Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Agniecha93']Zaczęłam rysować suczkę koleżanki, ale utknęłam, nie umiem rysować psów z długą kufą :roll:
szkic:
[IMG]http://i53.tinypic.com/27ywp03.jpg[/IMG]

co poprawić?[/QUOTE]


Bardzo ładne oczy :) ogólnie szkic fajnie wygląda, wydaje mi sie że powinnaś narysować oczy trochę dalej od siebie ,sa troszkę za blisko i to samo z uszami tez powinny być dalej od siebie. Na rysunku powinnaś jeszcze rozszerzyć nosek. Ja bym zostawiła prawe ucho w spokoju a zajęła sie przesuwaniem tego po lewej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela L&L']z węglem jest tak jak z ołowkiem są bardzo podobne w użyciu i w technice rysowania, ja go używam razem z rożnymi ołowkami, żaden ołowek nie ma takiej głebi czerni jak wegiel, to napewno ożywi twoj rysunek :) ale podejrzewam ze znajdziesz taki węgiel w specjalnym sklepie plastycznym[/QUOTE]

No to w poniedziałek wybieram się do papierniczego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agniecha93']Zaczęłam rysować suczkę koleżanki, ale utknęłam, nie umiem rysować psów z długą kufą :roll:
szkic:
[IMG]http://i53.tinypic.com/27ywp03.jpg[/IMG]

z tego zdjęcia:
[IMG]http://i56.tinypic.com/m93gjq.jpg[/IMG]

co poprawić?[/QUOTE]

zawsze nos jest wiekszy od oczu. To trzeba pamietac. Poza tym kształt oczu wyszedł Ci zbyt okrągły- pies ma lekko migdałowe oczy. Uszy troche za blisko narysowalas.

Link to comment
Share on other sites

Sylcia może byś dodała rozjasnenie w oku (oprócz błysku), weź gumke (np chlebowa) i tak delikatnie zrob półkole w dole oka. Po za tym szkic jest fajny, masz naprawde talent, tylko musisz ćwiczyć :) mozesz jeszcze poprawic oko, troche zmienic kształt, z lewej ciagnie sie przechodzi w trojkat, a z prawej podnies ten punkt gdzie spotykaja sie gorna i dolna powieka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela L&L']Sylcia może byś dodała rozjasnenie w oku (oprócz błysku), weź gumke (np chlebowa) i tak delikatnie zrob półkole w dole oka. Po za tym szkic jest fajny, masz naprawde talent, tylko musisz ćwiczyć :) mozesz jeszcze poprawic oko, troche zmienic kształt, z lewej ciagnie sie przechodzi w trojkat, a z prawej podnies ten punkt gdzie spotykaja sie gorna i dolna powieka[/QUOTE]

To zabieram się do rysowanie ;)

Dzięki:oops:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przyjemnie ogląda się Wasze prace :)

Wczoraj się przywitałam, a dziś dorzucę coś od siebie:
[IMG]http://img853.imageshack.us/img853/9186/wolfmin.jpg[/IMG]

Czy wklejamy tutaj tylko rysunki związane z psami, czy tematyka dowolna? :D


Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=makot'a;16485415]Bardzo przyjemnie ogląda się Wasze prace :)

Wczoraj się przywitałam, a dziś dorzucę coś od siebie:
[IMG]http://img853.imageshack.us/img853/9186/wolfmin.jpg[/IMG]

Czy wklejamy tutaj tylko rysunki związane z psami, czy tematyka dowolna? :D


Pozdrawiam :)[/QUOTE]

Ślicznie ;)

Raczej tematyka dowolna, niektórzy wstawiają ludzi itd. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Jakiś czas temu narzekałam tutaj na ołówki koh-i-noor, ostatnio kupiłam kilka ołówków Staedtler, wydawało mi się, że jeśli tyle za nie płacę, to będą lepszej jakości, niż koh-i-noor, ale chyba jednak nie ma co przepłacać, bo wyszło praktycznie na to samo. Znów połamany (?) grafit. Szczególnie w tych miększych, czyli od 5B w górę, czy to normalne, że im miększy ołówek tym bardziej podatny na tego typu uszkodzenia? Czy po prostu kolejny raz trafiłam na jakąś pechową serie? Ołówki 7B i 8B obu firm są praktycznie do wyrzucenia mimo, że właściwie nie miałam zbyt wielu okazji, żeby ich użyć :roll:.[/QUOTE]

Kupowałaś Staedtlery na sztuki czy w zestawie? Rozglądałam się wcześniej za zestawem, ale nigdzie nie mogłam znaleźć, a strasznie fajnie mi się nimi rysuje i w końcu kupiłam Koh-i-noory. Jeszcze chyba nie strugałam tych najmiększych ołówków, mało ich używam, jak coś to głównie 4B do mocniejszych podkreśleń.

[B]Sylcia&Fux [/B]coraz lepiej rysujesz ;) Powinnaś jeszcze zwracać większą uwagę na detale i proporcje, nie śpiesz się z rysowaniem, staraj się wszystko narysować powoli i jak najdokładniej. I jeszcze jak rysujesz z kolorowego zdjęcia, to najlepiej przerób je na czarno-białe, wtedy lepiej widać, gdzie bardziej pocieniować, a gdzie mniej. :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Sylcia&Fux[/B], bardzo szybko robisz postępy! :) Z rysunku na rysunek idzie Ci coraz lepiej, w tym najnowszym fajnie wyszła sierść przy uchu.

[quote name='psiulka']Kupowałaś Staedtlery na sztuki czy w zestawie? Rozglądałam się wcześniej za zestawem, ale nigdzie nie mogłam znaleźć, a strasznie fajnie mi się nimi rysuje i w końcu kupiłam Koh-i-noory. Jeszcze chyba nie strugałam tych najmiększych ołówków, mało ich używam, jak coś to głównie 4B do mocniejszych podkreśleń.
[/QUOTE]

Na sztuki ;).

Druga pyra, może o niej ktoś się wypowie :oops:
[img]http://img856.imageshack.us/img856/9616/img2682.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiulka']Kupowałaś Staedtlery na sztuki czy w zestawie? Rozglądałam się wcześniej za zestawem, ale nigdzie nie mogłam znaleźć, a strasznie fajnie mi się nimi rysuje i w końcu kupiłam Koh-i-noory. Jeszcze chyba nie strugałam tych najmiększych ołówków, mało ich używam, jak coś to głównie 4B do mocniejszych podkreśleń.

[B]Sylcia&Fux [/B]coraz lepiej rysujesz ;) Powinnaś jeszcze zwracać większą uwagę na detale i proporcje, nie śpiesz się z rysowaniem, staraj się wszystko narysować powoli i jak najdokładniej. I jeszcze jak rysujesz z kolorowego zdjęcia, to najlepiej przerób je na czarno-białe, wtedy lepiej widać, gdzie bardziej pocieniować, a gdzie mniej. :)[/QUOTE]

Dzięki za rady, a co do zdjęcia żeby zrobić na czarno-biało to w niektórych miejscach wychodzi mi czarne, gdy na orginalnym zdjęciu jest białe :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion'][B]Sylcia&Fux[/B], bardzo szybko robisz postępy! :) Z rysunku na rysunek idzie Ci coraz lepiej, w tym najnowszym fajnie wyszła sierść przy uchu.



Na sztuki ;).

Druga pyra, może o niej ktoś się wypowie :oops:
[img]http://img856.imageshack.us/img856/9616/img2682.jpg[/img][/QUOTE]

Dzięki :oops: mi też się podoba sierść przy uchu

[quote name='Bewarka']No no, zgadzam się z przedmówcami. Radykalna zmiana Sylcia!


Niedawno ktoś chyba wstawiał swoje rysunki nt. j-rocku, czy mi się pomyliło może...?[/QUOTE]

Dzięki :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...