Jump to content
Dogomania

Popularność chartów


wirka

Recommended Posts

No właśnie. Troszkę więcej realizmu.

PO z chartem nie jest wskazane, wg mnie są to psy, w których możesz rozbudzić niepotrzebną agresję, którą trudno potem manipulować. To nie są owczarki! Ale PT jak najbardziej :D

Natomiast jeśli chodzi o spacery to jak najbardziej, tylko pamiętaj, że chart musi się wybiegać, a nie wychodzić. Więc potrzebne mu będzie także bezpieczne miejsce, na którym będziesz go mogła spuścić, albo jeszcze lepiej - rower, przy którym będzie mógł dośc regularnie biegać.

Co więcej o chartach? Ja powiem jeszcze tylko, że w przeciwieństwie do innych psów przy tych musisz mieć duuuuużoooo cierpliwości i opanowania. Charty potrafią być uparte i chociaż w ich wykonaniu jest to słodkie to przy odpowiednim podejściu da się to zniwelować, ale ma to być podejście zdecydowane i spokojne zarazem.

Nasz chart jak coś zbroi to słyszy zaraz komendę "do siebie", żeby tam mógł się położyć i "przemyśleć" ;) , a my żebyśmy mogli ochłonąć, a ta mała menda robi wszystko, żeby wetknąć w to swoje 5 groszy, czyli kładzie się obok posłania, a nie na posłaniu itp. Czyli lubi wykonywać te komendy po swojemu :D Ale jest coraz lepiej... :lol:

Te psy mają dużo uroku w sobie i czasem jest trudno egzekwować od nich komendy, ale trzeba to robić, bo one łatwo przejmują przywództwo.

A poza tym są kochane, przytulaste i wogóle jak dla mnie najlepsze na świecie.

To są oczywiście moje spostrzeżenia, a ktoś inny moze ci powiedzieć coś całkiem innego....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dla charta potrzbne jest przede wszystkim duzo czasu . Moj pierwszy chart mieszkal ze mna i moim mezem w kawalerce 25,5 m2 na 12 pietrze . I cierpial nie z powodu malego metrarzu , ale tego ze musial zostawac w domu sam na ok. 9 godzin . Znosil , to jednak cierpliwie . Pod warunkiem , ze codziennie po pracy ok. 21.00 wychodzilismy na 2 godzinny spacer z cala banda psich kumpli . A weekendy , to juz byl po prostu jeden wielki spacer (niezaleznie od pogody ). Teraz zajmuje sie tylko psami nie musze ich zostawiac i mam ich piec . Mam nadzieje ,ze sa zadowolone . Jesli chodzi o charty polskie , to polecam przejechac sie po paru wystawach poogladac co ci sie najbardziej podoba , bo wsrod chartow wogole jest co wybierac (saluki , borzoje, afgany, whippety , greye itd.) .

Link to comment
Share on other sites

bo wiecie,jezeli chodzi o spacery to ja jezdze konno i mam plan zabierac psa do stajni.nie zaleznie czy to bedzie chart czy bull.bo przy koniu to sie chyba wybiega.

mysle ze znajde sporo czasu na spacery tak jak bylo do tej pory.

a!jeszcze w sumie wazna rzecz....ile kosztuje chart?mowie o psie z papierem.

Link to comment
Share on other sites

Ceny chartow nie sa wygorowane , od 1000-2000 juz mozna kupic charta z rodowodem . Jesli nie zalezy ci na wystawach , to czasem w miotach Cp rodza sie np. szczenieta dlugowlose , ktore sa niehodowlane i wtedy sa duzo tansze , ale maja wpis w metryczkach o tym ze do hodowli sie nie nadaja .

Link to comment
Share on other sites

no troche mnie nie bylo a tu sie charciarze rozosli! moje potforne afganiatko tez mieszka w bloku, ale faktem jest ze jak sie nie wyszaleje w parku z kumplami to roznosi dom :-?

co do popularnosci to wiekszosc ludzi pyta co to za rasa, dzis uslyszalam ze "dziwny ale zaje*****" 8) a pewnego ranka pan zbieracz smietnikowy wolal za mna jaki ladny afgan i przestrzegal mnie, bo mial kiedys afgana, i mu cyganie ukradli. takze z wiedza to roznie bywa ;) aha no i kiedys w parku dwoch pijaczkow mowilo ze to owczarek, hehe, i ze stasiek z pijalki takiego ma :D a moj chlop rzucil komentarz " no tak, owczarek bo podobny do owcy" :D

Link to comment
Share on other sites

Kurka, już nie można jeden dzień nie być w pracy. Od razu się coś dzieje :)

Ja mam afgana w mieszkaniu 27m2, co prawda z ogrodem, ale nie mogę z niego korzystać :evil:

Zgadzam się z wszystkim, co napisałyście. Wszystkie mamy widać takie same przemyślenia :)

Mała

A co jest za tym wałem ?

Link to comment
Share on other sites

Bagi, Charciara, Rotti

Co robimy z tymi pokazami? Ja mogę się podjąć tego od strony organizacyjnej, ale ktoś musiał by mi powiedzieć jak to miałoby wyglądać itd. a ja wtedy mogę obdzwonić ludziska i popytać, żeby nie było chały...

Link to comment
Share on other sites

W Afganistanie to sie chodzi ubranym chyba tak jak w Arabii, hmm?

Ja widziała kiedyś babkę z Saluki ubraną w czarne długie sukno i miała twarz zasłonietą płótnem, nie pamiętam czy miała coś na głowie, ale chyba tak.

Ten strój jest chyba najprostszy (w razie czego mam takie skórzane skąpe sandałki, ale Ty chyba masz większa nóżkę od mojej ;) ).

Z polakami to będzie dopiero problem i stroje będzie trzeba wypożyczać z teatru.

Link to comment
Share on other sites

Łomatko! Jak nie wiesz....

Idziesz do lumpeksu, kupujesz duuzy kawał story, albo jakiejś zasłony z delikatnego materiału, pierzesz, a potem tylko na siebie narzucasz, możesz ozdobić to jakimś łańcuszkiem przy twarzy, żeby było bardziej szpanersko...

Link to comment
Share on other sites

hehe, ale chlopina sie moze zdziwic :lol: zaluz jakas sukienke co by ci stopy przykrywala do tego chuste na glowe, tylko zeby szyje tez zakryla i jzu wygladasz jak muzulmanka w stroju codziennym. no chyba ze chcesz wygladac jak z basni tysiaca i jednej nocy 8)

Link to comment
Share on other sites

za walem jest plot maly i straszna mordercza ruchliwa zdradliwa okrutna ulica!!!!!!!!!najwieksza w wawie.serio serio.ale kurcze nie wiem czy jest to odbrym pomyslem.jak sie zastanowic to ja w stajni nie bardzo moge mec charta bo jak cos w lesie zobaczy to ....

Link to comment
Share on other sites

Charciara, o właśnie mi o to chodziło!

A greye jaką mają przeszłość? Bo mnie sie one tylko z derby kojarzą i z niczym więcej (może za tego króliczka sie przebierzesz? ;) )

Albo whippety? Mają jakąś historię? W jakich ramach czasowych?

Link to comment
Share on other sites

No to za biedaka sie przebierz! :lol:

Szkoda, że tam z końmi bedzie ciężko (to znaczy wiem, że niedaleko jest stadnina koni, ale to moze być za dużo zachodu, nie wiem - ja nie mam w tym doświadczenia), bo może jeździeć ubrany na sportowo na koniu i obok grey z numerkiem na grzbiecie by pasował?

Tylko to jest wersja współczesna, a co z historyczna to nie wiem... :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...