Jump to content
Dogomania

Zaróżowiony podbródek


Krosi

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,
u mojego 8 miesięcznego psa zauważyłam zaróżowienie podbródka. Nie swędzi go, nie ma strupów ani krostek, generalnie nic wielkiego, ale podbródek zaczął coraz bardziej się różowić i ten rumień pomalutku przesuwać się w kierunku klatki piersiowej. Karmy nie zmienialiśmy, cały czas to samo wcina.
Weterynarz stwierdziła jakies sprawy grzybiczne na bardzo wczesnym etapie i przepisała jakąs masć. Tylko że jej oględziny trwały dosłownie 5 sekund, żadnych badań ani nic. Maścią smarujemy już tydzień i żadnej poprawy nie widzę, pogorszenia też nie bardzo.
Czy miał ktoś podobny przypadek ?? Wiecie może co to może być? Z tego co czytałam o różnych chorobach skóry wszystkie mają jakies ostrzejsze objawy. Sama niewiem co to może byc ??
Będę bardzo wdzięczna za jakieś sugestie i podpowiedzi bo zaczynam się bardzo martwić
pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

przyczyn takiego zaróżowienia skóry może być mnóstwo: alergie, pazożyty, zapalenia bakteryjne skory, uczulenia....
Ciężko stwierdzić coś bez oglądania psa, ale możesz poprosić weterynarza o zrobienie zeskrobiny w kierunku pasożytów.

Jeśli możesz prześlij zdjęcia,napisz jaka maść, i czy jest również łysienie, czy są zmiany pod pachami, w pachwinach, od jak dawna to jest, czy jest kontakt z innymi zwierzętami, jakie jest pochodzenie psa.

Diagnozy nie postawię, ale mogę zasugerować jakie badania należałoby wykonać.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...