Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

ja próbowałam podpatrzeć od Ciebie Koma jak Ty lecisz to futerko, nie wiem czy widziałaś moją fotkę z poprzedniej strony - niestety mi nie wychodzi futerko za bardzo póki co :(

po za tym masz styl taki, jaki mi isę bardzo podoba - taki hm... uporządkowany, czysty i harmonijny ten rysunek :) cudo

Link to comment
Share on other sites

Zapewne chodzi o ten? [url]http://img694.imageshack.us/img694/5830/img6969h.jpg[/url]

Powiem tak- też zaczynałam od 'bajkowych' psów więc rozumiem że może być ciężko przeskoczyć na bardziej realistyczny styl- u mnie też to czasami w pracach wychodzi ;) Tak jak pisala już Mada- bardzo ładne cieniowanie ciemnej sierści, fajny kontrast i fajnie widać kierunek włosa. Jeśli chodzi o sierść białą to nie jest też źle, zdjęcie jest troszkę ciemne i słabo widać ale powinna być zaznczona tak samo jak ciemna tyle że delikatniej. Ale w zasadzie już podobne uwagi przeczytałaś od dziewczyn ;)

Chciałam pokazać mój sposób na husky ale niestety z przykrością zauważyłam że rysunek mocno stracił walor, nawet po podniesieniu kontrastu na komputerze nie jest już taki jaki był...

[IMG]http://img709.imageshack.us/img709/3295/skanowanie0002ov.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Własnie husky ma taki specyficzny nieco jakby sterczący włosek :) Ja chyba nie mam cierpliwości póki co, mój włos nie jest taki równy. Boję się jak już mówiłam cieniować białe bo wydaje mnie się że wychodzi za ciemne :D

Na czym Ty rysujesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikita89']Na czym Ty rysujesz?[/QUOTE]
Papierze Koh-i-noora 180g/m2

[quote name='wilczanda'][B]Koma, [/B]jak robisz ten połysk na sierści? Ja próbuje i nie wychodzi.[/QUOTE]
Delikatniej zaznaczam sierść w tych miejscach i pomagam sobie gumką chlebową. ;)

[quote name='gosiulaa']Koma jak zwykle niezawodna... śliczne![/QUOTE]
Dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

To muszą być ładne proste kreseczki ;) Robi się to mozolnie i długo ale efekty z każdym razem coraz lepsze :)

Też miałam na początku w ogóle z tym problem, teraz im więcej mam do tego cierpliwości i im wolniej i staranniej to robię, tym są lepsze :) Życzę wytrwałosci i powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Wolę Twoje pastele, ale ten rysunek całkiem fajnie Ci wyszedł. Może przydałyby się trochę delikatniejsze przejścia między cieniami na sierści.
Nie wstawiałam chyba jeszcze tego.
[IMG]http://digart.img.digart.pl/data/img/vol1/78/3/miniaturki400/5001710.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Piękny! To pastela olejna mam rozumieć? W każdym razie świetnie umiesz się nimi posługiwać i wydobyć to piękno :)
Kiedyś takimi pastelami umiałam wszystko, a teraz, jak znalazłam stare pudełko to przejścia między kolorami są takie, że aż żal :/
Ale to może być też chyba z ich starości? Mają gdzieś z 7-8 lat :D
Kiedyś się na nich konkursy wygrywało a teraz to lepiej się nie pokazywać z nimi

Link to comment
Share on other sites

Nie martw się :) jak rysowałam olejnymi to miałam taką techniką że znoś wyglądały jak suche :D nie lubiłam dociskać bo wydawało mi się, że się za szybko skończą ;)

Widać taka technika jest Twojej ręki, nic jej nie poradzisz ;) Tylko ją doskonalić pozostaje, albo próbować ją zmienić, ale ja uważam że jest świetnie! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...