Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[QUOTE=makot'a;16725255]paulinnagd widać w Tobie fajny potencjał, całkiem niezłe rysunki...tylko dlaczego Ty rozmazujesz ołówek, hę? :lmaa:[/QUOTE]

a dlaczego by nie? jak ktoś potrafi to robić to niech robi bo to fajnie wygląda, może nie jest poprawne z ptk. widzenia szkół artystycznych ale wg. mnie jest to fajny sposób ( o ile się to potrafi robić)

Link to comment
Share on other sites

Asiu ale fajne :D super zrobiłaś te gwiazdki;) a.... moją Dotke też narysujesz czy jeszcze nie jesteś gotowa do białego psa?..... ale bardzo bym chciała zobaczyć ją w bajkowej wersji :loveu:

A ja tak w ogóle zaczęłam w PS'ie wilka, tylko nie wiem jaki mu kolorek zrobić?:niewiem:
[IMG]http://img832.imageshack.us/img832/2474/wilqamaaa.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

To wilk? Jakiś taki ....koniowaty :P
A może sarnowaty? Ja bym go na seledynowo walnęła,zresztą popróbuj róznych ,a może na pomarańczowo,albo bordowo..Nie wiem :/

Link to comment
Share on other sites

Gwiazdki na rysunku z Toscą to stary i bardzo łatwy sposób, znany każdemu przedszkolakowi;) Wyciełam szablon, pokolorowałam pastelą i rozmazałam palcem na kartce krawędzie:)

Trochę jakiś wychudzony Ci wyszedł i nie wiadomo, czy ten wilk fruwa, leży czy może biegnie:lol:? Wszystko zależy od tego, jak zrobisz tło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']śliczny ! a pysk nie za gruby?[/QUOTE]

wiesz co, raczej nie, ja dużo głowy ucięłam, w jakby była reszta to pysk by się nie wydawał taki szeroki, po prostu tak jakoś kawałek psa tylko rysowałam, miałam początkowo całą głowę, ale później mi się już nie chciało :p

Link to comment
Share on other sites

A ja właśnie zaczęłam mojego pierwszego w życiu kotka :)
Przepraszam tylko, że jest podany link, a nie obrazek-nie wiem, czy ja jestem aż tak głupia, czy to mój komputer. Nie mogę wkleić obrazka, jak klikam na "dodaj grafikę", wpisuje link do obrazka i co mi się wyświetla? Nic:shake: Totalna kaszana, chyba musze zmienić przeglądarkę...
Więc wracając do koteczka bardzo prosiłabym o rady i krytykę :)
[URL]http://img715.imageshack.us/i/p1100650.jpg/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinnagd']makot'a czasami rozmazuję bo nie mam cierpliwości :D[/QUOTE]

To miej cierpliwość :D
Albo zrezygnuj z pełnego hiperrealizmu, to nie będziesz musiała walczyc z tak dużymi powierzchniami to kreskowania sierścią... a jak wiadomo rysunek z oddechem, który nie jest cały zamalowany bywa o wiele cenniejszy niż najbardziej nawet zamazana i wykończona (dosłownie i w przenośni) praca.
Widać, że masz do tego rękę, więc jeśli dopracujesz technikę to będzie naprawdę super :)

[quote name='NightQueen']a dlaczego by nie? jak ktoś potrafi to robić to niech robi bo to fajnie wygląda, może nie jest poprawne z ptk. widzenia szkół artystycznych ale wg. mnie jest to fajny sposób ( o ile się to potrafi robić)[/QUOTE]

No właśnie - to nie jest wymysł szkół artystycznych, to po prostu nie wygląda dobrze. Do rozcierania służą inne techniki, roztarty ołówek zawsze będzie wyglądał plastikowo.
I owszem, masz rację, że jeśli ktoś potrafi to zrobi to ładnie, racja. Tyle tylko, że taka technika nawet ładnie zrobiona, po prostu zabija potencjał pracy. Rysunek jest po to, by był żywy. A elementem życia w rysunku jest kreska.
I już.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=makot'a;16730746]


No właśnie - to nie jest wymysł szkół artystycznych, to po prostu nie wygląda dobrze. Do rozcierania służą inne techniki, roztarty ołówek zawsze będzie wyglądał plastikowo.
I owszem, masz rację, że jeśli ktoś potrafi to zrobi to ładnie, racja. Tyle tylko, że taka technika nawet ładnie zrobiona, po prostu zabija potencjał pracy. Rysunek jest po to, by był żywy. A elementem życia w rysunku jest kreska.
I już.[/QUOTE]

a ja nie uważam by rozmazywanie niszczyło potencjał, wręcz odwrotnie, widziałam prace wykonane tą techniką i uważam że gdyby nie właśnie rozcieranie, nie byłby tak perfekcyjne. Skóra dla mnie wygląda bardziej naturalnie gdy jest jednolita

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']a ja nie uważam by rozmazywanie niszczyło potencjał, wręcz odwrotnie, widziałam prace wykonane tą techniką i uważam że gdyby nie właśnie rozcieranie, nie byłby tak perfekcyjne. Skóra dla mnie wygląda bardziej naturalnie gdy jest jednolita[/QUOTE]

Pikuś polega na tym, by taki efekt osiągnąć kreską. Rozmazywanie jest złe, uwierz ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Luna']
Trochę jakiś wychudzony Ci wyszedł i nie wiadomo, czy ten wilk fruwa, leży czy może biegnie:lol:? Wszystko zależy od tego, jak zrobisz tło.[/QUOTE]
No co szczupła/ły jest, jeszcze nie wiem ale to chyba wilczyca:p No i biegnie, ale to dopiero szkic więc dojdzie tło i grunt :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=makot'a;16732219]Pikuś polega na tym, by taki efekt osiągnąć kreską. Rozmazywanie jest złe, uwierz ;)[/QUOTE]

złe z jakiego ptk. widzenia? twojego? szkół plastycznych ?

to kwesta gustu, mi się rozmazywanie podoba (kiedy jest dobrze to zrobione) i koniec :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']złe z jakiego ptk. widzenia? twojego? szkół plastycznych ?

to kwesta gustu, mi się rozmazywanie podoba (kiedy jest dobrze to zrobione) i koniec :diabloti:[/QUOTE]

Jest bardzo wiele powodów, dla których rozmazywanie nie jest dobrym pomysłem i nie jest to tylko moje, czy 'profesorskie' widzimisię.
Jak już mówiłam - jeśli ktoś potrafi to i kijem w błocie zrobi arcydzieło, to prawda. Tyle tylko, że żeby móc łamać zasady, należy je znać. Takie jest niezaprzeczalne prawo wszechświata.
Ale nawet jeśli ktoś potrafi umiejętnie wykorzystać rozmazywanie w rysunku, to jest pewien szkopuł tej jakże eleganckiej techniki - rozmazywanie nigdy nie pozwoli uzyskać nam efektu głębi w rysunku. Dopiero użycie zróżnicowanej kreski o różnym charakterze daje poczucie głębokiej przestrzeni.
Ponadto rozmazywaniem nie da się uzyskać faktury materiału. Przy rozmazywaniu wszystko wygląda, jakby było z mydła.
I to jest właśnie "życie" rysunku, o którym mówiłam wcześniej.

Wspomnę też tak "błahą" kwestię, jak wyrabianie sobie ręki, czego przy rozmazywaniu się nie osiągnie.
A skoro dziewczyna ma potencjał, to niech ćwiczy rękę kreską, a nie bawi się w "krupówkową sztukę", bo to bezproduktywne.

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem że faktura jest ważna, ale jesli mowa o rozmazywaniu samej skóry (a tylko ten fragment rozmazywania toleruję przy żywych istotach, nie wyobrażam sobie robienia włosów ta techniką :p) to jest ok, bo wg. mnie skór jest jedwabista.
Technika jak pisałam jest poprawna tylko wtedy kiedy jest dobrze wykonana, czyli ktoś kto potrafi rysować może się z tym bawić, bo "czym to zjeść". Nie jest to dobra metoda dla początkujących którzy jak piszesz muszą wyrobić sobie warsztat, rękę i technikę, ale jeśli ktoś potrafi to dlaczego by nie? oczywiście wszystko ma granice smaku. ;)

tyle w tym temacie, sensu rozciągać dalej nie ma, bo myślę że obie już wiemy co nam w głowach leży :p

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

To odpuśc go sobie ,może po prostu Ci nie wyszedł dlatego jesteś z niego niezadowolona ;)
Zamiast się zamartwiac zacznij coś innego :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...