Jump to content
Dogomania

Weterynarz w Poznaniu


anie

Recommended Posts

  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Przyznam, że nie czytałam całego wątku więc się zapytam :) Znacie może weta który ma jakieś pojęcie o psach ras olbrzymich ;) Mam doga niemieckiego i jak na razie chodzę z nim do miejscowego weta (p. Czerwińskiego), jednak nie mam jakoś zaufania do tego człowieka (zdziera kasę niestety). Chciałam pojechać do weterynarza który stwierdzi czy mój pies nie ma krzywicy (wet twierdzi, że ma, ale jak napisałam, nie ufam mu do końca) i który wykonałby operację mojemu pieskowi (jąderka mu nie zeszły i nie ma praktycznie szans, żeby mu jeszcze zeszły). Najlepiej jakby były to okolice takie jak Junikowo, Świerczewo, Dębiec, Górczyn lub Wilda

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

a ja polecam Pana Dariusza Pawlaka

Wachowiaka 10
[URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-15-776-0-0-Poznan.html"]Poznań[/URL]
tel. 0 61 825 55 61

godziny pracy:
pn-pt: 9-19
sobota: 14-17
niedziela: 15-17

Naprawdę profesjonalnie podchodzi do problemów i dużo nie kasuje :razz:

Link to comment
Share on other sites

Z mojego dłuuuugiego okresu posiadania czworonoznych przyjaciół polecam z czystym sumieniem i wielką sympatią dr Jarka Paryzka.
W ostatnim 6-miesięcznym okresie życia mojej 14 letniej buldożki francuskiej(ostra niewydolność krążenia) zapewniał jej komfort życia całkowicie GRATIS, będąc cały czas na wezwanie pod prywatną komórką.
Równie gorąco nie polecam dr Czerwińskiego z powodów analogicznych jak dwa posty wyżej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbinka']Z mojego dłuuuugiego okresu posiadania czworonoznych przyjaciół polecam z czystym sumieniem i wielką sympatią dr Jarka Paryzka.
[/quote]
Ja nigdy przenigdy nie pójdę już do tego człowieka. Jak dla mnie nie ma pojęcia o psach. Mój pies naprawe nie był agresywny a tego człowieka poprostu nie nawidził. Pozatym co stawiał diagnozę, to popierwsze była oczywiście nie trafna a po drugie opowiadał coraz większe bzdury. Leczył moją sunie na wszystko tylko nie na to co trzeba było. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

ja polecam dr Agnieszke Sobieralską z przychodni "Akademickiej" na Wojska Polskiego.Pies przebadany w zdłuż i w szerz. Wykryła choroby o ktorych w zyciu bym nie wiedziała! Pies pierwszy raz pozytywnie nastawiony do wizyt i pierwszy weterynarz z powołaniem! Aktualnie zostawiam mojego staruszka w jej rekach :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę polecić dr. Joannę Bombrych z klinki na Zbąszyńskiej . Wykryła u mojego jamniora zwichnięcie łapy po 4 latach , czego nie zauważył poprzedni weterynarz .
No i także pana Piotra Dąbrowskiego. według mnie najlepszy weterynarz:)
Tylko ostatnio pojawiły sie we mną wątpliwości czy oby nie za często mi kota szczepi

Link to comment
Share on other sites

Polecam JAKUBA RYMARCZUKA z Szamotuł. Mimo, że mieszkam w Poznaniu, to właśnie do niego jeżdżę z psem. Jest wetem z dziada pradziada – solidny, konkretny, fachowy, z ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Ma świetne podejście do zwierzaków. Leczy nie tylko psy i koty.
Namiary:

JAKUB RYMARCZUK
Szamotuły, ul. Tenisowa 4 d/2,
tel. 061 2921938

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chantal']

Mieszkam w Międzyrzeczu,ale u nas to tylko na szczepienia chodzę....[/quote]

w Międzyrzeczu polecam dr Janickiego!

[quote]Gdzie w lubuskim/wilekopolskim jest jakis rozsądny wet??[/quote]

polecam klinikę dr Hanusz w Zielonej Górze!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='RoxiHard']ja polecam dr Agnieszke Sobieralską z przychodni "Akademickiej" na Wojska Polskiego. :)[/quote]

Zgadzam sie w 100%. Polecam cały personel kliniki Akademickiej ze szczególnym podkresleniem dr Antosika - super weterynarze i świetni ludzie. Pomoga nawet jak zbraknie kasy. I co bardzo ważne patrzą na dobro zwierzaka a nie na zachcianki własciciela. I jeszcze jedno wszystkie panie w klinice to młode lekarki i jesli zwierzę potrzebuje dodatkowej konsultacji specjalisty - powiedzą to a nie kombinują (diagnozuja i jesli konieczne sa dokładniejsze badania albo kontakt z kims o wiekszym doswiadczeniu w danej dziedzinie - sami kontaktuja z odpowiednim specjalista) :loveu::multi:
Mozna ich złapac także w Luboniu przy ul Faustyny 1 od 16.30 do 20.00.
I NIE POLECAM JAKO CZŁOWIEKA PRZEDE WSZYSTKIM DR KANIEWSKIEGO!!!!!! Podjął błedna decyzję (poszłam do niego bo nie było dr Antosika) pies zmarł - i nawet zrozumiałabym wszystko - ale po całym zajsciu nie potrafił powiedzieć zwykłego ludzkiego przepraszam. :mad::angryy::shake: Nie mówiąc juz o tym, ze próbował mi wmówić, że to ja nie chciałam przeprowadzic badań zaleconych przez niego. Normalna ludzka masakra.......
Poza tym odradzam też Paryzka i Czerwińskiego.
Bardzo dobrzy są fachowcy od Wąsiatycza - ale ceny jak na przysłowiowym Batorym. Niemniej kiedy mój szczeniak złamał nogę - oczywiscie jak zwykle kiedy nie było Antosika - to Wąsiatycz go poskładał i jest wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przyznam się, że nie miałam czasu przejrzeć całego wątku więc zadam pytanie.
Czy jest w Poznaniu weterynarz który podejmie się operacji doga niemieckiego - wnętra. Właśnie wróciłam od lokalnego weterynarza (który ma swoją klinikę też w Poznaniu, nie wiem gdzie dokładnie dr Czerwiński) i powiedział mi, że taką operację zrobią dobrze... we Wrocławiu :| Powiem szczerze - mam teraz sesję poprawkową i nie uśmiecha mi się jechać do Wrocławia na dzień lub dwa... A nie wierzę, że w Poznaniu nie ma kompetentnej osoby która by się tego podjęła..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

również nie polecam dr Czerwińskiego, o powodach nie wolno mi tu pisać więc tego nie robię, choć chętnie bym zamieściła i głośno wykrzyczała swoje zdanie na temat bardzo "profesjonalnego" oraz wywodzącocego się
"z miłości do zwierząt" podejścia do piesków i ich przewodników, za to polecę z całego serca dr Edytę Karakliumis z kliniki na Mieszka I, która w ostatniej chwili, po wizycie u ww. weta, uratowała życie mojego DONka...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o sprawy rozrodcze, czyli kastracje, sterylizacje, porady dla wnętrów czy dla suk hodowlanych, na pierwszym miejscu jest u mnie dr Nowak - lecznica MyPet.
Pozostałe sprawy niezastąpiony Jędrzej Płucz z Mieszka I.

A w Gnieźnie bardzo fajny wet - dr Sałaciński - jestem pod wrażeniem jego podejścia do wszystkich zwierząt i dużej, wciąż poszerzanej wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

dokończę wczorajszego posta... a więc po fatalnej diagnozie dr Cz. ("nie mogę Państwu pomóc, ewentuanie w uśpieniu psa", "tego psa nie da się uratować, on ma białączkę" - nota bene bez pobrania kropli krwi, bez usg i in. podstawowych badań - oraz "nie będę Państwa naciągał na leczenie bo ten pies i tak zdechnie" ) nie mogąc pogodzić się z taką opinią pana "doktora" przewieźliśmy psa do klinik na Mieszka I. Nigdy nie widziałąm takiego ruchu wśród lekarzy, stawili się wszyscy którzy tam byli, Lesna Góra się chowa, szybka decyzja o transfuzji krwi, konsultacja z szefem kliniki, natychmiastowy transport krwi z W-wy itd. ... piesek żyje !!! :-) z każdym dniem nabiera sił, fakt: leczenie trwa, kroplówki, zastrzyki, niestety jest anemia ale to nie białaczka i nie padł wyrok śmierci na mojego 4miesięcznego DONka !!! Wszyscy na Mieszka nad nim skakali, pani dr Karakliumis jestem ogromnie wdzięczna i z całym przekonaniem polecam ... PEŁEN PROFESJONALIZM!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja chodzę z moimi psiakami do dr Pomianek z Klniki na Orła w Poznaniu.
siedzi głównie w kardiologii ale nie tylko.Polecił mi ją kolega, który tez do niej chodzi ze swoim psem.Widac ze lubi swoją pracę i co rzadko spotykane duzo tłumaczy,szczególnie jak ktos pyta.Osobiscie polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia_D']Piotr Dąbrowski
ul.Zbąszyńska 26
tel.843-45-83
przyjmuje pon-pt -16-19
polecam
pomógł bardzo bardzo mojemu Axlowi i kotom. Polecam[/quote]

Słyszałam ze to bardzo dobry wet ma doświadczenie w pracy z miszancami bo podobno pracował w schronie wiele lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linka']Ja od dłuższego czasu chodzę do pana Jarka Juszczaka i uznałam, że to jeden z niewielu weterynarzy, który leczy z zamiłowania do zwierząt i wie jak to robić... Przyjmuje na osiedlu Armii Krajowej :D Bardzo polecam :D[/quote]

Właśnie wybieram się do niego z moją sunią w piątek 7 listopada na wyjecie szwów po sterylce. Słyszałam ze jest dobry od paru osób a z kolei mojej znajomej źle przeprowadził operację oczu psa więc nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cortina']ja tez polecam dr Przybylskiego z Nad Wierzbakiem prowadzi mi Cortina od prawie 10 lat, w zeszlym roku ja sterylizowal i wszystko bardzo ladnie zrobil nawet moja 50 kg sunie zaniosl do samochodu :lol:

Pozdrawiam
Monika z Cortina
[URL="http://www.rino.z.pl"]www.rino.z.pl[/URL][/quote]


Ja też polecam Radka Przybylskiego z lecznicy Animal nad Wierzbakiem.
Przede wszystkim ma serce do zwierząt i...ludzi.:p
Ja chodzę do niego z moimi husky od 12 lat, nigdy się nie zawiodłam...większość moich znajomych z husky i nie tylko również się już do niego przeniosło ze swoimi pupilami ;)
Nie pieniądze są dla niego najwazniejsze, ale pacjent, i to jest wielki plus!!


Najlepiej umawiać się do niego telefonicznie, jego lecznica ma stronkę w necie, poniewaz pracuje u niego również pani weterynarz, ale na jej temat nic nie umiem powiedzieć:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']Jeśli chodzi o sprawy rozrodcze, czyli kastracje, sterylizacje, porady dla wnętrów czy dla suk hodowlanych, na pierwszym miejscu jest u mnie dr Nowak - lecznica MyPet.
Pozostałe sprawy niezastąpiony Jędrzej Płucz z Mieszka I.[/quote]

A ja mam takie pytanie: czy w klinice na Mieszka robia na miejscu badania krwi ? Czy wyniki sa od razu, tego samego dnia ?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eduso']A ja mam takie pytanie: czy w klinice na Mieszka robia na miejscu badania krwi ? Czy wyniki sa od razu, tego samego dnia ?
Pozdrawiam[/quote]



Tak robią, na pewno wszystkie podstawowe, oczywiście im więcej parametrów do zbadania tym dłużej to trwa, ja wyniki podstawowego badania krwi suni miałem jeszcze tago samego dnia. Na badania wymagające konsultacji i opinii diagnosty lab. czekałem, ale warto było.
Od razu się przyznam, że nie wiem czy będę potrafił być obiektywny w swojej wypowiedzi na temat tej kliniki a szczególnie jednego z lekarzy tam pracujących, bo zawdzięczam im całe moje szczęście. Jestem dumnym posiadaczem 3 psów i 2 kotów, właściwie to ta gromadka razem i każdy z osobna jest w posiadaniu mojego i całej mojej ludzkiej rodziny serducha.
Mowa tu o dr Piotrze Orłowskim. Gdyby to było możliwe to pewnie byśmy go adoptowali :lol:.
To nasz lekarz rodzinny i chodzimy ( nie tylko my jak się okazuje, bo żeby się do Niego wbić trzeba się duuuużo wcześniej zapisać, ale jeśli wypada nam coś nagłego to nie ma problemu, żeby np. został po 22 w pracy i zajął się zwierzakiem). Poza interną (właśnie robi specjalizację !!!), ma chyba jako jedyny w Poznaniu (piszę chyba, bo nie chciałbym nikogo urazić) i jeden z niewielu w Polsce międzynarodową specjalizację z dermatologii. My dowidzieliśmy się o tym przypadkiem bo dok się nie chwali, poza tym że jest świetny w tym co robi, to niesamowicie sympatyczny, skromny i wrażliwy młody człowiek.
Od dnia gdy przynieśliśmy do kliniki, bo akurat było najbliżej, kilkutygodniowego umierającego bezdomnego porzuconego psiaka podrzutka, gdy widzieliśmy jak walczył o życie, które nie miało prawa przetrwać, nie dla nas, nie dla siebie ale dla tej znajdy i prawdziwe łzy wzruszenia w jego oczach gdy nam to życie wydawał do domu ufamy mu bezgranicznie, i to się przez te wszystkie lata nie zmieniło. Mówi szczerze jak się sprawy mają, wyjaśnia dokładnie co trzeba zrobić, po co i dlaczego, jak podawać leki...
U nas leczył oczy (zabieg), grzybicę u psów, alergię pokarmową i skórną, niewydolność nerek u kota, przywrócił do życia podtrutą przez sąsiadów suczkę naszych znajomych, operował porażenie kończyn tylnych u jamniczki naszej córki...
Mam takie marzenie... żeby mnie w gabinecie medycyny rodzinnej kiedyś, chociaż raz ktoś tak przebadał i potraktował.
Pisałem że nie będzie obiektywnie, i nic na to nie poradzę ;)
On nie stał się weterynarzem z chwilą ukończenia studiów, on się weterynarzem i przyjacielem zwierząt urodził!!!
Może ma jakieś układy ze św Franciszkiem bo zwierzaki go kochają;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonia']Tez Paryzka nie polecam. Nie potrafi stwierdzić 6-sztukowej ciązy u suki w 5 tygodniu, a zaszycie przepukliny pępkowej u szczeniaka to dla niego zadanie ponad siły. Kompletny brak profesjonalizmu.[/quote]

A to ciekawe.
U Paryzka masowo sterylizujemy/kastrujemy oraz leczymy "nasze" bezdomne psy i koty i zawsze zabiegi wykonane były fachowo i bez zarzutu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...