Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[quote name='WiedźmOla'] Twórcami staliby się, gdyby do tego warsztatu dołączyli swoją inwencję, wyobraźnię, dodawali elementy, których nie ma na zdjęciu... [/QUOTE]
[quote name='WiedźmOla']A i hiperrealizm trzeba uznawać, bo nawet jeśli ktoś przerysowuje, to po pierwsze ćwiczy warsztat, a po drugie uważa to za swoją pasję. A ludzie bez pasji są smutni, prawda? :smile:[/QUOTE]
W większości swoich prac zawsze dodaję coś, czego nie ma na zdjęciu. Nie dostaję idealnych zdjęć, by wykonać ich wersję rysunkową. Najczęściej dostaję tragicznej jakości zdjęcie zrobione komórką, na których kompletnie nie widać szczegółów. Prośby jakie dostaję od osób zamawiających portrety, to : narysowanie w tej pozie, ale żeby było widać wyraźnie układ sierści - charakterystyczny dla tego konkretnego psa, narysowanie normalnych oczu, bo na tym zdjęciu jest prześwietlenie od lampy, albo dorysować ucięte ucho, czy wręcz odwrotnie - narysować bez tej okropnej blizny na głowie, która tyle niemiłych wspomnień i łez wyzwala. Ludzie są sentymentalni i chcą mieć idealny portret swojego psa, ale z tego zdjęcia - żadnego innego. Jednakże na tym zdjęciu nic nie widać.
Lubię fotorealizm, bo to mi sprawia frajdę.Ale przede wszystkim uczę się w ten sposób. Każdy mój rysunek, choć widać mój styl, to jest inny, bo w każdym rysunku kombinuję w inny sposób, szukam czegoś nowego.
Sama mam zdjęcie swojego pierwszego psa. Uwielbiam to zdjęcie, ale jest na prawdę kiepskie, również zrobione komórką. Jestem przeszczęśliwa, że chociaż komórkę mialam. Ale chciałabym mieć w tej właśnie pozie swojego pierwszego psa, którego straciłam nagle, z dnia na dzień, na ścianie w nienagannej formie. Dlatego zrobię rekonstrukcję. I w zasadzie swoje rysunki nazywam bardziej rekonstrukcjami, bo podpierając się innymi zdjęciami odwzorowuję układ sierści, oczu, nosa i innych szczegółów.
Mam swój cel, do którego dążę. I nie jest to wierne kopiowanie zdjęć, bo chcę coś od siebie dawać, jednakże lubię perfekcjonizm, więc ten fotorealizm w moich pracach jest pewnym elementem calej układanki i kiedyś ją ułożę.
Początkowo się oburzyłam, jak czytałam wypowiedź makoty, ale ... po głębszej analizie doszłam do wniosku, że ma rację. Choć sama rysuję na razie jedynie portrety fotorealistyczne, to traktuję to jako dobry warsztat. Jest to dla mnie trening.
Powyżej wrzucałam zdjęcie softa zaczętego. Jest to zupelnie inny pies niż bokser, sierść kręcona, długa etc. Dzięki takiemu treningowi nauczyłam się nowego spojrzenia na szczegóły, światlo, cień i inne elementy. Dosłownie dziergam go, na razie ...
Za każdym jednak razem jak siadam do tego rysunku po dłuższej przerwie, "widzę" więcej i inaczej do niego podchodzę.

kiedyś ktoś się już mnie spytał: po co ? Otóż po to, bo ludzie chcą.
Sama sobie taki fotorealistyczny portret sprawię. Tyle że, to nie będzie portret z idealnego zdjęcia, tylko rekonstrukcja wszystkiego, czego na nim nie ma.

Uważam, że rysunek to świetna forma ... "retuszu". Mam pomysł już na kilka kolejnych prac, ale wpierw muszę dokończyć zamówione prace, na których muszę narysować coś czego nie ma. Choć zapewne inni tego nie widzą, ja o tym wiem i dostrzegają i doceniają to Ci, co zamawiają takie banalne fotorealistyczne portrety.
Pozdrawiam.

Edited by Bolsbokser
Link to comment
Share on other sites

też uważam, że rysowanie 'z głowy' jest trudniejsze i zachwycają mnie proste szkice z kilku kresek, ale tak dokladne 'przekopiowanie' zdjęcia nie świadczy o braku talentu. nie każdy nawet po długich ćwiczeniach będzie w stanie tak wypracować rękę. To są moim zdaniem dwie różne rzeczy i zarówno jedna jak i druga może wzbudzać zachwyt innych.

i przy okazji wrzuce bazgroł jeszcze ;)
[IMG]http://images44.fotosik.pl/567/fa678384b3520348med.jpg[/IMG]

trójząb nie skończony bo muszę go jeszcze skonsultować, czy z ptakami czy bez ptaków, ale później nie bede miała już możliwości zeskanowania więc wrzucam tutaj tak :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga3006']Jeśli mogę coś doradzić, to zamiast rysować takie kudłate kontury spróbuj trochę odważniejszej, ciągłej kreski, a w przypadku białych elementów zamiast rysowania konturów możesz zacieniować tło;)[/QUOTE]
Dzięki za rady ;) na razie to ja po prostu próbuję różnych rzeczy w przy rysunku ;) a te 'kudłate' kontury lubię :oops: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']moj nowy szkic Tosi :) moze byc?

[IMG]http://imageshack.us/a/img689/8323/dscf1781we.jpg[/IMG][/QUOTE]
Fajne, takie inne, ciekawe ;)

A co powiecie na coś takiego? [SIZE=1]ahh wciągnęłam się w rysowanie[SIZE=2]
[/SIZE][/SIZE][IMG]http://img839.imageshack.us/img839/83/wolfrc.jpg[/IMG][SIZE=1][SIZE=2][/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...