Jump to content
Dogomania

Weterynarz w Poznaniu


anie

Recommended Posts

[quote name='Linka']pojedynczy zestaw odczulający tyczy się JEDNEGO alergenu? :-)[/QUOTE]
Dostałam odp:
"Pojedynczy zestaw dotyczy zestawu do 21 alergenów. Jeżeli zwierzę jest uczulone na więcej niż 21, to wtedy jest podwójny zestaw.
Odczulanie jest podawane w zastrzyku według kalendarza dołączonego do zestawu."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Moje zwierzaki leczy Dr Tobis. Jesteśmy bardzo zadowoleni i weterynarza na pewno nie zmienimy.
Przyjmuje w kilku lecznicach, więc na wizytę trzeba się wcześniej umówić:
Łazarz, ul. Matejki 60 (wejście od ul. Grottgera)
Piątkowo, ul. Wachowiaka 10
Świerczewo, ul. Pietrusińskiego 16

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kochane a możecie polecić jakiegoś weta do kota? Już niestety kiedyś odszedł mi kot przez weta z Obornik Wlkp., mam uraz. W lipcu znalazłam kotkę, jezdze z nią na polanke, straciłam już 400zł na "leczenie" (nie wspomne o karmie specjalistycznej) a kotka non stop wymiotuje, tak nie może być!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Polecam Gabinet weterynaryjny na ul Sołtysiej 26. Na pewno warci polecenia w leczeniu, standardowej opiece nas psami, kotami i szczurami. Mały gabinet, pacjentów sporo, a lekarze pamiętają imiona pacjentów. Profesjonalnie i miło.

Link to comment
Share on other sites

  • Weterynarz Bohati w Skórzewie przy Junikowie
  • przy poznańskim cmentarzu na Junikowie ,dojazd ul.Malwowa
  • naprzeciwko nowej galerii Mallwowa gdzie jest Piotr i Paweł
  • ul.Poznańska 131 Skórzewo kolo Poznania
  • [email protected][/TD]


W gabinecie Bohati przyjmuje :
lek.wet.Karolina Mazurkiewicz
lek.wet.Agnieszka Wolska
Gabinet pełni dyżur telefoniczny w niedzielę i święta.
Możliwe wizyty domowe...
Skórzewo przy galerii Mallwowa
przy cmentarzu Junikowskim
na rondzie do Przezmierowa..na ulicy Poznanskiej
.
Pon - Pt.: 09:00 - 20:00
Sob.: 09:00 - 15:00
Pomagaja bezdomnym zwierzakom..
Tanio i profesjonalnie..
Jest też juz na facebook...Zerknijcie polecam

Edited by abc
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W gabinecie Bohati przyjmuje :
lek.wet.Karolina Mazurkiewicz
lek.wet.Agnieszka Wolska
Gabinet pełni dyżur telefoniczny w niedzielę i święta.Możliwe wizyty domowe.
Skórzewo, ul. Poznanska przy nowej galerii Mallwowa ,
przy poznanskim cmentarzu na Junikowie
Pon - Pt.: 09:00 - 20:00
Sob.: 09:00 - 15:00

Dogocioteczki a to cytuje aktualnie z forum Skórzewa


<Szanowni Panstwo,
[COLOR=#ff0000]Marzec[/COLOR] od wielu lat [COLOR=#ff0000]jest ogólnopolskim miesiącem sterylizacji zwierząt domowych.[/COLOR]
Na terenie całego kraju, wybrane gabinety weterynaryjne operują psy i koty znacznie taniej niż w ciągu roku.
U nas w gminie gabinet BAHATI umiejscowiony w Skórzewie na ul. Poznańskiej 131 bierze udzial w tej akcji.
Dla przykładu, koszt sterylizacji kotki to w marcu jedynie 120zł, kastracja kocura to 60zł.
Tu więcej szczegółów akcji oraz uzasadnienie dlaczego na prawdę warto poddać zwierzę zabiegowi na tej stronie:
[URL]http://akcjasterylizacji.pl/[/URL]
Zachęcam do skorzystania.
P.S. To nie jest reklama, nie pracuję w gabinecie
Jako fundacja działająca na rzecz zwierząt bezdomnych często odbieramy telefony z prośbą o wykastrowanie, lub wysterylizowanie prywatnych zwierząt, na co nie mamy funduszy. Prosimy pomyśleć o tym zawczasu i wziąć udział w ogólnopolskiej akcji sterylizacji i kastracji.
Fundacja Głosem Zwierząt< koniec cytatu

Edited by ick
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A ja serdecznie polecam pana doktora Grzegorza Wojciechowskiego. Ma swój gabinet w Swarzedzu przy ul. Cmentarnej. Super człowiek... Moja psinka ma zdiagnozowanego raka wątroby i pan doktor nad nią czuwa. Neki jest cały czas pod jego kontrola i bardzo sie cieszę, ze trafiliśmy na tak dobrego weterynarza. Ceny ma bardzo przystępne, i tez muszę przyznać, ze zdążają sie wizyty nieplanowane i po godzinach, a doktor nawet w pidżamie otworzy drzwi :-) także serdecznie polecam, bo jest to człowiek bardzo konkretny i tez nie owija w bawełnę. Jest bardzo szczery i zawsze przedstawi te najgorsza stronę (w moim przypadku eutanazje), ale nie skreśla zwierzaka od razu i chce powalczyć o jak najdłuższe życie :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neki']A ja serdecznie polecam pana doktora Grzegorza Wojciechowskiego. Ma swój gabinet w Swarzedzu przy ul. Cmentarnej. Super człowiek... Moja psinka ma zdiagnozowanego raka wątroby i pan doktor nad nią czuwa. Neki jest cały czas pod jego kontrola i bardzo sie cieszę, ze trafiliśmy na tak dobrego weterynarza. Ceny ma bardzo przystępne, i tez muszę przyznać, ze zdążają sie wizyty nieplanowane i po godzinach, a doktor nawet w pidżamie otworzy drzwi :-) także serdecznie polecam, bo jest to człowiek bardzo konkretny i tez nie owija w bawełnę. Jest bardzo szczery i zawsze przedstawi te najgorsza stronę (w moim przypadku eutanazje), ale nie skreśla zwierzaka od razu i chce powalczyć o jak najdłuższe życie :-)[/QUOTE]Masz całkowitą rację.Też kilka razy byłam tam i mam bardzo dobrą opinię .Pieski się go nie boją,diagnoza dobra,nawet jakby pies był śmiertelnie chory to także lepiej żebyu tego ;lekarza zakonczył żywot niz żeby znęcali się nam nim niedouczeni pseudoweterynarze .Wniosek = z daleka od oslawionej kliniki na Mieszka ,lepszy gabinet mniej wyposazony ,za to lekarz z prawdziwego zdarzenia ,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Linka']Dudek też ma wpis w książeczce od tego całego Plucza, ale ja go mile zbytnio nie wspominam, i co do reszty weterynarzy z tamtąd to też radzę omijać szerokim łukiem :-? Mieszkam w sumie na przeciwko tej kliniki i moje zwierzaki już dużo się w niej nacierpiały... Przykładów mogę przytaczać bez liku, ale najgorsze było to jak moja mama przyszła z umierającym psem i usłyszała, że sama jest sobie winna bo go pobiła! Poprostu ręce opadają...[/QUOTE]Niestety to samo spotkało moich znajomych.Piesek sie tylko nacierpial i nie opusci kliniki żywy.Leczenie było prowadzone wyjątkowo niechlujnie,Dopisano ileś leków jakich nie dostałpies oraz dopisano wizyty jakich nie było.W tym jedna w kilka godzin po śmierci,Psa potraktowano gorzej niż chamsko.A o dziwo pan Wąsiatycz który zanlazł się dopiero po prawie 3 dniach nawet nie spojrzał na psa któty obok niego umierał z zaniedn=bania kliniki, robiąc zazarcie inne zabiegi.Zainteresował się jedynie namawianiem właściciela do oddania psado utylizacji,Wielu jak slysze straciło psy w tej klinice ,jak się ona zowie ,ale wszsyscy spokojnie kupują nowe maskotki,nie myśląc co ich poprzednie zwierzaki tam przeżyły.Jak kosztowną i okrutną śmierć im zafundowali właściciele,Pan Wąsiatycz zamiast organizować kursy dla innych lepiej by przeszkolił swoją niedouczoną załogę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

W zakresie profilaktyki oraz podstawowej opieki weterynaryjnej jeździmy do dr Andrzeja Baszczaka. Trafiłam stosunkowo niedawno, z polecenia. Ma swój gabinet w Poznaniu, przy ul. Lisa Witalisa, tj. osiedle Bajkowe, rejon lotniska Ławica. Wymagana rejestracja telefoniczna, komplet namiarów – łatwo dostępny przez Google. Płatność – tylko gotówką. Przyjmuje od pon. do pt. i w sob. – krócej.

 

Duży nacisk na profilaktykę oraz wczesne wykrywanie dolegliwości, w przypadku jakiejś konkretnej dolegliwości – nacisk na eliminowanie przyczyn, a nie na powierzchowne zaleczanie skutków. Metodologicznie: praktyk w zakresie chińskiej medycyny naturalnej (w wydaniu weterynaryjnym, oczywiście), akupunktury i ziołolecznictwa. Na miejscu ma mikroskop oraz aparaturę do badania krwi. Nie ma RTG. Nie jest fanatykiem, w stylu „tylko chińska naturalna”, itd. Łączy weterynarię akademicką z tą chińską naturalną i jak jest wskazanie to odsyła na badania, których nie wykonuje u siebie, np. na RTG. Podaje uzasadnienie, dlaczego uważa tak, a nie inaczej albo dlaczego na daną dolegliwość (np. na podwyższony ALT, AST) poleca odpowiednio dobrane zioła a nie konwencjonalne leki. Nie jest zwolennikiem notorycznego pakowania w psa antybiotyków czy sterydów , na zasadzie zawsze i na wszystko. Przy tym daje wybór, tzn. proponuje, ale nie narzuca. Współpracuje z siecią laboratoriów IDEXX (sieć jest amerykańska, najbliższe jest w Niemczech). Tam wysyła próbki na bardziej zaawansowane badania, których nie wykonuje u siebie. Przykłada się do odrobaczania i do szczepień, nie bagatelizuje że podać zastrzyk to raz, dwa, tzn. podaje bardzo powoli. Na podstawie analizy wyników laboratoryjnych, Doktor dobrał nam karmę: pies ma błyszczącą sierść, przestał się drapać, nie ma łupieżu, ma idealnie czyste uszy, poprawiły się wyniki: cholesterol i tymol w normie, zniknęła warstwa lipidowa z surowicy, kał wygląda zdrowo. W okresie wzrostu i wymiany zębów – dobry, tzn. dobrze przyswajalny fosforan wapnia. Efekty były widoczne po kilku dniach podawania, dla odmiany na kupionym z braku laku Canvicie  – pies miał „miękkie” łapy, jakby w ogóle się nie przyswajał.  

 

Słyszałam że wyciąga przypadki na których inni postawili krzyżyk, co do sterylek u suk – słyszałam że robi małym, bocznym cięciem, co uważam za pozytyw. Osobiście – nie „przerabiałam”, o czym lojalnie informuję. Polecam jako weterynarza pierwszego kontaktu, do podstawowej opieki i diagnostyki, również wszystkim którzy się błąkają od gabinetu do gabinetu i nigdzie nie potrafią postawić diagnozy, albo mają poczucie że pakują w psa leki ale bez efektów.

 

Co do innych weterynarzy, którzy przewijali się przez forum to tak:

dr Jędrzej Płucz z Klinwet na ul. Mieszka I – wystawiam pozytywną opinię. Uważam że jest uczciwy i zaangażowany w to co robi oraz potrafi mierzyć siły na zamiary. Trafiłam z poprzednim psem. Pies był wcześniej diagnozowany na miejscu, tj. małe miasteczko powiatowe, gdzie badania krwi wykonano dopiero na MOJE polecenie, diagnoza była: silne zatrucie (btw. pies nie miał kiedy ani czym się zatruć) oraz: „w zakresie białych krwinek aparat się chyba pomylił, bo to niemożliwe” :-o

Doktor Płucz zdiagnozował podejrzenie białaczki. To było późno wieczorem, więc ich laboratorium już nie pracowało. Doktor miał do dyspozycji tylko jakieś podstawowe urządzenie. Więc poza badaniem tym aparatem osobiście oglądał rozmaz pod mikroskopem. Diagnozę przekazał w sposób bardzo profesjonalny i wyważony, tzn. że podejrzewa białaczkę, ale z uwagi na ograniczone możliwości diagnostyczne „tu i teraz” – nie przesądza. Wyjaśnił co jego zdaniem na to wskazuje, jakie są rodzaje białaczki oraz rokowania. Dodatkowo zaproponował wysłanie próbki do IDEXX-u, uprzedzając o kosztach. Gdy przy kolejnej wizycie poinformowałam go, że wybieram się do dr Wojciecha Hildebranda – cenionego onkologa, do Wrocławia, nie próbował za wszelką cenę zatrzymać mnie w klinice, tylko uczciwie potwierdził że to dobry fachowiec. Szacunek za takie podejście! Wiele tym u mnie zyskał.

 

Dr Grzegorz Wąsiatycz – właściciel Klinwet – wystawiam pozytywną opinię za wykonaną diagnostykę RTG w kierunku dysplazji (biodra + łokcie w kilku projekcjach), baczne, wnikliwe oko przy ocenie, wyczerpujące informacje, fachowe, profesjonalne podejście do mnie i mojego psa, w tym zalecenie zachowania ostrożności, pomimo wyniku „A”.

 

Z nazwisk które jeszcze nie padły, polecam dr Cezarego Kujawskiego. Gabinet w Luboniu pod Poznaniem. Przez kilka lat pracował jako weterynarz w Wielkiej Brytanii. Z tego co mi wiadomo, opieka weterynaryjna jest tam na wysokim poziomie, nadzór nad wetami , coś a'la Izba Weterynaryjna jest ścisły i restrykcyjny , ludzie bardzo dbają o zwierzęta, nie przychodzą do wet. tylko jak się dzieje coś złego, ale robią regularne badania krew/kał/mocz. Także zupełnie inne wymagania i kultura pracy wet. Z moich prywatnych doświadczeń "Angole"- są dość zasadniczy i roszczeniowi, więc nie wydaje mi się, żeby należeli do łatwych pacjentów. Wracając do Doktora: uważam że ma bardzo dużą wiedzę, dobre podejście i bardzo rozsądnie wszystko tłumaczy. Zwierzaki mojej Mamy są stałymi pacjentami, ja póki co byłam na konsultacji zapoznawczo - rozpoznawczej i badaniach laboratoryjnych :) I mogę powiedzieć, że jako wybitny upierdliwiec i krytykant, jestem na TAK. Doktor ma swoją stronę www, więc można poszukać i się zapoznać ze szczegółowym zakresem usług i zabiegów. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...