Jump to content
Dogomania

Koszek Fryderyk - juz za TM


pucka69

Recommended Posts

Pucko, a może chciałabyś dla koszaka taką kulę kąpielową? Wygląda to jak małe kuliste akwarium. Może i ktoś chciałby w tym trzymać rybki, ale tak naprawdę jedynym rozsądnym zastosowaniem takiej kuli jest wanna dla gryzoni. Są duże, to raczej dla szynszyli, ale są też małe - chyba kosztowało to 8 zł (muszę sprawdzić, jak będziemy znów na giełdzie).
Uszyłam też małe hamaki ze ścinków, dla świnek za małe, chyba że dla dzieci świnkowych, ale dla koszatniczki chyba będą dobre? Rozmiar chyba 22 cm i 26 cm.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zanim doczytałam, że wzięłaś na stałe koszatniczkę, myślałam sobie-kurczę, może ja ją wezmę, mam już 3, jedna więcej nie zrobi dużej różnicy :razz:
Fajnie, że resztę życia spędzi w lepszych warunkach ;)

[quote]kosie niby żyją do 15 lat [/quote]
Najdłużej żyjąca (w hodowli) miała ponoć 18 lat... :crazyeye:

A co do hałasowania-to może z czasem twoja koszatniczka przestawi się bardziej na tryb dzienny, moje jak gaszę światło, to śpią grzecznie prawie przez całą noc ;)

Pucka-jaką karmę podajesz aktualnie Fryderykowi? Myślisz o koledze dla niego?

Link to comment
Share on other sites

o koledze myślę - ale chcemy wykluczyc grzybicę. Niech jeszcze z miesiąc poczeka.
Karmie karma od dream - mieszanka witakrafta dla koszy i Versale laga dla szylków chyba.
Jeśli chcesz pomóc koszy - proszę bardzo:
[url=http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl/viewtopic.php?t=3121&sid=d43917166a26626a23dd5f0626445672]SPS :: Zobacz temat - [Toruń/reszta świata] zwierzaki magdy poszukują domków![/url]

Link to comment
Share on other sites

mieszanką:

Versele Laga Prestige Chinchilla & Degus PRO
Versele Laga Chinchilla Complete

+ mieszanka ziołowa ( [url=http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=12451.0]mieszanki ziołowe.[/url] + nagietek, ziele ginko z JR farmu, i liscie topinamburu także z JR farmu )


to co powyzej wymieszane ze sobą w jedną karmę a osobno:

Vitakraft Degus Menu


a tak w ogóle kosze są głównie zwierzakami dziennymi :P jak 'świnstwa' i myszoskoczki :>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']No mnie jest naprawde przykro i głupio że on tam sam mieszka - ale musze poczekać zeby z grzybem sie wyjasnilo ...[/quote]

ale to zaden naskok i ja to rozumiem, tez nie łączyłabym zwierząt podejrzewając, że jedno jest chore.
po prostu Cie pocieszam, ze pewnie nie całe zycie bedzie tak hałasował, a przynajmniej nie z takim natezeniem decybeli :P - ilosc decybeli spada wprost proporcjonalnie do wielkosci stada ... póki nie przekracza 3 sztuk :P

Link to comment
Share on other sites

Po śmierci Pumy, Hela ( to świnki są ) była przez chwilkę sama. I cisza zapadła w domu.
Kiedy dojechała Pluskwa zaczęło sie od nowa iiiiiiiiiiiiiiiii łiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiii.

Pucka a moze jednak wpadniesz Pluskwę odwiedzić? Zobaczysz na własne oczy samotresującą się świnkę...

Link to comment
Share on other sites

Nerisku czyżbyś miała na myśli Wielkiego Pręga??? Taaaak to musi byc ON.
Pucka, nie martw się,że koszak krat piłować nie umie..Kto jak kto,ale Wielki Pręgowany z pewnością Frycka podszkoli:diabloti:
Pucuniu,za korepetycje:evil_lol: Wielki Pręg (czyli były Prążek,ale to juz dawno i nieprawda:lol::lol::lol:) słono sobie liczy...Nerisku pogadaj z Nim,moze jakis rabat dla Pucki...to dobra ciotka i musi miec porządnego piłującego pręty koszaka...

Link to comment
Share on other sites

Pręg nie potrzebuje wiele, ze 2 marchewy, buraczka, ogóreczka... a jak tego nie ma to i trawkę zje ostatecznie. A z Cavii Nature lubi tylko te kółeczka, trzeba mu je zabierać i dawać dopiero jak zeżre inne inszości.

A Fryderyka może dodatkowo wyszkolić w bezczelnym patrzeniu.
Co przyniosłaś, marchewę? A ogórek GDZIE?

Szkolenie dla Pucki wyjątkowo gratis.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neris']Szkolenie dla Pucki wyjątkowo gratis.[/quote]


:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Pucka,nauczysz sie piłowania krat i bezczelnego spojrzenia :diabloti:
Potem nauczysz koszaka..Co by nie mówić-każda umiejętność w zyciu-bezcenna:multi:

Link to comment
Share on other sites

No fakt, lustro poprawia mi humor, ale nie mogę wiecznie stać przed lustrem :eviltong:
A bucików dawno nie kupowałam - jedne z bucików, Twoich ulubionych, zrobiły mi okropny odcisk na małym palcu, bardzo bolesny. Muszę się gdzieś z nim udać, bo nie mogę sobie poradzić.
Jest nowy dzień i jest mi lepiej. Postanowiłam poukładać wreszcie książki.
Fryderyk dostał od Elurina w prezencie zioła dla koszatniczek - a od Kimery nowe dwa hamaki i kulę do piasku. Pokazałam mu nowy hamak - był zainteresowany bardzo tasiemkami podczas wieszania hamaka - ale teraz zlazł z niego i leży w starym, jak zwykle zwieszając się głową z krawędzi hamaka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...