Jump to content
Dogomania

"'ma coś z bioderkiem" JEST W DT--- POTRZEBNE $$$$ NA WETA I JEDZONKO


A.R.S.

Recommended Posts

  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Canaveral-staff']
bazarku nadal nie ma :-(:-(:-(

może polecicie mi kogoś innego bo na prawdę nie ma czasu :placz::placz::placz:
[/QUOTE]

To może siebie polecę :cool3:
[SIZE=1](Prześlij zdj, ceny, itp)[/SIZE]

A ten elektryzator do doszedł, czy się gdzieś na tej cudownej poczcie zawieruszył??

Link to comment
Share on other sites

bardzo dziekuję za kolejne wpłaty ,wczoraj na charcim odezwała sie do mnie forumowiczka która chce równiez cosik wpałcić ale mieszka za granicą więc poprosiła o adres i prześle westerem
:multi::multi::multi:

niestety magiczna skrzyneczka za poczcie gdzies zaginęła :shake::shake::shake::shake:

A.R.S. dzisiaj przeslę fanty na bazarek ,ale podaj Moja Droga maila ;);)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Canaveral-staff -extra to jak S Ci przelała wobec tego masz na jedzonko na parę miesięcy [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Cudak- nie bądź bezczelna, bo możesz zaszkodzić dla konia ty porostu swoimi chamskimi wypowiedziami odstraszasz ludzi od tego wątku. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panterka-23'][COLOR=black][FONT=Verdana]Cudak- nie bądź bezczelna, bo możesz zaszkodzić dla konia ty porostu swoimi chamskimi wypowiedziami odstraszasz ludzi od tego wątku. [/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Nie wiem, czyje wypowiedzi mogą bardziej zaszkodzić? Moje o tym, że powinnaś najpierw wpłacić swoją deklarację, dopiero później rozliczać innych, czy te twoje chore wyobrażenia o niebotycznej sumie zebranej na wykupienie Maksa, z której powinno wystarczyć na leczenie, kastrację, żarcie i może jeszcze wykup kilku koni? Sugerujesz, że nie trzeba zbierać już pieniędzy, w ten sposób pomagasz Maksowi? Komu chcesz zrobić na złość?
EOT - [SIZE=1](chcesz dyskutować? zapraszam na pw.)
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panterka-23'][COLOR=black][FONT=Verdana]Canaveral-staff -extra to jak S Ci przelała wobec tego masz na jedzonko na parę miesięcy [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Cudak- nie bądź bezczelna, bo możesz zaszkodzić dla konia ty porostu swoimi chamskimi wypowiedziami odstraszasz ludzi od tego wątku. [/FONT][/COLOR][/QUOTE]


256 zł. ma starczyc na jedzenie i słomę na pare miesiecy ????????????????

może podasz mi namiary na tak tanie siano i słomę ????

chetnie skorzystam ,po co mam przepłacać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Panterka to ty jesteś bezczelna. Twoje zaangażowanie jest godne podziwu.

Doszła moja 100?[/QUOTE]

Czytam ten wątek od dłuższego czasu i staram się nie wypowiadac aby nie doprowadzac do kelejnej kłotni. Ale czy nie przyszło Wam do głowy ,że Ktos z dobrego serca mógł obiecac pare groszy a pozniej np dziecko zachorowało i pilniejsza potrzab np wykup leków z apteki. Nie wolno za to złoscic się na Panterkę dzis w kryzysie nikomu sie nie przelewa.
Jesli zas chodzi o zakup siana, slomy ,owsa to 256 zł starczy na dwa miesiące- i Ty Cudak mając własne konie dobrze o tym wiesz.
Co Wy rozumiecie poprzez adopcje ,czy poprzez tymczas? Bo ja rozumiem ,że tymczasem nie powinnismy się martwic o wyżywienie i opiekę nad koniem. Gdy ja miałam dwa konie na tymczasie to gdy potrzebowałam pare groszy na transport czy weta to dobrze mi natarliscie uszu i słusznie.(a nie zbierałam na siano czy owies!)
Można pomóc osobie która wziła na tymczas konia ale bez przesady. W ten sposób fundacja czy schronisko nie oszczędza po co komu taki tymczas czy taka adopcja gdzie ciągle trzeba się skaładac i myslec o kniu który tymczasem ma dom.
Lepiej skupic się na tym kniu który na gwałt wymaga pomocy.
To moje zdanie i jesli sie mylę ,czy mam inne zdanie to proszę nie linczowac a spokojnie przedstawic kontraargumenty.

Link to comment
Share on other sites

Monika, skoro nikomu się nie przelewa to Sandrze także. Więc zacznijmy od rozliczania siebie a nie innych. A Panterka zachowuje się jak księgowy i co chwila wszystkich rozlicza a sama nie jest w porządku.

Nie chodzi tylko o pieniądze, chodzi o inny typ zaangażowania, można pomagac w inny sposób, naprawdę.

Ja obiecałam a wypadła mi masa innych spraw i zwierząt w dramatyczniej sytuacji, musiałam dać i tu i tu. Trudno, na sobie oszczędzę.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o DT- hm, no właśnie. Generalnie w psim świecie są DT, w których żywi opiekun tymczasowy a dodatkowe koszty ponoszą darczyńcy ale bywa tak, że pomoc jest potrzebna na wszystko. Zależy od umowy.

Canaverall chyba pisała, że nie stać Jej na trzymanie konia a innej opcji nie ma dla niego.

Link to comment
Share on other sites

Na sobie oszczędzac -można na dziecku - nigdy w życiu a szczgólnie Matka na dziecku oszczędzac nie będzie i to nie podlega dyskusji.
Zejdzmy wiec ze złosliwosciami bo dosc już tego.
Rzeczywiscie dzis nikomu się nie przelewa- i dajmy temu spokoj ktomu lepiej a komu gorzej.
Ja w tym temacie więcej się ne wypowiem bo nie rozumiem tu pojęcia słówa tymczas i adopcja.
Mycha Ty dałas mi do adopcji Larę- czy proszę Cię o pieniądze na jej utrzymanie? Na jej szczepienia , weta? Zmiłuj się to jest zwierzę które adoptowałam swiadomie i jest na moim utrzymaniu.
Róznica miedzy tymczasem a pełną adopcją rozumiem tylko w ten sposób ,że narazie mamy czas na znalezienie konikowi prawdziwego stałego domu a nie na wieczne utrzymanie i leczenia go w tymczasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Jeśli chodzi o DT- hm, no właśnie. Generalnie w psim świecie są DT, w których żywi opiekun tymczasowy a dodatkowe koszty ponoszą darczyńcy ale bywa tak, że pomoc jest potrzebna na wszystko. Zależy od umowy.

Canaverall chyba pisała, że nie stać Jej na trzymanie konia a innej opcji nie ma dla niego.[/QUOTE]

Myszka utrzymanie konia w pensjonacie to zupełnie inna bajkka (Ty swojego adoptowanego tak utrzymujes). Kon we wałsnym gospodarstwie nawet gdy trzeba kupic sianko i słomę to koszt ok 100 zl jesli dodamy owies (a nie każdy kon wienien go dostawac) to dla konika nic nie robiącego dochodzi ok 20 zł. w Ten sposob koszt utrzymania konika wynosi ok 120 zł miesięcznie (nawet z witaminkami).
Czy zbiórka na ten cel napewno jest potrzebna? Nie lepiej jednak skupic się na wecie i kowalu?

Link to comment
Share on other sites

Moniczko, Lara jest w DS czyli domu stałym, gdybym jeszcze im wszystkim płaciła to wolałabym porzucić adopcje. Trochę ich mam na koncie:evil_lol:

Nie wypowiadam się na temat sytuacji z Maksiem, bo nie znam ustaleń. Napisałam tylko jak to jest z domami tymczasowymi w psim świecie.

Ja jestem daleka od złośliwości ale nie lubię patrzeć kiedy inni zachowują się w ten sposób. I mówię, co myslę.

Link to comment
Share on other sites

Mycha i ja jestem zmęczona kłotniami ,złosliwosciami itp. Wolę skupic się na czyms innym , wolę i lepiej się w tej roli czuję pomagac a od innych złych sytuacji trzymac się z daleka.
Dlatego tez piszę spokojnie i mam nadzieję ,że moje posty tak sa odbierane i nik nie odczyta ich jako złosliwe.
Co do pomocy i wpłat - prosże aby Sandra jako osoba która zna ustalenia ,przedstawiła je nam , tak aby obraz był przejrzysty i aby wiecej nie było nieporozumien.
A co do Panterki i deklaracji- Mycha w życiu naprawdę jest róznie. I ja dzis miałam np obiecane pieniądze, nie przyszły ,dzwonię i pytam się dłuznika dlaczego - a tu dłużnik mi mówi ,z tez czeka na pieniądze i nie wie kiedy odda mi dług? I co ja mam zrobic- też naobiecywałam??? Na szczęscie mam i inne zródła dochodu ale wiesz mi dzis sprawa zatorów ,nie płacenia jest tak skomplikowana ,że nie jestes pewna czy masz forsę czy jej nie masz , poza tym wyskakuja czasem inne bardzo pilne sprawy tak jak choroby , leki itp.
Czasem przy naprawdę najlepszej chęci nie możesz wpłacic pieniązków i nie należy wówczas ganic drugiej osoby lecz starac sie ją zrozumiec (przeciez nikt nie chce zle a fortuna kołem się toczy)

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie dziewczyny Maks jest u mnie juz 4 miesiące od miesiąca proszę o pomoc w zakupie siana na zimę i tylko siana , ziarenka ,warzywa i owoce ma ode mnie gratis ,sama równiez Go odrobaczyłam ,sama za swoje pieniądze kupuje słomę ,na więcej mnie nie stać ,miesięczny zakup siana dla Maksia mnie kosztuje 120 zł. - taniej nie znalazłam a to tylko siano ,do tego dochodzi słoma to tez schodzi kostka dziennie chyba że za dużo Mu sypię ale stajnia jest duza a On ma dostęp do całej powierzchni
Faza -pieniązki które są zbierane na konto Maksa bedą wykorzystane na kastracje i konsultację lekarską potrzebne na to około 700 zł. na razie mamy 400 nikt nie mówi tu o wpłacaniu kasy na siano ,dałam Maksiowi DT ale kto przypuszczał że tak długo to bedzie trwało , ,Maks może u mnie stać żaden dla mnie to problem ,jak wpadnie mi troche kasy to sama zakupie siano ,jak nie mam to proszę o pomoc to chyba logiczne (do tej pory poprosiłam tylko raz ) - przeciez to nie mój koń ,tylko fundacji ,nawet nie jest przeze mnie adoptowany
a co do psów na DT to nie macie racji bo robione sa zbiórki na lekarza i jedzenie ,chyba że DT sam się zadeklarował do opłacania wszystkich kosztów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faza']Jesli zas chodzi o zakup siana, slomy ,owsa to 256 zł starczy na dwa miesiące- i Ty Cudak mając własne konie dobrze o tym wiesz[/QUOTE]

Zależy to od potrzeb żywieniowych danego konia. Przykładowo dla Horki nie wystarczyłoby 256 zł na 2 miesiące, bo musi ona dostawać specjalną paszę dla starszych koni, która niestety kosztuje dużo więcej niż owies ;) Dla Maksa na siano powinno wystarczyć na 2 miesiące, ale zima niestety trwa trochę dłużej...

Ja osobiście nie widzę nic złego w tymczasach, gdzie zbiera się kasę na karmę, leczenie, kastrację itp, bo o ile wyżywienie zwierzaka możemy wycenić na ileś tam zł miesięcznie, to jednak opieka nad nim (szczególnie nad chorym koniem) jest nieoceniona.

W przypadku Maksa (nieużytkowy ogier) ciężko będzie znaleźć DS, a jeśli mamy do wyboru tymczas, w którym trzeba dołożyć tylko do sianka, a pensjonat dla koni, nawet najtańszy (czyli min 350 zł miesięcznie), bardziej kalkuluje się jednak dokładać do sianka ;)


Co do niewpłacania deklaracji, rozumiem, że są w życiu różne sytuacje, ale w takich wypadkach kultura nakazuje wytłuczaczenie się na wątku i przeprosiny, a nie rozliczanie innych :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']
Ja osobiście nie widzę nic złego w tymczasach, gdzie zbiera się kasę na karmę, leczenie, kastrację itp, bo o ile wyżywienie zwierzaka możemy wycenić na ileś tam zł miesięcznie, to jednak opieka nad nim (szczególnie nad chorym koniem) jest nieoceniona.
[/QUOTE]

I ja nie widzę także nic złego w takich DT. To przecież dzięki nim (lub hotelikom) i deklaracjom dogomaniaków udaje się ratować te zwierzaki, wyciągać ze schroniska, zapewnić weta, jedzenie. Bo gdzie by się podziały te ciężko chore zwierzole, przecież ludzi nie stać aby wziąć na DT takiego psa/kota/konia i opiekować się nim finansowo, po to tu jesteśmy aby każdy pomógł po te 5,10,50...zł a zwierzę ma czas, dom, opiekę, miłość, obecność dobrego człowieka.

Link to comment
Share on other sites

wszystko OK ,zbieramy pieniążki z bazarku i wołamy weta ,Maksio uwielbia wieczorne pieszczoty ,ponieważ nie pozwalam Mu na podgryzanie za rękaw to schyla głowę i podgryza mi nogawki ,jest taki kochany ,że naprawde brak słów ,ale niestety ze sznurkami koniec ,już Go nie zatrzymują
2 dni temu dorwał się do 2 kolb wysuszonej kukurydzy ,zjadł ze smakiem ,mam nadzieję że Mu nie zaszkodzą
wczoraj kupiłam Mu kolejny worek otręb przennych ,ucieszyłam sie bardzo bo potaniały ,a Maksio uwielbia tą ciepłą papkę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...