Jump to content
Dogomania

Jestem kangal


bubek

Recommended Posts

[B]Jestem sunia kangal[/B]:
- kocham całe swoje stado, nie tylko te psie, ale po równo każdego domownika,
- od najmłodszych swoich dni czuwam nad twoim bezpieczeństwem,
- jestem bardzo samodzielna,
- nie dla mnie agility i taniec z psem,
- ale chętnie poaportuję,
- wielkim szczęściem dla mnie będzie przebywać z tobą,
- uwielbiam, gdy mnie głaszczesz, gdy obdarzasz mnie swoją miłością,nie będę Ci dłużna, będę twoim oddanym stróżem, ale nie obawiaj się, pierwsza nigdy nie wywołam konfliktu,
- zawsze będę szukać twojego wzroku i mimo swojej wagi, chętnie uwalę ci się na twoje kolana, a o miękkim łóżku, nie wspomnę, ale pamiętaj, mój żywioł to przestrzeń,
- na podwórku w narożniku wykopię ci dziurę, wybacz mi, ale to scheda po moich przodkach, latem w niej się ochłodzę, a gdy przyjdzie czas porodu, będę chciała w niej urodzić szczenięta,
- jeśli na to pozwolisz i umówisz mnie na randkę, obdarzę cię najpiękniejszymi szczeniętami świata, które przysporzą ci wiele zajęć, ale stanowczo więcej satysfakcji......


[B]Jestem pies kangal:[/B]
- pamiętaj, stróżowanie i pilnowanie ciebie, to moje przeznaczenie,
- jestem bardzo dumnym psem, mam swoje przepiękne historyczne pochodzenie,
- chętnie z tobą pójdę na spacer, by być tylko z tobą, to dla mnie prawdziwa nagroda,
- najchętniej byłbym z tobą 24 godziny na dobę,
- zabierz mnie na przejażdżkę samochodem - bo to uwielbiam,
- ale nie zapomnij, że przestrzeń, to mój żywioł,
- w bloku nigdy nie będę mieszkał, potrzębuję przestrzeni,
- twoich innych zwierząt, też będę strzegł, bo to moja praca,
- nie jestem zbyt wymagający, warunki atmosferyczne dla mnie nie są straszne,
- wybacz, jak będę próbował ustalić hierarchię pośród innych samców, gdy będę chciał pokazać, iż to ja jestem najsilniejszy w psim stadzie, ład i porządek musi być,
- będę bardzo zadowolony, jak swój teren do stróżowania będę mógł ogladać z wysokości, może górka, może buda z płaskim dachem,
- a jak zaszczekam w nocy, to pamiętaj, że nigdy bez przyczyny,
- z nieproszonymi gośćmi zawsze sobie poradzę, ale nie obawiaj się, bez twojego przyzwolenia ich nie wpuszczę.

Te wszystkie przytoczone przeze mnie myślniki, pochodzą nie z publikacji, a z mojego podwórka. Tak widzę tę rasę, która, co zawsze wszystkim mówię, iż ma swoje wady, ale jakże wiele zalet.
Zapraszam wszystkich właścicieli kangali, do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...