Jump to content
Dogomania

smierc szczeniaka


diego80-80

Recommended Posts

Witam wszystkich. osiem tygodni temu przyszly na swiat moje szczeniaki. bylo ich siedeWczoraj bylam na szczepieniu. Doktor badal i stwierdzil, ze wszystko ok. Wszystkie wydawaly sie byc tez zdrowe. Jadly bawily sie byly bardzo wesole. Dzisiaj rano jeden jednak nie przybiegl do miski z jedzeniem tak jak zawsze. Myslalam, ze spi, ale byl juz martwy. Strasznie to przykre bo byl jednym z moich ulubionych. Jak myslicie co moglobybyc powodem tak naglej smierci? Nie mnial zadnych objawow chorobowych.Dlaczego????

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem czemu tak się stało, naprawdę musiało być ci przykro. :placz:
To raczej powinien wyjaśnić weterynarz, jesli bardzo zależało by ci na piesku to sekcja zwłok, ale to kosztuje. No nic, pozostawiam sprawę samej/samemu Tobie ;) Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

może szczenięca wersja śmierci łóżeczkowej, tak jak u niemowląt - zdarza się to bardzo rzadko, że zdrowe dzieci umierają bez żadnych powodów.
ostatnio na jakimś forum czytałam, że coś takiego zdarzyło się w jakiejś hodowli, nie pamiętam dokładnie, ale chyba było to nowofundlandy, a sekcja pieska nic nie wykazała.

Link to comment
Share on other sites

hej!szkoda :( jeśli chodzi o wstrząs to chciałabym coś dodać ,wystepuje bardzo szybko praktycznie do dwóch godzin po szczepieniu(objawy:pies słabnie w oczach,cięzko oddycha,może wystapić opuchlizna głowy);druga wersja to choroba poszczepienna, pamiętajmy że szczepionka to wprowadzenie osłabionego, ale żywego wirusa do organizmu i niesie ryzyko;jesli chodzi o sekcję to moze potwierdzić chorobę zakaźną,natomiast sekcyjnie wstrząsu nie potwierdzisz;zapytaj lekarza, który szczepił na pewno Ci wyjaśni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...