kleszcza :o . A zatem jak widać - te obrzydliwe stworzenia obudziły się już i zaczęły działalność :evil: .

Zabezpieczcie swoje pupile - kropelki, obroże itp. albo conajmniej raz dziennie przegląd sierści.


Kocham zwierzątka, ale kleszczy, pcheł i komarów niestety nie. Much końskich też. Po cholerę to to żyje :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I chwała bogu ze dzala ja juz mam nauczke zeby z tymi insektami nie zadzierac w tamtyr roku najstarsza suka miała podejrzenia jakiejs odkleszczowej choroby w tym roku moj najmłodszy tez mial krew brana i było podejrzenie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adda']Mam nadzieję, że frontline działa u moich psów perfect, bo nie czuję się na siłach co spacer przeglądać futro trzech psów :roll:[/quote]

na dodatek takich gestych 8) :D

My tez juz sie zabezpieczylismy obrozka ale jak bedziemy planowac jakis wypad poza miasto bez frontline'a ani rusz

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Nie chce zakładać nowego topicu,więc tutaj zapytam,bo odnosi sie do tematu :wink:
Mój łobuz musi mieć coś przeciwko kleszczom,bo w zeszłym roku było nieciekawie,do tego stopnia,że po złapaniu kleszczy było podejrzenie babeszjozy,uzasadnione to było tym,że w okolicach tam,gdzie byłem z psem na spacerze występują kleszcze przenoszące tą chorobę.I teraz pytanie do Was-jaki środek polecacie?Ważne jest dla mnie ,aby odstraszał te paskudztwa(Frontline w spray'u takiego działania nie ma)i żeby działało dość długo.Zastanawiam sie nad obrożą Preventix albo Beaphar.Licze na jakieś porady z Waszej strony.Dzięki i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo polecam zarówno frontline (używaałam tego w kropelkach), jak i kiltix (obroża Bayer-owska). Na mojego futrzaka działają, kiltix nosi nawet w zimie (pchły :roll: ). kiltix ma taką przewagę nad frontlinem, że jest bardziej ekonomiczny - działa przez 7 m-cy.
Nie polecam za to kropelek Duowin - zdarzają się po tym alergie! (białej wyszła po tym połowa sierści z grzbietu, a swędziało tak, że chodziła po ścianach + lekki paraliż tylnej częście ciała - od wetki słyszałam, że u innych psów przebiega to podobnie :roll: ).
Beapharowskie można założyć jako ozdobę- z relacji wetów i właścicieli wiem, że praktycznie wcale nie działają...

Link to comment
Share on other sites

W tamtym roku używałam trzech srodków .
Pierwszy był Frontline-ale niestety chyba juz stracił swoją moc,bo Diora po każdym spacerze przynosiła na sobie po kilka kleszczy...
Następny był Advantix i rzeczywiście jest dobry z tym,ze moja suńka miała na niego uczulenie i strasznie się drapała przez pierwsze 3-4 dni po zakropieniu...słyszałam,ze taka reakcja alergiczna po Advantixie pojawia się dosyć często dlatego nie polecam.
No i w końcu trafiłam na Expota i jak dla mnie rewelacja !
Żadnych uczuleń,skutecznie odstrasza kleszcze i inne pakudztwa :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maniol_ka']
Pierwszy był Frontline-ale niestety chyba juz stracił swoją moc,bo Diora po każdym spacerze przynosiła na sobie po kilka kleszczy... [/quote]
To całkowicie normalne! Frontline NIE odstrasza kleszczy! On je zabija, gdy się już wczepią w skórę psa - wtedy frontline zaczyna działać i "zasusza" kleszcza... Dlatego to, że znajdzie się kleszcza na sierści psa, czy nawet wczepionego w skórę nie oznacza, że frontline nie działa!

Co do Advantixu - zawiera on permetrynę, podbnie jak ten nasz nieszczęsny Duowin - i to właśnie ona powoduje te stosunkowo częste reakcje alergiczne!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...