Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Bolsbokser']Bo trzeba umieć szukać ;)
Ja właśnie na ukończeniu kudłatego teriera. Jeszcze chwilkę.
jeszcze kilka drobiazgów mi zostało.

[/QUOTE]
Świetne, lubię takie portrety z profilu :) Tylko ta sierść na szyi w prawym boku jest jasna trochę, chyba że jeszcze nie dokończyłaś bo jak napisałaś "Jeszcze kilka drobiazgów mi zostało" :)
Ciąg dalszy moich wypocin :)
[IMG]http://i.imgur.com/PKniv9g.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariane']Już rozumiem:) A ile go dłubałaś? Hihi[/QUOTE]

Nie mam pojęcia, jeśli przeliczyć to na godziny, ale od momentu zaczęcia do skończenia, minął ponad rok. Trochę narysowałam, miesiąc przerwy etc. Nie miałam czasu go skończyć, a i wenę potrzebowałam do niego. Jeszcze dłubię kilka drobiazgów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Nie mam pojęcia, jeśli przeliczyć to na godziny, ale od momentu zaczęcia do skończenia, [B]minął ponad rok[/B]. Trochę narysowałam, miesiąc przerwy etc. Nie miałam czasu go skończyć, a i wenę potrzebowałam do niego. Jeszcze dłubię kilka drobiazgów.[/QUOTE]

O matko i córko... jak ja nie skończę czegoś przed upływem [B]1,5h[/B] to się nudzę i zostawiam :diabloti:

Jedyna rzecz nad którą tak długo siedzę, to reprodukcja Piłsudskiego na Kasztance w oryginalnym rozmiarze - zaczęłam kilka lat temu, pomalowałam przez kilka godzin jednego dnia, kilka godzin drugiego i.... zostawiłam. Leży do tej pory nietknięty... :roll:

Link to comment
Share on other sites

no tak makot'a, ja tez się nudzę, jak zbyt długo siedzę nad rysunkiem. Tyle, że ja często nie mam nawet tej 1,5 godz. raz na 3 mce. Całościowo na pewno przeszło 20 godz. by wyszło. Ile? Nie wiem. Mam chwilkę (czasem 5 minut w pracy),to rysuję. Bo może się okazać,że za pół roku będę mieć czas.
Po drugie to świetny trening dla mojego warsztatu i sprawdzenia swoich możliwości.
Fajna jest Twoja technika,ale dla zbyt mało realna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']no tak makot'a, ja tez się nudzę, jak zbyt długo siedzę nad rysunkiem. Tyle, że ja często nie mam nawet tej 1,5 godz. raz na 3 mce. Całościowo na pewno przeszło 20 godz. by wyszło. Ile? Nie wiem. Mam chwilkę (czasem 5 minut w pracy),to rysuję. Bo może się okazać,że za pół roku będę mieć czas.
Po drugie to świetny trening dla mojego warsztatu i sprawdzenia swoich możliwości.
[/QUOTE]

Rozumiem, ale mi chodziło właśnie o to, że ja tak nie potrafię - jak nie skończę na raz to mi się potem nie chce do rysunku wracać i nie wracam, bo osobiście nie lubię takiego dłubania ;) I tak wystarczająco muszę się nadłubać przy projektach, dlatego rysować wolę szybko...
Nie pisałam tego, żeby Ci dogryźć czy coś w tym stylu, a mam wrażenie, że trochę zgryźliwie odpowiadasz...

[quote]
Fajna jest Twoja technika,ale dla zbyt mało realna.
[/quote]

Co to ma do rzeczy? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

ech.... co ten internet potrafi :)
moja odpowiedź nie była zgryźliwa tylko miała być szybka i zwięzła bo w pracy jestem i z komórki poszę, co mało wygodne.
Chodziło mi o to, że ja też się szybko nudzę rysowaniem,kiedy trwa to już przeszło godzinę :) potrafię mieć wstręt do rysunku i nie dotykać się do niego przez 3 mce np. inna sprawa że brak mi czasu.
no i to mialo byc w skrócie napisane, że podoba mi się Twoja technika,co nie raz pisałam,ale wolę posiedzieć dłużej nad rysunkiem i mieć go w bardziej realistycznej postaci. Sprawdzam sama sobie w ten sposób swój warsztat no i cieszy to moje oko.
wiec zadnej w tym zlosliwosci mojej nie bylo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']ech.... co ten internet potrafi :)
moja odpowiedź nie była zgryźliwa tylko miała być szybka i zwięzła bo w pracy jestem i z komórki poszę, co mało wygodne.
Chodziło mi o to, że ja też się szybko nudzę rysowaniem,kiedy trwa to już przeszło godzinę :) potrafię mieć wstręt do rysunku i nie dotykać się do niego przez 3 mce np. inna sprawa że brak mi czasu.
no i to mialo byc w skrócie napisane, że podoba mi się Twoja technika,co nie raz pisałam,ale wolę posiedzieć dłużej nad rysunkiem i mieć go w bardziej realistycznej postaci. Sprawdzam sama sobie w ten sposób swój warsztat no i cieszy to moje oko.
wiec zadnej w tym zlosliwosci mojej nie bylo :)[/QUOTE]

Jak Ty narysowałaś te psie loki? Że są takie realistyczne, wypukłe, krągłe, jak żywe.......

Link to comment
Share on other sites

[B]ariane, [/B]bardzo fajnie się zapowiada [URL]http://i.imgur.com/PKniv9g.png[/URL]. Czekam na więcej :)

[B]puchu,[/B] Twój Belg [URL]http://i178.photobucket.com/albums/w249/pusia84/grafika/yuvatizdjmagdakasprzyk.jpg[/URL] też bardzo fajny :) Ależ ma jęzorrrrr hihi :)

[quote name='McDzik']Powalająca praca !!!!![/QUOTE]
:)

[quote name='Domiśka']Bolsbokser szczęka mi opadla ja tak nigdy nie narysuje a tak z ciekawości ty jestes samoukiem czy chodzilas na jakies zajecia plastyczne albo coś takiego ?[/QUOTE]
Uczyłam się rysować - tutaj na forum, z dogomaniakami :) Musisz ćwiczyć i słuchać naszych rad :)

[quote name='aganela']Jak Ty narysowałaś te psie loki? Że są takie realistyczne, wypukłe, krągłe, jak żywe.......[/QUOTE]
Zaznaczyłam sobie światła i cienie, znaczy te najjaśniejsze i te najciemniejsze miejsca, a potem cieniowałam resztę.
Pracę wykonałam dwoma ołówkami: HB i B6

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jarolina'][B]ariane[/B] oczy troche za duze i ma taki dziwny nos ale mimo to rysunek fajny :)[/QUOTE]
Dzięki za porady:) Ja ogólnie uważam ,że twarz jest caała płaska :D Muszę się nauczyć rysować szybko i dokładnie :) A na lekcji dobry trening, ten na górze to 10 minutek robiłam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariane']Dzięki za porady:) Ja ogólnie uważam ,że twarz jest caała płaska :D Muszę się nauczyć rysować szybko i dokładnie :) A na lekcji dobry trening, ten na górze to 10 minutek robiłam:)[/QUOTE]

To skoro zdarza Ci się rysować z głowy, najpierw rysuj sobie linie pomocnicze, wyznaczające linię oczu, nosa etc. Nie pogubisz wtedy proporcji :)

A ja na razie tkwię w portretach ze zdjęć ... do czasu :)
I etap boksera

[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/379258_338154516290013_717987063_n.jpg[/img]

Edited by Bolsbokser
Link to comment
Share on other sites

Po 2 letniej przerwie znów chwyciłam za ołówek...
Tak jak się spodziewałam trochę mnie cofnęło w rozwoju i ciężko mi trzymać się proporcji oraz robić światłocienie, mam jedynie nadzieję, że kolejne rysunki będą coraz mniej karykaturalne. ;)

[IMG]http://i1219.photobucket.com/albums/dd440/Fotopeja/Rysunki/Pies1_zps65a5f769.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...