Jump to content
Dogomania

Wystawa w Łodzi.


staffik

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b][i]Kochani !!!
Jest już maj !!! Czy nikt z Was tego jeszcze nie zauważył ?! Więcej radości i uśmiechu ! Przecież nie możemy oczekiwać, że każdy będzie myślał tak, jak my. Nie oburzajcie się o byle co. Nie prowadźcie :snipersm: :2gunfire: :chainsaw: lepsze :morning: :beerchug: :buzi: . Kłótnie :krach: do niczego nie prowadzą. Przecież spotykać się będziemy na wystawie nie raz i nie dwa !!! Ależ ten świat robi się posępny i nerwowy.....................[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

Baaaaardzo się cieszę, że zdarzyło się tak jak się zdarzyło i nie dane mi było pojechać do Łodzi.

[b]Justuss[/b], pooglądaj trochę w necie jak wyglądają staffiki z rosyjskich hodowli, to przestaniesz się dziwić werdyktowi.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam dodać, iż [b]STAFFKAR-Młody [/b] w wielkim stylu ukończył wczoraj [b]MŁODZIEŻOWEGO CHAMPIONA [/b]w przeciągu trzech tygodni i to na dwóch międzynarodowych i klubowej-gratuluje Kasiu :thumbs: :thumbs: :klacz: :klacz: :klacz: :laola:


P.S. Wiem Alojzynko jakie są staffiki w Rosji, ale mimo wszystko!!!W zeszłym roku w Głogowie tez sedziował rusek i nie mozna było mu nic zarzucic :D

Link to comment
Share on other sites

[size=6][color=green][b]Gratulacje[/b][/color][/size] dla [b]Młodego[/b] i [b]Staff-ki[/b]. :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz:

Może teraz mojemu Agentowi uda się dokończyć Młodzieżowy Championat... :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

[img]http://www.baku.konin.lm.pl/anuszka_3.jpg[/img]

[size=6][color=blue]Wielkie Gratulacje![/color][/size] :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz:

[b]Ja tam nie chcę wchodzić w dyskusje, ale osobiście żadnych wad skórnych nie widzę i uważam, że jeśli napisze, że jest o czołowa Polska sunia, to na pewno ta ocena nie jest na wyrost![/b]

Link to comment
Share on other sites

ale troche wiecej dystansu do wlasnego psa nie zaszkodzi bo mozna zejsc na zawal. tufi napisala odwaznie ale miala takie prawo. trzeba sie liczyc ze na wystawach OCENIA SIE psy. oceniaja takze widzowie. nie tylko sedzia. maja prawo do wlasnego zdania. forum sluzy wypowiadaniu sie. tufi powiedziala ze suka ladna ale nie w formie. dlaczego dochodzi do takiego oburzenia skoro to ogolnie mowiac prawda? a czy sie poslinila czy ma alergie nie zmienia faktu ze to wyglada jak wyglada. podobnie bylo w katowicach. w obu przypadkach wygrala i ani tufi ani mnie to nie boli bo tufi ma samca-szczyla a ja nie mam nic :D wiec to nas nie dotyczy. marnie np widze hodowanie (czyli udoskonalanie rasy) jesli sie nie ma odrobiny dystansu do wlasnych psow. bo sie okaze ze nie ma co poprawiac. a swoja droga anuszka bardzo ładna i gratulujemy zwyciestw.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie !
Jak wszyscy zaznaczamy nie jest to atak na tą cudowna sunię ani próba odebrania jej jakichkolwiek zasłuzonych pochwał czy ujęcia jej urody.
To subiektywna ocena wielu osób jak sie dowiaduje i z innej wystawy nie majacych ze sobą wiekszych kontaktów.
Nikt mnie nie zmuszał do wyrażenia swojego zdania na ten temat dlatego wtrącam sie jeszcze raz.
Zdjecia są jakie są kazdy widzi i dobrze że właściciel suńki je pokazał.
Myslę jednak że zostaliśmy źle odebrani.Na zdjeciach nie widac prawie nic.....a przeciez oczy nas nie myliły dlatego wypowiadac moga sie osoby które były na wystawie (jednej czy drugiej)
Konkluzja:
Albo to taka uroda suni (po prostu skapa sierść i bardzo rózowa skóra) a własciciel po prostu przeoczył ten fakt i nie widział psa z dystansu albo to była najnormalniejsza w swiecie alergia która mają przeciez psy naszych ras nagminnie.
Jednak jeśli przydaży sie taka sytuacja moim psom ja dla połysku sierści nie zaryzykuje efektu alergicznie różowej skóry i użyję jednak pudru....:)

Nie ma co się gorączkować -naprawdę !!!!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

[size=6][color=darkblue]Dzień dobry bardzo!![/color][/size]

[quote name='Alojzyna'] Może teraz mojemu Agentowi uda się dokończyć Młodzieżowy Championat... [/quote]Na moim TŻ w Łodzi zrobił ogromne wrażenie, [size=2][i]mnie nie było :D .[/i][/size]

[quote name='Tuffi']- przepraszam za wyrazenie, ale wygladala, jakby mole jej futro wyzarly -
[/quote]
Nie gniewaj się [b]Tuffi[/b] za uwagę, ale wyrażenie bardzo niefortunne, zwłaszcza z tym przepraszam. Jak ktoś by tak powiedział o którymkolwiek moim psie to serio bym pomyślała, że chce mnie obrazić.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Jasne Horacy piszesz mądrze i zgadzam się z Tobą! Tylko, że forum działa w obie strony, najbardziej zirytował mnie zarzut o alergie a jeszcze bardziej, że "wyżarły ją mole". Nigdy nie uważałem, że moja suka jest doskonała i nie ma wad bo ma jak każdy, nigdy nie widziałem psa idealnego i nie przypuszczam bym takowego widział. Tylko POZWÓL, że ocenisz moją pracę hodowlaną za kilka lat a nie na podstawie moich wypowiedzi. Liczą się czyny a nie słowa!. Nie znamy się, nie znasz mojej wizji hodowli. Mam nadzieje jednak, że będziemy mieli przyjemność i porozmawiamy. Nawet jeśli komuś tak bardzo nie podobała się szata Anuszki i uważa się za „znawcę” w temacie czy też przyjaciela rasy to do tej pory myślałem, że oczywiste jest, że pies może a nie musi mieć podszerstek i może go tracić (nawet pomijając podszerstek psy różnie przechodzą wymianę czy też formowanie okrywy włosowej ), a tym bardziej po wykąpaniu i wyczesaniu, mój błąd, że nie wtarłem pudru w jej szatę bo widać wszystko wytkną! Tylko DLACZEGO, wydawać by się mogło oczywista sprawa, jest przyczyną do złośliwego komentarza o jakiś molach?!!!
Zgadzam się w całej rozciągliwości, że Anuszka w Katowicach była w słabszej kondycji, bo i miała uczulenie co było przyczyną wysypki, a i miała gorszą dolną linię, za dużo zbędnego tłuszczyku po zimie… Jak wejdziecie na temat wystawy z Katowic to przeczytacie, że tam tez napisano o gorszej kondycji Anuszki, a jakoś mnie to nie bolało bo było faktem oczywistym i napisane zostało nie robiąc przykrości i z kulturą!
Przykro się robi jak rozmawiam ze znajomymi hodowcami od innych ras i słyszę, że u nich też panują niezdrowe emocje bo one zawsze towarzyszą w rywalizacji ale nie obrzucają się tak błotem po wystawie jak to my bullowaci robimy! Nie wiem, czemu mają służyć takie korespondencyjne porównania?! Ja podczas oceny na wystawie też się unoszę jak przegrywa pies, który według mojej opinii był najlepszy w klasie. Ale wystawa kończy się, emocje gasną i nie widzę powodu rozgrzebywania co było, a raczej opryskliwych komentarzy! Była wystawa i będą następne i po co mamy złowrogo na siebie spoglądać??? Ktoś wysuwa, zarzuty pod adresem moich psów to ja odpowiadam, ale w hodowli nie zamierzam kierować się emocjami bo takie podejście było by klęską na wstępie, dla mnie liczy się pies a nie jego właściciel! Mnie pasjonują bulle, a każdego przyjaciela bulla z początku traktowałem jak dobrego znajomego ale teraz widzę, że niezdrowo tak mysleć! Oczywiście zawieramy znajomości i przyjaźnie, które z wystawy na wystawę się umacniają, które wywołują radość na duszy wiedząc, że spotkamy się na kolejnych wystawach! Tylko czy nie zaczynamy dzielić się na złowrogie grupy?

Pozdrawiam
Przemek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justuss']
LAPIS NIGER Buldożer
HEITER KRIEGER WELASQUES-pies z Rosji-te dwa psiaki zeszły bez lokaty ale nie wiem z jaka ocena :roll:

[/quote]

Lapis z oceną doskonałą, a pies z Rosji z b.dobrą.

Lapidło podobnie jak Draglec nocha od ziemi nie podnosił, chyba bardziej chciał pokazać, że chce zostać reproduktorem (potem próbował udowodnić Abi, że już się do tego nadaje :oops: , ale Amfi dzielnie broniła conoty Buni i nie pozwoliła na chwile intymności :wink: :lol: ).

[size=6][color=green][u][b]Gratulacje dla zwycięzców [/b][/u][/color][/size]:klacz: :klacz: :klacz:

Link to comment
Share on other sites

Ale to nie zarzut !!! Alergia to oczywiscie nic dobrego ale niestety bardzo powszechnego.

Forum jak piszesz działa w obie strony i faktem jest ze nie zawsze sie o tym pamieta i czasem pusci - gafę !!!
Jeszcze raz zaznaczam - ja na pewno a i przypuszczam nikt wiecej nie ujmuje Anuszce urody ! Mało tak pieknych suk i chiałem Ci publicznie pogratulowac zarówno suni jak i pięknego wystawiania! Z nieukrywaną zazdroscią patrzyłem jaki piękny zespół razem tworzycie !!

Jednoczesnie przyjmuje do wiadomości fakt podszerstka u Anuszki.To wszystko wyjasnia.Trzeba było tak od razu pisac:) Sądzę że wiekszość z nas na forum nie ma az takiego doświadzczenia a podszerstek zdarza sie niezmiernie żadko.Mysle ,ze śmiało mozemy cała dyskusje zakończyc i potraktowac jako nowe doswiadczenie;)
Pozdrówka dla wszystkich buloholików !!! :D

Link to comment
Share on other sites

:roll: :roll: :roll: tak wczytuje sie teraz w te posty i chyba dam sobie spokoj z wystawami..... fajnie jest usłyszec o swoim psie mile słowa, bo to łechcze ...ale słowa krytyki ciezko przełknąc...tym bardziej ze pochodzą od włascicieli bulli.....ja sie tego boje ..dla mnie Tyson jest najpiekniejszym psem i chyba niezdobede sie na odwage porownania:(

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Jahu11! Ja zdaje sobie sprawę, że co niektórzy z Was wiedzą w czym rzecz ale nie mogę dziękować zbytnio bo mnie posądzi ktoś o wazeliniarstwo. Będziemy widywać się na wystawach to myślę, że nie jedną dyskusję przeprowadzimy. Ja chętnie porozmawiam i wysłucham argumentów za i przeciw. Forum jest po to by się wypowiadać, tylko często nie „ważymy” dobieranych słów i z tego wynikają niezdrowe emocje, tylko niektóre użyte słowa są nie tyle co nieodpowiednio dobrane ale wręcz obraźliwe i prowokujące!
Nie, nie mogę się zasłaniać podszerstkiem, bo podszerstkek to prosto mówiąc miękkie, gęste podszycie i u bullków faktycznie rzadko się zdarza. Co nie zmienia faktu, że Anuszka, przy obecnej wiosennej porze formowania okrywy włosowej ma bardziej lub mniej krótkie włosy i niestety, te krótsze mogą wizualnie wprowadzać w błąd. Gdybym wiedział, że normalna, naturalna kwestia szaty posłuży celem obrażenia nas czy też sugerowania nie wiadomo czego, to naprawdę starannie popracował bym pudrem, choć pewnie wtedy zarzucono by nam maskowanie? To, tak ku woli wyjaśnienia by nie było kolejnych niedomówień i myślę, że możemy zamknąć ten niemiły (dla mnie) epizod.
[quote name='jahu11'] Alergia to oczywiscie nic dobrego ale niestety bardzo powszechnego. [/quote]
Tak, zgadza się, alergia często występuje u naszych pociech. Moja druga bullinka jest alergikiem, więc wiem na czym polega problem szaty u alergika i jak to się objawia. Niestety alergia stanowi problemem. Choć termin „alergia” ostatnio jest bardzo modny i często w co niektórych przypadkach nie słusznie używany, ale to jest temat dla dermatologa.
[quote name='Nati5']:roll: :roll: :roll: tak wczytuje sie teraz w te posty i chyba dam sobie spokoj z wystawami..... fajnie jest usłyszec o swoim psie mile słowa, bo to łechcze ...ale słowa krytyki ciezko przełknąc...tym bardziej ze pochodzą od włascicieli bulli.....ja sie tego boje ..dla mnie Tyson jest najpiekniejszym psem i chyba niezdobede sie na odwage porownania:([/quote]
Nati5 słowa krytyki przy radości z sukcesów z wystaw nic nie znaczą, a nawet jeśli nie ma sukcesów to mile można spędzić czas, w jakim innym miejscu spotkasz tylu „postrzelonych fanatyków” rasy, a i większość grono to jest sympatyczne. Tylko ostrzegam, że wystawy wciągają.

Link to comment
Share on other sites

Lapis, to widać że chłopaki w podobnym wieku 8)

A ja tylko napiszę, że wystarczyło pogadać z Kastą i wszystko było jasne. Zapytałam szczerze o ogonek, ponieważ zawsze miałam psy i one mają łysy w trakcie burzy hormonalnej, i uzyskałam prostą odpowiedź. Czasami nie trzeba kombinować, tylko pielęgnować sztukę konwersacji :wink: :lol: A co do pudru- jak już mówiłam miłym rozmówcom z soboty- jakbym chciała się nim bawić, to bym westa kupiła 8)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze czytam sobie ten temacik bo chciałam sie dowiedzieć jak poszło dogomaniakom a tu tak nie fajnie się zrobiło.
Mam nadzieję że przy okazji omawiania kolejnej wystawy kłótnia z tego nie wyniknie. Proszę was o to moi drodzy. Wiadomo dla każdego właściciela psa jego pupil jest najpiękniejszy! :)

A jeśli chodzi o alergie to mój wet twierdzi że ok 90% psów ją ma więc nie ma co ukrywać, że pies takową przypadłość posiada. Wynika to z czasów i otoczenia w którym żyjemy. Niestety

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiain']A jeśli chodzi o alergie to mój wet twierdzi że ok 90% psów ją ma więc nie ma co ukrywać, że pies takową przypadłość posiada. Wynika to z czasów i otoczenia w którym żyjemy. Niestety[/quote]

To ja mam farta, bo u nas 4/4 bez alergii :D

A fotek mini to pewnie nikt nie ma :(

Link to comment
Share on other sites

kasta napisal:
[quote]Witam,
Jasne Horacy piszesz mądrze i zgadzam się z Tobą! Tylko, że forum działa w obie strony, najbardziej zirytował mnie zarzut o alergie a jeszcze bardziej, że "wyżarły ją mole". Nigdy nie uważałem, że moja suka jest doskonała i nie ma wad bo ma jak każdy, nigdy nie widziałem psa idealnego i nie przypuszczam bym takowego widział. Tylko POZWÓL, że ocenisz moją pracę hodowlaną za kilka lat a nie na podstawie moich wypowiedzi. Liczą się czyny a nie słowa!. Nie znamy się, nie znasz mojej wizji hodowli. Mam nadzieje jednak, że będziemy mieli przyjemność i porozmawiamy[/quote]

jesli Twoje oburzenie wynika z nieco chamskiego porownania tufi, to rozumiem Cie doskonale. jesli jednak masz pretensje ze zauwazyla jakas wade twojej suki i o tym pisze otwarcie to wtedy wlasnie radze wiecej dystansu. swoja drogą ktos ocenil kiedys tufi suczke nie tak z grubej rury, a i tak tufi obrazila sie na amen, tak to wlasnie jest :lol:

absolutnie nie oceniam Twojej pracy hodowlanej, bo nie mam podstaw.Twojej hodowli nie znam, nie widzialem zadnego psa od Ciebie a kojarze tylko z Annuszką, która, o ile sie nie myle, nie jest z Twojej hodowli. wiec mam za malo info a poza tym nie spiesze sie z taka ocena i nie wypowiadam sie w takich sprawach na forach :wink:

zauwazylem tylko ze czesto hodowcom brakuje obiektywizmu, co jest u ludzi naturalne ale trzeba z tym walczyc :wink: wiec zwrocilem na to uwagę w kontekscie hodowania i nie chodzilo konkretnie o Ciebie i o jakis twoj plan hodowania ale ogolnie o to co czasem dzieje sie z hodowcami.

a na wystawie niejednej sie jeszcze spotkamy, ja albo jako widz albo jako wystawca w niedalekiej przyszlosci moze :fadein: :oops:
podejde sie przywitac napewno na GP. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...