Jump to content
Dogomania

Koszek Fryderyk - juz za TM


pucka69

Recommended Posts

Do wetki idę za tydzień - to poproszę o spojrzenie Fryderykowi w oczy. Osowiały nie jest na pewno. Przy pojniku nie widzę go zbyt często, co do ilości wydalanego moczu - trudno mi ocenić.
Mała Mi - te zdjęcia uszu z grzybem to Fryderyka? Bo ja nie widzę żeby miał cokolwiek nie tak z uszami.
A co on u Ciebie jadł? Jaka karmę? A możesz się dowiedzieć co u tej dziewczynki jadł?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co jadł u MałejMi nie ma znaczenia, bo to było krótko. Ale gdyby można było się dowiedzieć czym kosze karmili (karma, dodatki, smakołyki, kolby itp...) byłoby cenne. No i ile ruchu miały (chyba nie kołowrotek, ale wybiegi...)

Link to comment
Share on other sites

no słuchajcie - to jest skandal! XXI wiek, stolyca , 2 sklepy zoo plus trzeci sieciowy "Kakadu" - nie ma piasku dla Fryderyka!!! Jest tylko dla papug z jakimiś muszlami! Na pocieszenie kupiłam mu z Herbal Pets - Karma ziołowo-warzywna koszatniczka. Mogę mu dać? Czy mam coś z tego wyciągać?
Widać wyraźnie, że Fryderyk jet w lepszej kondycji - lub że opanował kołowrotek. Na początku po kilku obrotach kołowrotka "nie wyrabiał", nie dawał rady biegać - kołowrotek szybciej się obracał niż on zdołał biegać - a teraz to szaleństwo po prostu biega wciąz i wciąż :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Pytasz o 'karmę ziołowo-warzywną Koszatniczka' Herbal Pets? Jest ok, ale Frycek może po niej sikać na czerwono. Nic groźnego - to buraczki. Reszta - cykoria, mniszek, pasternak, kora brzozy, topinambur, brokuł, ziele jagody, szparag, natka pietruszki, kwiat hibiskusa. Jako uzupełnienie do podstawowego sianka jest ok. Ale nie sama. Słyszałem opinie, że w niektórych opakowaniach zdarza się zbyt dużo buraczków.

Co do piasku - zgroza :)

Jeśli chodzi o kołowrotek, to Frycek łapie formę. Być może nie miewał dużo ruchu, więc dopiero się wyrabia.

Link to comment
Share on other sites

Pucka,to chyba musisz zamówić w sklepie inetrnetowym..Ale to rzeczywiście dziwne żeby w stolycy nie było piasku...
A muzyka z uporczywego gryzienia prętów rozlega się u mnie przed jedzeniem..Mam 8 świnek,kraty piłuje 5 chłopaków...Świnkodziewczynki są grzeczniejsze,ale juz dwie gwiżdżą..
Tak,chyba w końcu musi mi się spodobac taka muzyka..tylko muszę się wsłuchać:diabloti:

Pucka,a Ty lubisz koszaka Fryderyka??? fajny gość, chyba (biorąc z niego przykład ) sobie kupię kołowrotek i nie będe narzekac na brak ruchu...

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam Fryderykowi pseudopółeczkę ze zbyt krótkiego panela - jeden jego koniec opiera sie na doniczce a drugi na pretach klatki. Fryderyk od razu tam wszedł i zrobił 1 bobek. Leży tam dotąd ten bobek samotnie. Samotny ciemny bobek :evil_lol:Mam głupawkę jak widać.
Evelin - a propos bobków - Magda, ta co Ci dała Wolfiego przesyła pozdrowienia dla ... Bobika :eviltong: I nie gadaj tyle o gryzieniu prętów bo jeszcze Fryderyk usłyszy i będzie ...
A co do Fryderyka to Sama Wiesz Kto mówi do niego "Gościu" ...

Link to comment
Share on other sites

Ty weź Evelin........Pucka jest pół Pucki - ja też tak chcę!!!!!!!!!!!!!!!! Wszystko jedno co się robi, ja też tak chce.


Druga sprawa, a ja ma dwie świnki - sprytną klatkę i niczego mi nigdy nie piłowały. One tylko ryje drą.
Najmniejszy ruch na korytarzu .łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

I jak to mawia moja Zuzia najlepiej to je na zewnątrz wynieść - Helka sie pasie i nikogo i niczego nie słyszy ( można czesać, strzyc, co chcesz). Dawkujemy im te pobyty............bo zawsze się zastanawiam ile trawy moze zjeść świnka bez szkody na zdrowiu?!:-)

Piasek widziałam ihihihi u Małej Mi chyba?:-)

Link to comment
Share on other sites

... ale masz sklep za daleko ode mnie ... Mi - dowiesz sie od dziewczynki co Fryderyk jadał?
Piasek został zakupiony i wsypany do wysokiej miseczki. Zielonej, przezroczystej. A potem było kąpielowe szaleństwo. Głowa, grzbiet, brzuszek. Piasek latał na wszystkie strony. I otrzepać się. I na kołowrotek. I znowu do piaseczku. Zdjęcia nie dało się zrobić :diabloti: Wczoraj miałam iść do OBI żeby mu deseczki przyciąć na półki, ale tak wszyscy do mnie dzwonili, że mi OBI zamknęli :p
Brzuszek ładnie porasta - no zobaczymy co dalej z nim będzie. Pomazałam mu to łyse Fungidermam - wedle zalecań wetki.
Fryderyk siedzi teraz na hamaku i dosłownie pożera siano. Jakoś mu wyjątkowo miętowe sianko smakuje.

Link to comment
Share on other sites

Posłuchajcie mam 10 opakowań karmy Nestor ( pod indyjskim niebiem) słowo tak się nazywa w podtytule - dla myszek i myszoskoczków
oraz
10 opakowań Koliber - dla myszy.

Karma jest przeterminowana, ale ponoć można ją nadal podawać. Dostałam w hurtownii.Zabierałyśmy karmę dla psów i zapytano nas czy dla gryzoni nie chcę. No to chciałam. Wzięłam w ciemno...

I nie wiem komu to przekazać. Myślałam, ze to dla świń. Stąd Pucko te telefony:oops:

Link to comment
Share on other sites

Może im? [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1207/szczurki-szukaja-domow-pomocy-stowarzyszenie-przyjaciol-szczurow-129643/[/URL]

SPS ma wiecznie jakieś bidki na tymczasach, w Warszawie też ma swoich działaczy. :)


[I]PS: mała mi, ponawiam prośbę o adres mailowy, lub odezwij się do mnie na [/I][EMAIL="[email protected]"][I][email protected][/I][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Aga - napisałaś do szczurków czy chcą tę karmę?
Fryderyk czuje sie dobrze. Właśnie pożera kwiat malwy suszony. Przyniosłam mu takie cos tekturowe, na tym czyms była bela tektury falistej. Jutro mu to zamocuje w klatce. Słuchajcie - szukam klatki drugiej, zeby rozbudować klatkę Fryderykowi - podstawa nie wiecej niż 57,5 x 35,cm - rozstaw prętów ok. 1 cm. Moze macie cos w piwnicy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']Aga - napisałaś do szczurków czy chcą tę karmę?
Fryderyk czuje sie dobrze. Właśnie pożera kwiat malwy suszony. Przyniosłam mu takie cos tekturowe, na tym czyms była bela tektury falistej. Jutro mu to zamocuje w klatce. Słuchajcie - szukam klatki drugiej, zeby rozbudować klatkę Fryderykowi - podstawa nie wiecej niż 57,5 x 35,cm - rozstaw prętów ok. 1 cm. Moze macie cos w piwnicy?[/quote]

Jutro obiecuję nie zapomnieć - sorki troszkę jestem obok, wczoraj w ciagu dnia Tygrys miał 3 ataki, a potem burza nas troszkę postraszyła........dziś dzień w biegu. Jutro mam zlot czarownic, jak wrócę to napiszę......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']O rany, Neigh, strasznie mi przykro. Jak on się czuje?
Twój topik o Tygrysku przeczytałam caluteńki. Ma chłopak szczęście, że trafił na Ciebie.[/quote]

Różnie to bywa... Dziś już ok. Wczoraj był strasznie skołowany. Ataki go mocno osłabiają...no i potem kiepsko widzi, ma kłopoty z koordynacją. Spoko.......damy radę.

O fajnie, że tu zajrzałaś:-)

Link to comment
Share on other sites

to ja się trochę przyłączę do offu, Tygrys ma padaczkę?
Jak często ataki? Jest leczony farmakologicznie?

Pytam bo nasza Bluśka z dogo też padaczkowiec, ataki średnio raz w miesiącu, ale mam dwie sprzeczne opinie co do jej leczenia farmakologicznego...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...