Jump to content
Dogomania

Galeria sfory - czyli Luka, Chibi, Frotek i Hera (sic!) w pełnej krasie


zmierzchnica

Recommended Posts

[quote name='zmierzchnica']
I frotkowa kara :evil_lol::evil_lol: Tak serio to zwykle wygląda to tak, że Chibi z Fro biegają, Luka wpada między nich i zaczepia Chibi, na to Frotek odpowiada zaczepianiem Luki, na co Chibi "ratując Lukę" zaczepia Frotka (co opisałam wyżej ;)) i biegają dalej. Luka jakoś nie umie się przekonać do zabawy z Frotkiem, choć czaaasem się razem chwilę bawią, dopóki Luka nie uzna, że Fro jej zagraża i zaczyna histeryzować :cool1:[/QUOTE]

hehe, ale masz z nimi wesoło:lol:
to są właśnie plusy posiadania stadka -można obserwować ich wzajemne zabawy i relacje.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oo, witam, bonsai ;) Ja do was też włażę ciągle (bo mam w subskrypcjach:diabloti:), ale rzadko piszę ;)

Taa, pewnie miałaś wyobrażenie Frotka-pożeracza niewinnych piesków z dzikim wzrokiem i wielkimi kłami? :evil_lol: Szczególnie po tych moich opowieściach w "chamstwie innych psiarzy" jego wygląd może być mylący :cool1:

Tak spędzaliśmy sylwestra:
[IMG]http://img190.imageshack.us/img190/6879/dsc00015zm.jpg[/IMG]

[IMG]http://img85.imageshack.us/img85/9297/dsc00016n.jpg[/IMG]

Mówię Wam, świetna impreza jak nic :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No Shina prawie od Hexy jest :evil_lol:.
Fajna imprezka :cool3:. A szampan chociaż był?:razz: My z Hexą w tamtym roku łyknęłyśmy sobie w przedpokoju przy drzwiach (Hexa dostała trochę od kogoś), a Shina biedna w tym roku nie mogła, bo na antybiotykach jeszcze, więc zadowoliłyśmy się wodą gazowaną :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Nie, ale przez myśl mi nie przeszło, że on jest kudłaty :P... Już prędzej wyobrażałam go sobie jako kundelka w postaci Shiny od Moniky [w pierwszej chwili napisałam "od Hexy" :D]...[/QUOTE]

No tak ;) A to takie trochę sznaucerowate, kudłate niewiadomoco z najgorszym typem sierści jaki może być (trochę odrasta i momentalnie się kołtuni:shake:) :diabloti:
[B]
*Monia*[/B] - ładnie to tak, psa upijać?:diabloti: Moje nawet pić nie chciały (wody, nie szampana:cool3:), taki to stres je zjadał :cool1: Luka do teraz łazi z prasowaną kością w pysku i przeżywa, że 6 godzin temu coś wystrzelili. Za to Frotek na dworze ładnie ignoruje strzały i tym podobne.

Ja się dziś tylko wystraszyłam, bo poszłam z gadem biegać na tereny, na które raczej wchodzić nie można (kamieniołomy), mgła jak diabli, wokół tylko las i puste pola, puściłam psa na lince i rzucałam piłkę... Wtem wiatr przyniósł jakieś głosy, męskie, wcześniej poszczekiwanie psa. Łoo, uciekałam jak niepyszna :diabloti: Niby nie miałam powodu, ale na takich terenach wolałabym nikogo nie spotkać, poza tym instynkt samozachowawczy zadziałał :cool1: Myślę, że to mogli być myśliwi, raczej nikt normalny nie zapuszcza się tam o zmierzchu, szczególnie, że dojście na te tereny jest utrudnione... W każdym razie, brr :razz: Na takich "dzikich" pustkowiach niczego się nie boję tak, jak spotkać ludzi - w sumie to zabawne :cool3:

Jutro postaram się fotki porobić, dawno nie było tu normalnych zdjęć :razz:

Link to comment
Share on other sites

Oj problemy z futrem to ja rozumiem... młoda w tym roku ma tak fatalną sierść [strasznie przesuszoną, 5 minut po czesaniu już cała w dredach biega], że mi łapki opadają. Teraz, jak zmienia futro to jest jeszcze gorzej, dzięki bogu mam metalowy grzebieć [chociaż już 3 pudlowki poszły]...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']No tak ;) A to takie trochę sznaucerowate, kudłate niewiadomoco z najgorszym typem sierści jaki może być (trochę odrasta i momentalnie się kołtuni:shake:) :diabloti:
[[/QUOTE]
On nie jest sznaucerowaty ani trochę :eviltong: Ani, ani :eviltong: Bardziej bym go o mix z westem posądzała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']A białych sznaucerków to dziewczynka na oczy nie widziała ;)... Bo z westa to już kompletnie nic nie ma :D[/QUOTE]
Widziałam, ale co to ma wspólnego? Przecież on nic nie ma z sznaucera, a te kudły to może mieć po innym kudłatym psie. Zdjęcia są mało wyraźne, ciężko włos ocenić patrząc tylko na nie, ale tak jakoś z westowym mi się kojarzy. Chociaż tak naprawdę dla mnei to on ejst zwykym kudłatym kundelkiem, bez zwiazku z jakąkolwiek rasą. Z neigo taki sznaucer, jak z mojej Lizki labrador :lol:

A włochy na głowie też mu skracasz?

Link to comment
Share on other sites

Birma to nie pudel tylko portugalski pies wodny - tak przynajmniej upierała się pewna hodowczyni tej rasy po j po obejrzeniu młodej ;). Birma linieje, ale inaczej niż normalny pies. Sierść jej nie wypada [jak już to minimalnie, dosłownei pojedyncze włoski], całość szczepia się z włosami tworząc momentalnie dredy. Dlatego o tej porze roku [Birma linieje tylko raz w roku, na zimę] muszę młodą często czesać - zbieram z niej wtedy sporo sierści... jednak jest jej dużo mniej niż zbierałam po 1 wyczesywaniu mojego poprzedniego psiaka [o zwykłej sierści, ale o połowę mniejszy], że pominę kłaki walające się po Itku w domu...

Link to comment
Share on other sites

[B]Zerduszko [/B]ty się pytaj mnie a ja ciebie ;). Jak dla mnie Birma może być nawet mastifem tybetańskim - i tak jest moją ukochaną dziewczynką :).

Swoja drogą tak jako ciekawostka - kiedyś dowiedziałam się przypadkiem, że identyczny [jak Birma] pies tej rasy byw w Sopocie... w podpowiednim czasie ;). Gdzieś w galerii jest jego zdjęcie, na pierwszy rzut oka można się pomylić :D... nota bene był to pies właśnei tej hodowczyni z którą rozmawiałam ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem ;). Może coś zmajstrował, a może to tylko przypadkowe podobieństwo 2 obcych psiaków [kiedyś koleżanka przyprowadziłam mi obcego psa ze słowami "Masz, Itek ci uciekł" - faktycznie psiak był prawie identyczny... ;)]. W każdym razie ja mam ubaw z porównywania Birmy do rasy jednocześnie nie przejmując się fryzurą i długością włosa. Po za tym jakby nie było - kocham dziewczynkę taką, jaka jest i tylko to jest naprawdę ważne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Birma to nie pudel tylko portugalski pies wodny - tak przynajmniej upierała się pewna hodowczyni tej rasy po j po obejrzeniu młodej ;). Birma linieje, ale inaczej niż normalny pies. Sierść jej nie wypada [jak już to minimalnie, dosłownei pojedyncze włoski], całość szczepia się z włosami tworząc momentalnie dredy. Dlatego o tej porze roku [Birma linieje tylko raz w roku, na zimę] muszę młodą często czesać - zbieram z niej wtedy sporo sierści... jednak jest jej dużo mniej niż zbierałam po 1 wyczesywaniu mojego poprzedniego psiaka [o zwykłej sierści, ale o połowę mniejszy], że pominę kłaki walające się po Itku w domu...[/QUOTE]

O, dokładnie tak jest z Frotkiem - nie wypada mu sierść, tylko tworzy kołtuny i dredy. Dlatego jak go wzięłam to wyglądał tak jak wyglądał - jeden wielki filc... Nie wiem, może on ma coś z pudlem wspólnego? W każdym razie dla mnie to kłopotliwe, bo preferuję psy o normalnym włosie, wypadającym, walającym się wszędzie itd :eviltong: No ale Froty se nie wybrałam sama :evil_lol:
[B]
zerduszko[/B] - jak na razie włosy na głowie mu skracam minimalnie ;) W końcu u mnie w mieście będzie fryzjer psi otwarty, więc przynajmniej to będę miała z głowy :diabloti:

A co do tego, czy sznupowaty czy westowaty - cóż, jak mu sierść odrasta, to jest sztywna pieprz-sól (widać na wcześniejszych zdjęciach), więc średnio to westowate. Wg mnie z charakteru przypomina sznupa średniaka, ale kto go tam wie? W każdym razie, tak jak napisałaś, to 100% kundla w kundlu i nie ma znaczenia, czy ma coś z rasy czy nie, i tak jest powalonym wariatem :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica'][B]
zerduszko[/B] - jak na razie włosy na głowie mu skracam minimalnie ;) W końcu u mnie w mieście będzie fryzjer psi otwarty, więc przynajmniej to będę miała z głowy :diabloti:
[/QUOTE]
Pytam, bo jednak sznaucer powinien mieć buja brodę. Ja mojej skracam kilak razy do roku i ma tego znacznie więcej. Grzywka też wygląda na lichą ;)
Jak na P&S jest za jasny, raczej bym go pod białego podciągała.

Wszystkie psy, które same nie linieją mają tego typu problemy z filcem itd. Tez mam podobne preferencje co do sierści psów ;)

Link to comment
Share on other sites

No i z logicznych zdjęć nici, bo moje tereny spacerowe okupuje pani z przerośniętym szczeniakiem - mieszańcem onka i laba, luzem oczywiście :roll: Luka ma w dodatku cieczkę, a Chibi jak zawsze się boi :grab:Ech, czasem wolałabym zamiast 3 wariatów mieć jednego normalnego psa, z którym mogłabym iść na normalny spacer :cool1: Fro po ataku tych trzech psów się cofnął znowu do atakowania wszystkich psów na horyzoncie. Ręce mi opadają ostatnio przy nich :roll::cool3:

Agresor i strachulec w rzadkiej pozycji - razem na kanapie (dwie sekundy potem już gdzieś polecieli, nie wytrzymali za długo :cool1:):
[IMG]http://img63.imageshack.us/img63/9163/dsc00022ts.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Ciekawe połączenie, moje suki kiedyś na widok psa: jedna naprzód z darciem ryja, druga w nogi :lol:[/QUOTE]

Haha ;) Nie, to Chibi bardzo się przejmuje, jak stado (Fro) wrzeszczy na psy i sama "odgania" takiego potencjalnego napastnika histerycznym szczekaniem. Ogólnie uznaje, że ona jest tu od pacyfikowania, więc czy Luka zauważy swoją sukę-wroga, czy Fro cośtam burczy, to Chibi musi się wtrącić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Cieczki Shinulca boję się panicznie, więc współczuję 'miłych' atrakcji :shake:.
[URL]http://img63.imageshack.us/img63/9163/dsc00022ts.jpg[/URL] - prawie jak przytulanie :razz:[/QUOTE]

Jak na razie okoliczne psy się nie zwiodły na szczęście, bo lecę z Luką najpierw pędem dość daleko, żeby się wysikała i dopiero potem normalny spacer po dość niezapsionych terenach (niestety też niezbyt atrakcyjnych, ale cóż) ;)

Praaaawie... wręcz bardzo prawie, bo to było tuż po morderczej zabawie w podgryzanie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...