Jump to content
Dogomania

Rasowy DON po DONach? (teorie spiskowe dziejów)


Recommended Posts

Wiele ostatnio słyszymy o praktykach rozmnażania "onków z wadą włosa", jednak mam na myśli psy rodowodowe. Niestety jestem kompletnie nie na czasie... Podobno wszystko teraz "zalegalizowali"? Rodowody FCI etc??

1: [U]Dlaczego wszyscy odradzają DONy po DONach? [/U]
Ja rozumiem, że w hodowlach ONkow trafia się wystarczająco dużo kłaków, ale moim zdaniem wzorzec DONa ze strony ZOND wskazuje raczej na dona po donach nizli po onach,- wagowo i wzrostowo. Że niby futro waży dodatkowe 10-15kg? Bądźmy poważni, to [I]inny pies[/I] a nie tylko wada.

2: Druga sprawa - Don po onach-wiadomo cechy te same bo tylko włos dłuższy. Natomiast mówi się o tym, że don po donach to również inny charakter-bo niedzwiedz , bla bla bla, do glaskania, itp.

Moim zdaniem jest w tym trochę racji(?). Komercjalizacja owczarków niemieckich tak, by pasowały współczesnym chętnym nabywcom na ładne futerko ORAZ brak pracy+szkoleń w hodowlach powoduje swego rodzaju degradację rasy, a raczej podklasy. Leniwy konsument może zatanczyć z radości, a miłośnik rasy płakać.

Także podsumowując,
- czy są jakieś PRAWDZIWE hodowle DONów po DONach? Takie, w których wygląd nie stoi przed charakterem. Najchętniej z IPO-3, jachtem, 6-tką w totka itp;)

-Jakie jest wasze zdanie w kwestii parowania długowłosych?

/appw

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Applew myślę że jeśli chcesz rozwinąć dyskusję,to myślę,że na owczarku([url=http://www.owczarek.pl]Owczarek.pl - Świat Owczarka Niemieckiego[/url]) jest więcej owczarkowiczów i donkowiczów,którzy mają czas,że prowadzić dyskusje:razz:.Bo tu głównie osoby zakochane w Onkach i Donkach siedzą w dziale;PwP(pies w potrzebie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...