Jump to content
Dogomania

te krostki to zwykle pryszcze?


brosse0606

Recommended Posts

czy pies moze miec pryszcze? Diva ma kilkanascie krostek w dolnej czesci brzuszka a nawet wokol pisi.... te krostki do zludzenia przypominaja zwykle pryszcze, ktore da sie wycisnac... kilka wycisnelam by sprawdzic czy znikna i przemylam husteczkami dla niemowlat ale podsunieto mi pomysl by tam ja regularnie przemywac wyciagiem z rumianku...
sunia czesto sama sie tam lize i myslalam, ze to wystarczy...ale czy napewno???
glupio mi pytac o takie rzeczy ale czy pies ma normalne pryszcze??? nie chce z tym do weta leciec bo wstyd bedzie jak sie okaze ze tak :oops: i co sadzicie o tym rumianku....calkiem sensownie to mi zabrzmialo ale czy to potrzebne.... i czy wyciskac jej te krostki czy zostawic w spokoju?

Link to comment
Share on other sites

może to być też jakieś uczulenie albo podrażnienie np. od trawy. mój Vitek też ma różne zaczerwienienia na brzuszku po spacerach. Smaruję mu to sudocremem, można też przemyć borasolem. Mojemu to szybko znika.

aha no i chyba lepiej nie wyciskać!

Link to comment
Share on other sites

Witam :) Lepiej idz z pieskiem do weterynarza.Mój miał też takie krostki z ropą i też się zastanawiałam czy to nie pryszcze.Okazało się jednak że to jest zapalenie bakteryjne(stąd ta ropna wydzielina).Mój piesek dostał na dzień dobry dwa zastrzyki i antybiotyk do brania 2razy dziennie przez trzy dni.W czwartek idziemy do kontroli.Do tego absolutnie nie wolno tego wyciskać,bo roznoszą się w ten sposób bakterie i nawet człowiek się może tym zarazić:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...