Jump to content
Dogomania

Galeria sfory - czyli Luka, Chibi, Frotek i Hera (sic!) w pełnej krasie


zmierzchnica

Recommended Posts

[quote name='zmierzchnica'][B]kalyna [/B]- no to na allegro marsz i zamawiać! :evil_lol: ja miałam raz taką odkręcaną adresówkę, ale Chibi ją odkręciła i zjadła. Od tej pory unikam :diabloti:

Fałszywy w stosunku do obcych? Dlaczego? Ja mogłabym tak czasem Lukę nazwać, bo miała dwa razy akcję pt. znajomy jest, niby wszystko dobrze, nagle on się odwraca a ona go chaps za spodnie - oczywiście od tyłu :roll: Ale to były osoby, które ją prowokowały, bo to zabawne, denerwować małego pieska wgapiając się w niego i drocząc się z nim (mimo moich próśb, by tego nie robić). No to się odegrała :roll: Ale fakt, że Luce najmniej ufam z całego stada mimo wszystko, jeżeli chodzi o obcych. Hera nie da się głaskać, jak kogoś nie polubi to będzie burczeć i szczekać, ale przynajmniej wiadomo, jaki ma do kogoś stosunek.

A ja już mam dość zimy, brak słońca mi się daje we znaki, chcę cieeepło ;)[/QUOTE]

a mi się już odechciało słoneczka :D :D

Ciap na wstępie wpuścić nie chce.. szczeka, podlatuje, wącha i dopiero wpuszcza. Obcy, czyli osoba nie mieszkająca z nami. Siada na kanapie, ławce w kuchni itp. to nasz Ciap będzie chodził obok, będzie wskakiwać, gdzie siedzi gość. Na kolanka będzie wchodzić, łapki będzie podawać, będzie prosić, w oczka będzie patrzeć, typowo jamniczymi oczkami. Oczywiście jak widzimy, że pakuje doopcię na łóżko itp, to go przeganiamy. To siedzi pod stołem koło gościa i robi to samo. My go wołamy, to kiedyś nawet nie przychodził do nas, ale teraz jest do mnie przyklejony. Więc każda osoba mówi, że Ciap ich kocha i jedzie z nimi do domu... no to ja mówię: poczekajcie :diabloti: i potem jeden krzywy ruch np. zbyt szybko wstanie, przejedzie koło mnie , zrobi jakiś ruch niekontrolowany w moim kierunku, będzie zbierać się do drzwi, no zrobi cokolwiek innego niż siedzi i pije, je i rozmawia. To Ciap zaczyna skakać, szczekać, stawiać się i w sumie to zmienia się o 180stopni ;) no taki grzybek fałszywek :roll: teraz już jest o niebo lepiej, a jednak już teraz nikt nie mówi, ze Ciap jedzie z nimi :diabloti:

Co innego Owczary, te to lubią gości, bo to dodatkowe ręce do miziania ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A owczary to niby psy stróżujące i powinna cechować je nieufność :siara:

To my kiedyś mielismy adresówkę grawerowaną właśnie, podajże nawet od tego samego sprzedawcy, ale było powieszona wraz z identyfikatorem z podatku i się i tak starła. No i teraz piesek nie ma, bo nawet nie wiedziałabym jak zawiesić do szelek...

A zdjęcia świetne :D Mój też uwielbia zabawy moimi rzeczami, o wiele bardziej preferuje szalik niż cudaśne zabawki dla psów, które leżą w pudełku i tylko się kurzą :D

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://dl.dropbox.com/u/9186601/Psiaki/2013/2013-03-28%2009.41.17.jpg[/IMG]

A w tle :) :P

Nie znalazłam w sobotę tej miejscówki. Pojechałam "nieco" dalej. Wylądowałam w Osieku, potem dalej - Staniszcze Małe i dalej - Ozimek, Opole :P w rezultacie łącznie samochodem zrobiłam 250 kilometrów, pieszo 18 kilometrów, a czas, jaki nam to zajęło to od 13.00 do 23.00 :P ale było extra. I jeszcze Zdzisia na trasie dorwałam i ciężarówką się z Dhorkiem powoziliśmy:)

Musimy się razem wybrac na ten spacer w końcu:)

A 01.06 chcesz odwiedzić z nami Dom Dziecka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']A owczary to niby psy stróżujące i powinna cechować je nieufność :siara:[/QUOTE]
Taaa Owczary nie nadają się na stróży :eviltong:

ON był hodowany do kontaktu z człowiekiem. A nie do podejmowania samodzielnych decyzji, gdzie miałby sam pilnować stada, przez jakiś okres czasu. Do tego ją psy takie jest CAO czy Kaukazy. Tak mi się wydaje...

Nieufność wobec obcych, ale osoby, które my wprowadzamy to nie są obce, mimo że pierwszy raz je widzą :lol:
nie wiem co zrobiłyby, gdyby faktycznie obcy człowiek wszedł na podwórku, a nas nie byłoby przy nich... nie wiem ;) Ale powitałyby go, gdyby kojarzyły, ze kiedyś u nas był.


Najlepsza nieufność jest, jak jest ciemno, gdzie własnej ręki człowiek nie widzi.. Gdybyśmy wtedy spotkały człowieka, to na stówę Sonia będzie warczeć i lepiej, aby ta osoba nie miała zamiaru do nas podchodzić. Ale to jest skrajny przypadek. Wtedy to Ciap odwróciłby się i zmykał.

Link to comment
Share on other sites

[B]kalyna[/B] - nie marudź na Ciapka, przynajmniej jeden pies Was obroni w razie czego! ;) Też nie wiem jak moje by zareagowały, gdyby ktoś obcy do nas wszedł na podwórko pod naszą nieobecność... Ale one nigdy same nie zostają.


[B]Ty$ka[/B] - ja się tam już boję psa bez adresówki puszczać :) Jakoś ostatnio tyle było zagubionych psów, że wolę dmuchać na zimne...
No właśnie, kurczę, kupuję świetne zabawki, a psy się bawią opakowaniem z nich - to chyba lepiej im dać pudło i niech się cieszą ;)


[B]NatiiMar[/B] - a tak myślałam, że zauważysz to tło zdjęcia! ;) Daj znać, to Cię kiedyś zaprowadzę tam, to jest zaraz za Farską Kolonią, tylko trzeba skręcić w taką leśną ścieżynę i dojechać do strzelnicy. Faktycznie daleko zawędrowałaś, masakra! :)
Dom Dziecka? Ale gdzie i jak? Bo moje psy do sztuczek chętnie, ale do wycierania o nie rąk nie bardzo ;)


[B]makot'a[/B] - Hera też, choć już ją trochę wyrobiłam szkoleniami, festynami, wyjazdami itd ;) Na szczęście była młodziutka jak ją zaczęłam intensywnie socjalizować... Ale i tak obcym się głaskać nie da, tylko 3-4 osoby mogą ją spokojnie pogłaskać bez darcia pyska. Nie ugryzie na pewno - nawet dziecko jej się powiesiło kiedyś na szyi ku mojej zgrozie i nawet się nie zająknęła. Ale nie lubi, umyka spod rąk i szczeka ;)


[B]marta.k9080 -[/B] witamy się w miły i w końcu wiosenny dzień! :)


Filmik z moimi leniwymi kundlami po 2h spacerze ;) Leedwo tyłki ruszyły. Tylko ściszcie, bo od początku słychać mój głos, można się wystraszyć! :evil_lol:
[video=youtube;9QrO0Fiu8LU]http://www.youtube.com/watch?v=9QrO0Fiu8LU[/video]

Link to comment
Share on other sites

Hera jest dobra :evil_lol: Co ona się będzie przemęczać :lol:

Swoją drogą, czy Twoje psy są ożywione na "wiosnę"? Bo moja jakaś taka dziwna ostatnio jest, już pomijam, że jest zniesmaczona tym, że wszędzie mokro i fuj :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Hera jest dobra :evil_lol: Co ona się będzie przemęczać :lol:

Swoją drogą, czy Twoje psy są ożywione na "wiosnę"? Bo moja jakaś taka dziwna ostatnio jest, już pomijam, że jest zniesmaczona tym, że wszędzie mokro i fuj :roll:[/QUOTE]

Są tak ożywione, że zachęcić je do ruchu może tylko wyrzucona przez kogoś życzliwego kość :evil_lol: Jak spadł ten śnieg w kwietniu to był okres wielkiego podniecenia, biegania i szaleństw. Teraz się ciepło zrobiło i taaak im się nieee chceee...

Hera to spryciara do kwadratu, umie długo się czaić, aż Frotek coś zostawi i mu "skarb" wykraść. Skarb to oczywiście jakiś śmieć lub jedna jedyna piłeczka - kupiłam ostatnio 5 piłek, ale oba kundle uznają tylko jedną i sobie podkradają :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dom Dziecka odwiedzamy 01.06 w Koźlu. Pogadanka, sztuczki, zabawy z psami - to, co było wielokrotnie juz robione. Żadnego wycierania rąk:P

Będziemy robić treningi, pierwszy 19.04 w Opolu. Dojedziesz? to jest piątek 18.30 na wałach. Względnie mogę Cię zgarnąć z SO.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica'][B]kalyna[/B] - nie marudź na Ciapka, przynajmniej jeden pies Was obroni w razie czego! ;) Też nie wiem jak moje by zareagowały, gdyby ktoś obcy do nas wszedł na podwórko pod naszą nieobecność... Ale one nigdy same nie zostają.
[/QUOTE]

No, ale zapomniałam o jednym drobiazgu... Owczary ślepo słuchają Ciapka. jak Ciap robi hałas to mu pomagają, jak nie chce kogoś wpuścić to starają się go naśladować... ale z marnym skutkiem. Sonia np. stanie koło uliczki jak sierota i za bardzo nie wie, co ma dalej robić :diabloti:

Ty też nie narzekaj na te swoje psy, bo moje mają chyba przesilenie wiosenne. I teraz są dwie opcje u Sonii. Pierwsza to reset mózgu i co Ty do mnie mówisz.. a druga to, nie chce mi się nic... :eviltong: Taaa bardzo to wygodne :D Gandi chętnie wsio przyniosły, ale Sonia mu nie pozwala, bo wtedy to ruszy doopę, ale nie spodziewajmy się cudów.. :roll:


ooo a może Ty wiesz, jak naprawić aport u psa? kiedyś Sonia na spacerze przynosiła mi różne zabawki. A teraz rzucam, a ona czasem nawet nie leci w tym kierunku, czasem do zabawki podejdzie, ale jej nie podejmie. Na podwórku będzie przynosić. No i masz jakąś radę?

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='zmierzchnica']Są tak ożywione, że zachęcić je do ruchu może tylko wyrzucona przez kogoś życzliwego kość :evil_lol: Jak spadł ten śnieg w kwietniu to był okres wielkiego podniecenia, biegania i szaleństw. Teraz się ciepło zrobiło i taaak im się nieee chceee... [/QUOTE]

wkrótce pewno odżyją:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NatiiMar']Dom Dziecka odwiedzamy 01.06 w Koźlu. Pogadanka, sztuczki, zabawy z psami - to, co było wielokrotnie juz robione. Żadnego wycierania rąk:P

Będziemy robić treningi, pierwszy 19.04 w Opolu. Dojedziesz? to jest piątek 18.30 na wałach. Względnie mogę Cię zgarnąć z SO.[/QUOTE]

E, wielokrotnie dla Ciebie, ale ja nigdy na spotkaniu z dziećmi nie byłam, unikam tego jak ognia ;) Ale raczej nie dam rady - chętnie bym się zaangażowała, ale oczywiście teraz angażuję się we wszystko, byle nie pisać pracy licencjackiej :evil_lol: A że czasu mało i roboty mnóstwo, to raczej odpadnę. Choć i tak pewnie będę bronić się we wrześniu z moim stopniem mobilizacji i nawałem pracy na studiach :roll:

[B]kalyna - [/B]haha, to jest fajne, jak jeden mały piesek dyktuje większym co mają robić :diabloti: Luka miała takie zapędy: leżała w słoneczku na podwórku. Reszta kundli z tyłu coś wąchała, łaziła itd. Nagle ktoś pojawił się na horyzoncie. Lusława robił "łuf! łuf!" i cała banda leciała drzeć pysk, a ona nawet łapką nie kiwnęła :loveu: Wybiłam to z głowy i Lusławie i reszcie, oczywiście :diabloti: Choć Luka była zawsze urażona, no bo przecież to nie ona szczekała przy siatce, ona tylko przekazała informację!

Nie narzekam, no może troszkę :diabloti: Bo mnie dobijają, kiedy piłka spada koło nosa, patrzą na nią, idą krok dalej i żują trawę niczym cielęta :roll:

Co do aportu, wiesz, to zależy od psa bardzo. Ja każdego uczyłam inaczej, zdarzyło mi się czasem aport zepsuć i na nowo uczć...
Próbowałaś zabawki na smyczy/sznurku? Zostawiasz psa na siad-zostań, odchodzisz i wyciągasz zabawkę przypiętą do smyczy. Wtedy ciągniesz ją po ziemi i zwalniasz psa z komendy (np. "dajesz! dajesz!"). Nakręcasz psa, uciekasz zabawką, szarpiesz się - pies złapie zabawkę w pysk, chwilę się szarpiesz i zaraz mówisz "przynieś!" i szybko zabierasz + nagroda ze smakołykiem.
Bo z tego co piszesz, to Sonia zwyczajnie nie jest na aport nakręcona ;) Na podwórku jest "nuda" (brak tropów, zapachów, znane miejsce) to aportowanie jest rozrywką. Ale poza podwórkiem jest wielki, fascynujący świat i zabawka jest nuuuudna, aportowanie jest głuuupie, lepiej wąchać. Trzeba by ją przekonać, że jest inaczej, znaleźć zabawkę, która ją zafascynuje i nakręcić ją na nią :) Ale tak jak mówię, to tylko taka pisanina, bo nie znam Soni osobiście :)


[B]marta.k9080[/B] - na razie się nie zapowiada, jest mokro i deszcz pada i im się dodatkowo nie chce :cool3:


Kilka fot...
Chibieńka samotna na tle wielkiego świata :diabloti:
[IMG]https://dl.dropboxusercontent.com/u/9186601/małe/2013-04-08 16.57.53.jpg[/IMG]



Szał z rękawiczką
[IMG]https://dl.dropboxusercontent.com/u/9186601/małe/2013-04-10 15.32.03.jpg[/IMG]


Wariat ;)
[IMG]https://dl.dropboxusercontent.com/u/9186601/małe/2013-04-10 15.55.32.jpg[/IMG]



[IMG]https://dl.dropboxusercontent.com/u/9186601/małe/2013-04-10 15.56.02.jpg[/IMG]


I Lusława w jeszcze-nie-kwiatkach
[IMG]https://dl.dropboxusercontent.com/u/9186601/małe/2013-04-10 17.57.50.jpg[/IMG]

Miłego weekendu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']
haha, to jest fajne, jak jeden mały piesek dyktuje większym co mają robić :diabloti: Luka miała takie zapędy: leżała w słoneczku na podwórku. Reszta kundli z tyłu coś wąchała, łaziła itd. Nagle ktoś pojawił się na horyzoncie. Lusława robił "łuf! łuf!" i cała banda leciała drzeć pysk, a ona nawet łapką nie kiwnęła :loveu: Wybiłam to z głowy i Lusławie i reszcie, oczywiście :diabloti: Choć Luka była zawsze urażona, no bo przecież to nie ona szczekała przy siatce, ona tylko przekazała informację!
[/QUOTE]

Przypomniałaś mi, jak w nocnym pociągu uchyliły się do naszego przedziału drzwi i wsunęła się ręka... Na co oczywiście mój owczarek lubelski :diabloti: rozdarł pałę, tak, że obudził jrt i staffika, jak zaczęły wszystkie razem ryczeć to napastnik został wypchnięty falą dźwiękową :evil_lol: Chociaż w nocnym pociągu to może i lepiej :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Co do aportu, wiesz, to zależy od psa bardzo. Ja każdego uczyłam inaczej, zdarzyło mi się czasem aport zepsuć i na nowo uczć...
Próbowałaś zabawki na smyczy/sznurku? Zostawiasz psa na siad-zostań, odchodzisz i wyciągasz zabawkę przypiętą do smyczy. Wtedy ciągniesz ją po ziemi i zwalniasz psa z komendy (np. "dajesz! dajesz!"). Nakręcasz psa, uciekasz zabawką, szarpiesz się - pies złapie zabawkę w pysk, chwilę się szarpiesz i zaraz mówisz "przynieś!" i szybko zabierasz + nagroda ze smakołykiem.
Bo z tego co piszesz, to Sonia zwyczajnie nie jest na aport nakręcona ;) Na podwórku jest "nuda" (brak tropów, zapachów, znane miejsce) to aportowanie jest rozrywką. Ale poza podwórkiem jest wielki, fascynujący świat i zabawka jest nuuuudna, aportowanie jest głuuupie, lepiej wąchać. Trzeba by ją przekonać, że jest inaczej, znaleźć zabawkę, która ją zafascynuje i nakręcić ją na nią :) Ale tak jak mówię, to tylko taka pisanina, bo nie znam Soni osobiście :)[/QUOTE]

No właśnie, jak zepsułam ten aport i nie wiem jak ją zachęcić znowu. Na podwórku jest nawet fajnie, potrafię ją uczyć komend i jest wpatrzona we mnie, i czeka na rzut zabawką. Na spacerze tez tak było. Było... bo uczyłam ją tropić. I teraz znalazła swój cel życiowy, zapominając o wszystkim. Zrobiłam jej odwyk od aportu, ale to też nie zdało egzaminu. Czekam na wiosnę i będę tak długo szukać sposobu, aż znajdę. Bo nie wierze, ze już nie umie aportować...
I zrobię jej książkowy śladzik :)


U mnie Ciap steruje Sonią i to aż za bardzo. Sonia lizała kota, wąchała i wsio było rewelacyjnie, aż ktoś nie otworzył drzwi i Ciap wpadł. Ciap podleciał do kota i Sonia zmieniła się o 180 stopni, bo wystawiła zęby i chciała go zeżreć. Co ciekawe jak Ciap jest sam to z kotem sa najlepszymi przyjaciółmi. Przy owczarach jest pierwszy aby go pogonić.. Dom wariatów :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Też zepsułam psu aport i nie umiem tego odkręcić. Bo zabawki wg mojego ochanego psa są fujfuj, jak można w ogóle takie coś trzymać w pysku? :lol: Jedyne, co lubi, to czasem się poszarpać rękawiczką. I to by było na tyle ;).

A filmik bardzo fajny, rozbroiło mnie wspólne przyniesienie :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Przypomniałaś mi, jak w nocnym pociągu uchyliły się do naszego przedziału drzwi i wsunęła się ręka... Na co oczywiście mój owczarek lubelski :diabloti: rozdarł pałę, tak, że obudził jrt i staffika, jak zaczęły wszystkie razem ryczeć to napastnik został wypchnięty falą dźwiękową :evil_lol: Chociaż w nocnym pociągu to może i lepiej :eviltong:[/QUOTE]
Myślę, że lepiej czasem ;) Jak byliśmy na wakacjach w Turawie z TZem, Fro i Herą, to mieliśmy dość rozrywkowych sąsiadów w pokoju obok. To były takie długie niskie altanki, podzielone na pokoje, a za oknem - teren ośrodka, trawa, miejsce na grilla itd. Psy były bardzo grzeczne (co mnie zaszokowało :evil_lol:) i ciche. Ale jak nocą ktoś szedł i wsadził swoją facjatę w okno (nie wiem po co) to wystrzeliły jak z procy :diabloti: I dobrze, bo nie umiem znaleźć dobrego powodu na zaglądanie do okien czyjegoś pokoju poza niecnymi zamiarami... Co do pociągu to ja lubię z psem jeździć, bo w przedziale jest przesiew ludzi - dosiadają się tylko psiolubni i jest z kim gadać :)

[B]kalyna [/B]- ale aport nie jest zepsuty, tylko motywacja jest zepsuta ;) Musisz znaleźć coś nakręcającego, spróbuj z tą zabawką na sznurku. Ja psy uczę tropienia, ale na końcu tropu kładę zabawkę, którą w nagrodę się szarpię i rzucam. One właśnie zabawkę tropią (tj idą po moim zapachu). Pewnie robię to nieprzepisowo, ale ważne, że psy to lubią i się bawią, przy czym nie są nakręcone na trop czy na żarcie, ale właśnie na zabawę :)
Haha, Sonia ma zewnętrzny mózg :diabloti:

[B]Ty$ka [/B]- no właśnie najgorzej, jak pies nie lubi nic do pyska brać.. Ja z Luką walczyłam 3 miesiące o aportowanie :roll: Na szczęście u niej działało to, że lubiła biegać za czymś, czego nie trzeba nosić (np kamykami - biegła, aż dogoniła i tyle). Rzucałam zabawkę, Luka do niej dobiegała, ja odbiegałam, a ona odruchową ją w pysk i pędem za mną. Wtedy stawałam, szybko się odwracałam i nagradzałam psa jak zabawkę przyniósł ;) Ale Herę już uczyłam normalnie, czyli "od tyłu" - najpierw komenda "trzymaj" przez sekundę i "oddaj", coraz dłużej trzymanie, potem "trzymaj",
odchodziłam, "chodź!" i "oddaj", aż do aportowania... No i umie, mimo że nie lubi jakoś aportowania :diabloti: W ten sposób też uczyłam Lukę nosić smycz, bo nie znosiła jej brać do pyska z ziemi, ale dawałam jej z komendą "trzymaj", a potem "aport" i jakoś dało radę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica'][B]kalyna [/B]- ale aport nie jest zepsuty, tylko motywacja jest zepsuta ;) Musisz znaleźć coś nakręcającego, spróbuj z tą zabawką na sznurku. Ja psy uczę tropienia, ale na końcu tropu kładę zabawkę, którą w nagrodę się szarpię i rzucam. One właśnie zabawkę tropią (tj idą po moim zapachu). Pewnie robię to nieprzepisowo, ale ważne, że psy to lubią i się bawią, przy czym nie są nakręcone na trop czy na żarcie, ale właśnie na zabawę :)
Haha, Sonia ma zewnętrzny mózg :diabloti:[/QUOTE]

No właśnie, bo ja zrobiłam błąd :roll: od samego początku pokazywania, jak się używa nosa nie ubierałam szelek i teraz mam za swoje, bo ona nie wie czego od niej chce. Chyba .
No ja na końcu śladu zostawiam jakieś ubranie, które miałam kilka razy założone i kiepsko widzę, aby to rzucać jako aport....a potem rzucam zabawkę, leci po nią, przyniesie i zaczyna dalej tropić... nie wie, że to koniec roboty... chyba dłuższe te ślady muszę robić :oops:
Albo zacznę wykorzystywać rodzinę aby się gubiła :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

To może daj jej jakiś sygnał na koniec roboty? Seria komend, warowanie aż trochę ochłonie. Żeby wiedziała, że to już koniec i że ma wyluzować. Wygląda, że ma tryb ON, ale nie ma OFFu, nie umie się uspokoić, a to ważne...
A powiedz, jak znajdzie ubranie to co robi? :) Jak sygnalizuje, że znalazła? Bo ja jak zostawię zabawkę, to pies ma mi ją przynieść, myślę o tym, żeby zacząć używać bringsel.. Tylko martwi mnie, że Hera i Chibi tropią tylko mój zapach, a nie mam nikogo do zaangażowania w kładzenie tropu. Raz poprosiłam mamę, żeby położyła trop i zostawiła zabawkę, ale chyba uznała to za dziwactwo i ogólnie nie wiedziała, co zrobić :evil_lol: Brakuje mi w okolicy szkolenia na psa tropiącego. Znajomi w Opolu cośtam dłubią, ale sportowe posłuszeństwo, a kładzenie jedzenia na śladzie mnie na bawi, uczę kundle, żeby nie jadły z ziemi. Poza tym, hm, kojarzenie tropienia z jedzeniem jakoś mnie nie przekonuje.

Link to comment
Share on other sites

oo widzę zapaleńca :loveu:

ja zostawiam moje rzeczy na śladzie... najlepsze są używane skarpetki, bo są małe :lol: a na końcu coś wielkiego. Ale te rzeczy muszą mną śmierdzieć, a nie świeżo wyprane... I przy każdej rzeczy mają warować. A jeśli zaangażowałabym kogoś to ta osoba ma czekać aż pies ją znajdzie. Piłka jest psa i po części są na niej zapachy psa, a to ma być coś Twojego... po znalezieniu jest aport i gryzak, na którym pies może zaspokoić naturalną kolej rzeczy, czyli gryzienie :)

Buu szkoda, ze tak daleko mieszkasz...

Właśnie z tym jedzeniem to jest wesoło. Bo kładą jedzenie, aby pies włożył nos w każdy odcisk i nie odrywał nosa od ziemi. A w tropieniu pies powinien przewietrzyć nos. I to wygląda tak, że w naturalnym środowisku, jak idzie zwierzyna to nie odrywa i nie zostawia kawałka mięsa na śladzie :lol: Z tego co ja wiem, tzn. czego dowiedziałam się na warsztatach :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja czytałam gdzieś o psie, uczonym właśnie na jedzenie... Szukał osoby wkładając pysk w ślady, a ta osoba zrobiła trasę o kształcie U. Pies przelazł całą tą trasę, mimo że osoba była bardzo blisko niego, bo się zgubiła i zawróciła. Znalazł ją, ale z tego co pamiętam, chyba nie żyła już. Dlatego wolę jak pies myśli, a nie bezmyślnie podąża za tropem..

No, szkoda wielka ;) Ja wszystko na logikę robię, bo u mnie w okolicy nawet warsztatów nie ma, nic ;) Mam książkę o tropieniu, ale znaleźć kogoś, kto się schowa i poczeka 20 minut aż zapach osiądzie (tak jest wg instrukcji) i pies go znajdzie... To niemożliwe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Ja czytałam gdzieś o psie, uczonym właśnie na jedzenie... Szukał osoby wkładając pysk w ślady, a ta osoba zrobiła trasę o kształcie U. Pies przelazł całą tą trasę, mimo że osoba była bardzo blisko niego, bo się zgubiła i zawróciła. Znalazł ją, ale z tego co pamiętam, chyba nie żyła już. Dlatego wolę jak pies myśli, a nie bezmyślnie podąża za tropem..

No, szkoda wielka ;) Ja wszystko na logikę robię, bo u mnie w okolicy nawet warsztatów nie ma, nic ;) Mam książkę o tropieniu, ale znaleźć kogoś, kto się schowa i poczeka 20 minut aż zapach osiądzie (tak jest wg instrukcji) i pies go znajdzie... To niemożliwe ;)[/QUOTE]

dlatego psy pracujące, gdzie szukają osób zaginionych uczone są, aby rewirowały. Tzn. aby pies używał nosa są 3 różne metody, stosowane do 3 różnych sytuacji. Zguba, czyli ślad wsteczny. Jak na spacerze coś zgubisz to pies idzie Twoim śladem, aby znaleźć przedmiot. Ślad, właśnie, aby pies szedł po tropie ludzi. Rewir, czyli biega zygzakami po danym terenie (czyli przeszukuje teren). Ja rewir to robiłam po warsztatach i nie umiem pokazać tego psom.... ale trza się wziąć w garść :lol:

I to nie zależy od psa, tylko od przewodnika. Jak ma tropić :)


ja na tych warsztatach to byłam wtedy w Krynicy, na zlocie. I było zaje*fajnie :)

My nie zawsze odczekujemy 20 minut.. bo pies tak rwie się do roboty, ze wytrzymać nie idzie, i tropimy :oops: ale powinno się...


Śladami można fajnie się bawić, na różne sposoby :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...