Jump to content
Dogomania

książeczka pracy agility - opiekun prawny.


BooBC

Recommended Posts

Zacytuję fragment z dodatkowych przepisów zkwp dotyczących regulaminu agility:

''Zawodnicy polscy muszą być członkami ZKwP i mogą startować wyłącznie na podstawie krajowych Książeczek Pracy. Książeczkę Pracy należy zakupić w macierzystym oddziale ZKwP, poświadczyć w niej opłatę składki za rok bieżący i uzyskać wpis dotyczący wzrostu psa od sędziego agility lub eksterieru ZKwP. Jeśli przewodnikiem jest osoba niepełnoletnia, która z racji wieku nie może być członkiem ZKwP, opłatą składki musi [COLOR=Red]wykazać się jej prawny opiekun[/COLOR]. W tym przypadku w Książeczce Pracy winno znajdować się poświadczenie opłaty składki członkowskiej prawnego opiekuna wraz z adnotacją o jego personaliach.''

Swoją książeczkę pracy agility z racji wieku zakładałam na swoją mamę, która jest moim prawnym opiekunem. Ale nie było to sprawdzane, a nawet książeczkę zakładała mi znajoma (więc widocznie może to zrobić każdy kto zna numer legitymacji zkwp). Więc czy mogłaby moja koleżanka mieć założoną książeczkę na moją mamę? Nie zawsze nazwisko rodzica/opiekuna prawnego jest takie samo jak nazwisko dziecka. Jak bardzo związek to pilnuje? Bez sensu aby ona płaciła roczną składkę jadąc na zawody raz do roku, jeśli nie jest to sprawdzane :)


pozdrawiam
karolina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='palma']Jeśli przewodnikiem jest osoba niepełnoletnia, która z racji wieku nie może być członkiem ZKwP, opłatą składki musi [COLOR=Red]wykazać się jej prawny opiekun[/COLOR]. ''

(...)Więc czy mogłaby moja koleżanka mieć założoną książeczkę na moją mamę? [/quote]

Chyba sama sobie odpowiedziałaś? Twoja mama nie jest prawnym opiekunem Twojej koleżanki. Zatem nie może mieć ona założonej książeczki na twoją mamę. Ale jeśli koleżanka chce oszukać (jakkolwiek ładnie by tego nie nazywać, bazowanie na tym, że nikt nie pilnuje i nikt nie sprawdzi waszego "omijania" przepisów to ni mniej ni więcej tylko oszustwo), to chyba nie ma potrzeby, żebyś pytała o przyzwolenie forumowiczów na dogomanii? Bo niby że co mamy Ci odpisać?

W myśl twojego toku rozumowania bez prawa jazdy, bez biletu itp. też można jeździć, bo nikt nie sprawdza. No chyba, że akurat ktoś sprawdzi - a wtedy się mówi, że to pech, tak...? No bo w sumie po co mam płacić za całą trasę, skoro ja tylko tak, jeden przystanek...? :evil_lol:


No chyba że chcesz podyskutować o logice i sensowności przepisów i wymagań ZK dotyczących zakładania książeczki, płacenia składek i tym podobne. Wtedy jak najbardziej - temat otwarty...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Claudia_Jazz']trzeba mieć jakieś dokumenty żeby brać udział w zawodach agility? jak mam psa bez rodowodu to też?[/quote]
Musisz być członkiem ZKwP i wykupić dla psa Książeczkę Pracy. :) Chyba, ze chcesz startować w tylko w zawodach nieoficjalnych (których jest baaardzo mało). Wtedy nie musisz posiadać nic. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...