Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

Nie no to ja zabieram swoje zabawki i idę do domu ^^ hehe

Ale macie dla kontrastu laika jak się uczy oczy rysować i ciapki mu sie po nocach już śnią:P

P.S to jest też zdjęcie komórką robione przed chwilą więc...no ten:eviltong:

[IMG]http://i50.tinypic.com/f2sqxc.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada:)']Dzięki Koma za uznanie. ;) Rysuję na papierze fabriano gamma, czy jakoś tak. Dokładnie Ci nie powiem, gdyż okładkę bloku oderwałam i wyrzuciłam jakiś czas temu. ;)[/QUOTE]
A kupowałaś może przez internet?

Link to comment
Share on other sites

Nie, kupiłam go w sklepie miejscowym, który się zwie 'papirus'. Poprosiłam kiedyś o specjalny blok do rysowania ołówkiem i babeczka poleciła mi ten właśnie, o którym pisałam. Od tego czasu zawsze kupuję ten sam, nie próbowałam rysować na innym, oprócz zwykłych kartek do drukarki, na których rysuje się koszmarnie. Specjalny papier dodatkowo wydobywa szczegóły, tak jakby ołówek lepiej się na nim trzyma. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mada, powiem tak - rewelacja. Ja jako,że nie mam wprawy , to nie potrafię narysować tak precyzyjnie włosów psich. No i nie wiem jakiego ołówka do takich szczegółów użyć. Czy twardego, czy HB, a może jeszcze innego.
Póki co to sa moje wypociny - jeszcze nieskończony

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_IHy5CS3gC-Q/S5gbx3v_flI/AAAAAAAAB2U/04phKjb-MkM/rysunek%205_thumb.jpg[/IMG]
Przypomnę,że ostatnio rok temu tutaj się pojawiłam z [URL="http://www.dogomania.pl/threads/142177-Rysunek-I-Malarstwo-Nauka-Krok-Po-Kroku-cz-2/page34"]tymi pracami[/URL] (post 339) po ok. 10-letniej przerwie .
Tyyyyyle mam wolnego czasu, że od tamtej pory tylko jeden rysunek wykonałam :oops::shake:

Link to comment
Share on other sites

Hobbystycznie zajmuję się fotografią,więc staram się więcej uwagi zwracać na świtało-cień,aczkolwiek widzę jeszcze sporo niedociągnięć. Staram się - to dobre określenie - tak więc, staram się nie zazncaczać konturów, bo już mam pewne zboczenie w tym temacie. Uwielbiam małą głębie ostrości na zdjęciach - poza wyjątkami,kiedy jest rzeczywiście niewskazana - więc też bym chciała się nauczyć przedstawiać podobny efekt w rysunku.
Dzięki za pochlebne uwagi :mdrmed:.

Ale nadal mam problem z kolorowymi pastelami. Zaczęłam ... i na tym się skończyło. Mam wstępny szkic,ale nie wiem jak zabrać się za wypełnianie kolorem (no i jakich kolorów użyć,żeby odpowiednio ze sobą współgrały - chodzi mi o ewentualne numery kolorów) no i na jakim papierze rysować.

To jest wstępny szkic A4 .
[B]POMOCY, NIE WIEM CO DALEJ !!!! [/B]
Czy ktoś mógłby mi pokazać krok po kroku, jak mam się zabrać za wypełnianie kolorem ??? Szybko się uczę, obiecuję że w trymiga załąpię. pls, pomóżcie.

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_IHy5CS3gC-Q/S2Vhd7ImDtI/AAAAAAAABEo/fAfp8V9ZCHI/s640/Demi_szkic_01.jpg[/IMG]

Powzięałm już pierwsze kroki - zaznaczania szczegółów,ale ... to chyba nie był najlepszy pomysł :shake:. Troszkę nie wyszło,ale ... zawsze mogę poprawić tudzież zrobić jeszcze jeden szkic ołówkiem. Potrzebuję jedynie waszego wsparcia. No i [B]NIE wiem, czym mam zaznaczać te szczegóły - jakimś specjalnym ołówkiem ?

PS. [/B]jaka jest różnica między pastelami suchymi a olejnymi ? Czy jest znaczna różnica w efekcie, a może którymiś się lepiej rysuje ? Ja mam suche pastele, używam głównie firmy KOH - I - NOOR.
HAHA, powiedzmy, że mogę to tak nazwać - "używam pasteli ... " :roll::roflt: Sama się uśmiałam.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... nie mam żadnego rysunku obfoconego w kolejnych etapach rysowania, ale nie wiem, czy przypadkiem Betty nie wrzucała tu czegoś takiego? Szkic masz bardzo dobry. Po prostu nakładaj kolory na siebie, kombinuj z nimi. Szczegóły rób bardzo ostrożnie małym kawałkiem pasteli, ja łamię pastelę i ostrym brzegiem zaznaczam szczegóły.

Olejne różnią się od suchych tym, że nie brudzą tak bardzo, pozostawiają grubszą warstwę, nie rozmazują się. ;)

Link to comment
Share on other sites

Skończyłam wreszcie szczeniaka na dłoni

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_IHy5CS3gC-Q/S5pp4Ie84UI/AAAAAAAAB5Y/_VnRXYcy8XQ/rysunek%208_thumb.jpg[/IMG]

Mam jednak pewien dylemat, czy dodać tło. Myślałam o wycieniowaniu - największym w rogach i jaśniejącym ku szczeniakowi, tym bardziej że chciałam zrobić czarną ramkę z kartonu.
Co Wy na to ? Czy może tak zostawić,żeby nie przedobrzyć ?
Jednak wg mnie brakuje jeszcze jakiegoś drobnego wykończenia w tle

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...