Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

To zależy, jakimi rysujesz. Wnioskuję, że chodzi o olejne. Dawno nimi nie rysowałam, ale wiem, że im więcej nałożysz w jednym miejscu, tym rysunek stanie się "cięższy", a kolor będzie bardziej intensywny. Żeby kolor wyszedł ciemniejszy, to niekoniecznie trzeba mieszać z czarnym. Np. aby uzyskać jakiś odcień dajmy na to, zielonego, to mieszasz jasny zielony, ciemny zielony, dodajesz trochę brązu, żółtego, ugru cz coś :P
Z suchymi jest chyba podobnie, tyle że te można dodatkowo rozcierać. Poeksperymentuj :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morelkaa']A ja mam pytanko co do pasteli. Im grubiej je dam, to kolor wychodzi ciemniejszy, czy trzeba mieszać z czarnym?[/QUOTE]

Nigdy nie mieszaj żadnych kolorów z czernią, chcąc uzyskać ciemniejszy odcień - w ten sposób można kolor jedynie zabrudzić, a nie uzyskać ciemniejszy ton tego samego odcienia.
Żeby np. uzyskać zieleń używa się żółci i niebieskiego - im więcej żółci, tym kolor jaśniejszy, im więcej niebieskiego tym ciemniejszy. Można dodawać też bieli w celu rozjaśnienia, ale wtedy uzyskuje się inny odcień. Natomiast dodanie czarnego nigdy nie skutkuje niczym dobrym. Czerni na ogół się nie miesza.

Wszystko pięknie, o ile posługujemy się farbami. Natomiast jeśli o pastele chodzi, to sprawa robi się trudniejsza, bo nie da się ich mieszać tak dokładnie, a jeśli już to dopiero bezpośrednio na kartce. Najlepszym wyjściem jest posiadanie po prostu odpowiedniej ilości kolorów :D
Natomiast są pewne sposoby, by pastele mieszać - najlepszym jest nakładanie różnych kolorów na siebie bezpośrednio na rysunku. Sprawdza się to jednak jedynie w przypadku cieniowania kreską, bo jeśli ktoś pasteli używa do "mazania" to olejne się brzydko rozsmarują, a suche obsypią.
Na olejne nie ma innego sposobu niż kreskowanie w ogóle i również tylko w ten sposób możemy kolory mieszać, natomiast suche można dodatkowo (po kresce!) rozcierać w niektórych miejscach - na dobrym papierze do pasteli kolory się zmieszają, ale jeśli rysujesz na zwykłych kartkach o małej gramaturze papieru, to po nałożeniu zbyt grubej warstwy pasteli suchej, po prostu się one zsypują.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję!
Bardzo mi się to przyda na plastykę :)
Dziękuję jeszcze raz ;)
***
Collie-ślicznie podkreślasz oczy. Może spróbowałabyś zrobić coś takiego
[URL]http://www.naszapsina.pl/var/ezflow_site/storage/images/media/naszapsinamedia/aktualnosci/oczy_big/3191-1-pol-PL/oczy_big.jpg[/URL]
Albo coś w tym stylu?
Moim zdaniem powinno to naprawdę fajnie wyjść :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bewarka']No no, zgadzam się z przedmówcami. Radykalna zmiana Sylcia!


Niedawno ktoś chyba wstawiał swoje rysunki nt. j-rocku, czy mi się pomyliło może...?[/QUOTE]
Nie pomyliło Ci się, ja wstawiałam (;



Miałam tego boksera już dawno skończyć, ale ledwo dałam radę zrobić szkic między zajęciami :\
Na razie wygląda tak;
[IMG]http://img402.imageshack.us/img402/9496/1004459.jpg[/IMG]
ale chyba narysuję go od nowa, tym razem na a4, bo na większej kartce cały czas coś mi w proporcjach nie pasuje...

Link to comment
Share on other sites

Znowu szukam kogoś kto potrafi rysować z głowy bajkowe postaci, scenki. Mozna zarobić trochę, wykorzystać kasę dla siebie lub dla psa w potrzebie. Była chętna, zadeklarowała się, rysuje kapitalnie ale umilkła, a mi jest to coraz bardziej potrzebne. Dla autora mozliwość zaprezentowania ilustracji w książeczce czyli sława, sława, sława!

Link to comment
Share on other sites

Chyba nigdy się tu nie wypowiadałam, ale ostatnio pod wpływem tego wątku, po ponad roku przyszła mi ochota na rysowania.
Półtorej roku temu rysowała pierwszy raz cokolwiek tak na serio, ale to były dosłownie 3-4 rysunki i koniec. Teraz pierwszy raz od tamtego czasu.
Rysuję zwykłym ołówkiem HB, innego w domu aktualnie nie posiadam. Jeśli ochota na rysowanie mi nie przejdzie równie szybko jak przyszła to może zainwestuję w coś lepszego.

Coś co miało być terrierem szkockim, na razie jest tylko cześć, bo coś mi nie pasuje w proporcjach reszty. Dlatego najpierw wolę się Was poradzić zanim będę kontynuować.
Tu zdjęcie z którego rysuję (acz kilka rzeczy sobie pozmieniałam bo nie potrafiłam tak jak jest na zdj)
[URL]http://img819.imageshack.us/img819/3519/img2282xq.jpg[/URL]
a tu mój 'rysunek', bo nie wiem czy to można tak nazwać:
[IMG]http://img233.imageshack.us/img233/3010/img2280wh.jpg[/IMG]
tu zbliżenie: [URL]http://img814.imageshack.us/i/img2281tl.jpg/[/URL]
Byłabym wdzięczna za wszystkie rady i apropoo tego konkretnego rysunku (czy coś zmienić, przesunąć, zmniejszyć etc.) i ogólnie.
Szczególnie prosiłabym o jakieś rady w kwestii rysowania nosa bo próbowałam już trzy razy i za cholerę mi wyjśc nie chce. A na rysunkach z tamtego roku też są beznadziejne.


Betbet jeśli się nie mylę Asia&Luna rysuje animowane postaci, nie wiem czy tylko psy czy ogólnie, ale możesz spytać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Znowu szukam kogoś kto potrafi rysować z głowy bajkowe postaci, scenki. Mozna zarobić trochę, wykorzystać kasę dla siebie lub dla psa w potrzebie. Była chętna, zadeklarowała się, rysuje kapitalnie ale umilkła, a mi jest to coraz bardziej potrzebne. Dla autora mozliwość zaprezentowania ilustracji w książeczce czyli sława, sława, sława![/QUOTE]

Interesuje Cię jakaś konkretna technika? Ołówek, tusz, farby, digital? A postaci bajkowe mają być fantastyczno-realistyczne, czy bajkowo-karykaturalne? :P

Link to comment
Share on other sites

W skrócie - to ma być 10 rysunków wykonanych najlepiej na komputerze, żeby ładnie wyglądały w książeczce. Wszystkie 10 rysunków dotyczyć będzie historii pewnego obiektu zabytkowego. Zamysł jest taki - historia budowli w obrazkach dla dzieci. Dzieciakom ciężko jes zapamiętać słowa przewodnika, zrozumieć i ogarnąć. Więc trochę na wesoło, ale z zachowaniem pewnych szczegółów, które bym podawała. Każdy z 10 obrazków byłby bardzo dokładnie opisany przeze mnie - co na nim ma być.
Bedę za to płacić sama, chcę pomóc budowli, która rozpadała się w drobny mak, a teraz jest podnoszona z gruzów (warto, jest piękna).
Mogę też artyście zaproponować zorganizowanie wystawy jego prac, jesli są dobre, w dużych formatach. W sezonie tysiące oglądających;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']W skrócie - to ma być 10 rysunków wykonanych najlepiej na komputerze, żeby ładnie wyglądały w książeczce. Wszystkie 10 rysunków dotyczyć będzie historii pewnego obiektu zabytkowego. Zamysł jest taki - historia budowli w obrazkach dla dzieci. Dzieciakom ciężko jes zapamiętać słowa przewodnika, zrozumieć i ogarnąć. Więc trochę na wesoło, ale z zachowaniem pewnych szczegółów, które bym podawała. Każdy z 10 obrazków byłby bardzo dokładnie opisany przeze mnie - co na nim ma być.
Bedę za to płacić sama, chcę pomóc budowli, która rozpadała się w drobny mak, a teraz jest podnoszona z gruzów (warto, jest piękna).
Mogę też artyście zaproponować zorganizowanie wystawy jego prac, jesli są dobre, w dużych formatach. W sezonie tysiące oglądających;)[/QUOTE]


A to Ci zbieg okoliczności - z architekturą mam akurat sporo wspólnego ;)
Pomysł brzmi ciekawie, możesz podesłać coś więcej na ten temat na PW, to mogłabym coś zrobić, choćby na próbę - oczywiście, jeśli by się nie spodobało, to nie przewiduję żadnych konsekwencji, więc bez obaw ;)

A żeby zupełnie z tematu tutaj nie zbaczać, to wrzucę coś od siebie. Tym razem tematyka "nie psia" dla urozmaicenia :D

[IMG]http://img862.imageshack.us/img862/9906/arabiani.jpg[/IMG]

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Oo A ja nawet nie wiedziałam, że są takie licytacje na allegro ;)
Fajnie,fajnie :]
***
makot'a-czym rysowałaś/łeś tego konia? Jest cudny! Szczególnie wargi i podkreślenie żył...Mmm miodzio! :)
***
Ja się zastanawiam czy na drzwiach nie zrobić sobie stworków, które jakby ,,wyłaziły" spod drzwi. Gdzieś to już widziałam i bardzo mi się spodobało :)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="2"][COLOR="#ff0000"][B]Sorki za spam ale pozwolę sobie zaprosić na super bazarek z ręcznie robionymi na drutach chustami, czapkami, golfikami.

Zobaczcie nie pożałujecie :)
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/203698-Piękne-robione-na-drutach-chusty-czapki-i-inne.-Na-Romę-i-Sokoła.-DO-20.03.11-22-00?p=16450615#post16450615"][B]Piękne robione na drutach chusty, czapki i inne.[/B][/URL][/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć tego zdjęcia.Ale jak tylko je znajde to od razu wstawię
***
A to mój pierwszy w życiu rysunek pastelami. Za jasne zrobiłam pudełko, to wiem
[IMG]http://img715.imageshack.us/i/p1090744.jpg/[/IMG]

img715.imageshack.us/i/p1090744.jpg/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Ja swoje bazgrołki wstawię wkrótce, ale na razie zareklamuję pracę Kamili.

Portret Kefira, wykonany przez Kamilę, można wylicytować i wspomóc tym samym fundację SOS bokserom
[url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1512587477[/url][/QUOTE]



To daj nam znać jak ktoś kupi ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylcia&Fux']To daj nam znać jak ktoś kupi ;-)[/QUOTE]
Kupić, to na pewno ktoś kupi.
Portrety zawsze się sprzedają.
Kwestia tego, ile wylicytują.
Jak ten pójdzie, wstawię następny na sprzedaż.
Licytacja zacznie się dopiero pod koniec - zawsze tak jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...