Jump to content
Dogomania

"'ma coś z bioderkiem" JEST W DT--- POTRZEBNE $$$$ NA WETA I JEDZONKO


A.R.S.

Recommended Posts

  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na izolatory nie patrzyłam bo zwyczajnie o nich zapomniałam :(

wczoraj zawiozłam sąsiada po kundelka i zarobiłam za to 3 kostki siana :):) nie chciałam pieniazków wolałam towar

dzisiaj Maks był wyjątkowo grzeczny jak wyprowadzałam Go na pastwisko ,dał się uwiazać i nie wyrywał się

faktycznie jesli chodzi o weta to spora kwota do uzbierania ,a nie wiecie ile zostało ze zbiórki na wykupienie konia??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canaveral-staff']tak mysle że to już czas ,dzisiaj jade do wetki z suczyskiem to zapytam ile to kosztuje i Niej[/quote]

Odrobacza się zwykle na wiosnę i na jesień, profilaktycznie, bo po Maksiu nie widać, żeby miał robale ;) Koszt różny, w zależności od użytego preparatu (ok 40-70 zł).

Szczepienia raz do roku, koszt ok 50 zł, najlepiej zrobić przy okazji innych badań (np RTG), żeby dodatkowo za dojazd nie płacić.

[B]
Canaveral-staff[/B], czy mogłabyś sobie założyć konto? Np takie: [url=http://www.mbank.pl/]mBank - maksimum korzyści i wygoda[/url] . Można je założyć przez internet, po kilku dniach przyjeżdża kurier z umową i masz konto ;) Bez żadnych opłat.

[B]Do tego czasu potrzebny jest ktoś, kto zgodzi się zbierać kasę dla Maksa na swoje konto[/B].

Link to comment
Share on other sites

jeżeli chodzi o szczepienie to jest 50 zł za miesiąc 50 i za pół roku 50 a dopiro później co roku. Ja odrobaczam w listopadzie.

[B]Canaveral-staff[/B] - może ty byś zbierała kase?

[COLOR=black][B][U]SANDRA NAPISZ COŚ TO W KOŃCU TWÓJ KOŃ!!!!! ILE CI ZOSTAŁO ZE ZBIÓRKI NA NIEGO???[/U][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panterka-23']jeżeli chodzi o szczepienie to jest 50 zł za miesiąc 50 i za pół roku 50 a dopiro później co roku.[/quote]

Racja. On nie był wcześniej szczepiony... a odrobaczyć powinno się przed szczepieniem.


[quote name='panterka-23'][B]Canaveral-staff[/B] - może ty byś zbierała kase?[/quote]

Kasia musi najpierw założyć konto, do tego czasu ktoś musiałby zbierać pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

dobra dziewczyny jutro spróbuję załozyć konto ,nie wiem tylko czy bez meldunku mi to przejdzie bo nie mam jeszcze wpisanego w dowód ale może wystawrczy poświadczenie stałego meldunku ,jakos nigdy nie ma czasu na wymiane dowodu;);)

więc na razie może umówmy się aby pieniążki zbierała jakas umówiona ludzka istotka a jak juz bedzie konto to dam znac i przeleje na moje OK ?

szczepionki dostaję od weta ,może dla konia też mi da nie będzie musiała dojeżdżać ,mam nadzieję że będę umiała Go zaszczepić ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panterka-23']
[COLOR=black][B][U]SANDRA NAPISZ COŚ TO W KOŃCU TWÓJ KOŃ!!!!! ILE CI ZOSTAŁO ZE ZBIÓRKI NA NIEGO???[/U][/B][/COLOR][/quote]
A kim ty jesteś, żeby wywoływać mnie do odpowiedzi?!

Sprawy Maksa załatwiam z Canaveral za pomocą maila i telefonu, bo aktualnie nie mam czasu na śledzenie wszystkich wątków na forach i na udzielanie się w nich.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Wiesz Sandra zrobiło mi się bardzo przykro po przeczytaniu twojego postu naprawde. Co mam do Ciebie to mam - ale chciałam pomóc to w tej sprawie, dlatego Cie wywoływałam ot, co.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chciałam wyciągnąć do Ciebie rękę, bo powiem, że już mam dość tych plot nagonek itp. Mam wiele, „ale” do twoich działań. Jakoś tak nawet nie znając Ciebie nie potrafię się długo gniewać, nawet miałam chęć stanąć po Twojej stronie. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ja na dzień dzisiejszy mówię passs nic na silę mam swoje życie i problemy nie mam zamiaru pomagać za wszelką cenę. A szkoda, bo myślę, że właśnie teraz potrzeba Ci przychylnych ludzi nie to pa.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

wczoraj wieczorem rozmawiałam z Sandrą ,jutro wysyła dla Maksa elektryzator i rolkę taśmy

jesli chodzi o lekarza ,to ustaliłyśmy że najlepiej będzie aby nazbierać tyle pieniędzy żeby za jednym zamachem zrobić kosultację ,kastrację i szczepienie aby nie stresowac dodatkowo konia

ja byłam wczoraj u weta szczepionka około 50 zł. ,dorobaczę Go już jutro koszt około 15zł. dopiero po 2-3 tygodniach wetka mówiła żeby Go zaszczepić

w takim razie skupmy sie na zbiórce na najpotrzebniejsze rzeczy dla Maksa

- zapas siana na zimę
- lekarz ,kastracja ,szczepienie
- słupki na ogrodzenie + izolatory ( czy na każdym słypku musi być izolator)?????

kopyta są w dobrym stanie mysle że kowal dopiero za 2-3 miesiące ,będę sprawdzała i jak będzie się działo coś niepokojącego od razu napiszę

Sandra wyśle również do mnie trochę kasy na siano,nie wiem ile nie pytałam ale na wszystko będa potwiedzenia więc Wam przedstawię

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canaveral-staff']- słupki na ogrodzenie + izolatory ( czy na każdym słypku musi być elektryzator)?????

[/quote]
Elektryzator jest jeden-to takie pudełko podłączone do prądu, od którego idzie kabelek, który podłącza się do taśmy. Słupki są plastikowe, na drewnianych musisz mieć izolatory(też plastikowe). Taśma nie może nigdzie dotykać ziemi, ani drzewa i po zamknięciu ogrodzenia tworzyć obieg zamknięty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaM']Kopyta się werkuje co 6, maksymalnie co 8 tygodni. Uważam więc, że nie ma co czekać 2 czy 3 miesięcy, bo kopyta są według Ciebie w dobrym stanie. Niech kowal to oceni. Żeby nie było, nie piszę tego złośliwie.[/QUOTE]


jak był kowal to powiedział ze nastepnym razem spotkamy się za 3-4 miesiace,nie wiem czy wywnioskował ze kopyta tak szybko Mu nie rosna czy na jakiejś innej zasadzie ale tak powiedział

i absolutnie nie posądzam Cię o złosliwość ,

idę sprawdzić czy Maksio jeszcze stoim czy juz charcuje po polu sasiada:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Mój kowal mówi, że koniom niepracującym spokojnie można, co 3 miesiące robić, ale ja staram się, co 6-8 tyg, bo moje konie mają problemy z nogami (kucyk ma przykurcz, a Morion krzywe nogi).
Przyrost kopyta u każdego konia jest sprawą indywidualną i nie da się tego po jednej wizycie stwierdzić, jak zrobił to Twój kowal.

A przy okazji- ile płaciliście za werkowanie Maksa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...