Jump to content
Dogomania

Popularność chartów


wirka

Recommended Posts

Do mnie dzwoniła dzisiaj baba z lokalnej gazety, chce napisać artykuł o Ziutkach. Umówiłam się na jutro i wcale nie wiem, co mam jej o charciorach gadać.

Co bym nie powiedziała i tak pewnie wszystko poprzekręca, a ludzie i tak nie będą wiedzieć o co chodzi.

Chart, czy wyżeł - dla przeciętnego człowieka - wsio ryba.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje już były ogarami, wyżłami, nawet dobermanami (sic!).

Na Krzysia ktoś kiedyś powiedział, że to "chart karłowaty", jakaś kobita przestraszyła się, że to hiena !!!

Trzymajcie kciuki, może uda mi się jutro coś w miarę mądrego poskładać do kupy, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

A chcialam tez cos napisac o popularnosci chartow . To dobrze ,ze nie sa bardzo popularne , ale zle ,ze sa tak niezauwazane i czesto wogole nie brane pod uwage przy wyborze rasy . Oczywiscie glowna wina za to , sa mity na temat chartow np. sa glupie bo maja male glowy , jak poleca za zwierzyna to juz nie wroca , nie mozna ich szkolic , sa za chude , i pare innych o ktorych nawet bym nie pomyslala , a mam charty juz pare lat . Bardzo zla opinie robia chartom mysliwi . na jakims topiku juz nie pamietam gdzie dowiedzialam sie , ze ojciec jakiegos uczestnika forum (mysliwy) twierdzi , ze nie sa to psy mysliwskie i ze nie wolno ich hodowac :o

Przepraszam ,ale to musi byc cymbal . Nie dosc ,ze nie zna historii polskiego lowiectwa (a powinien), sieje wroga propagande i wprowadza ludzi w blad .

Co do promocji polskich ras , to niestety nasz ZKwP robi o wiele za malo . Na wystawach za granicznych , na ktorych czasem bywal promuje sie ogromnie rodzime rasy i szczyci sie nimi . Powstaja stoiska klubowe , gdzie kazdy moze sie dowiedziec wielu ciekawych rzeaczy o tych rasach , ludzie wystawiaja psy (lub robia pokazy) w strojach regionalnych itd. u nas cos takiego robi oddzial krakowski (ale oni zawsze dbaja o tradycje) , i na europejskiej w Poznaniu tez byl taki pokaz . Jednak male oddzialy nawet nie chca o tym slyszec , wola pokaz tanca z psem :-?

Co zrobic , aby to zmienic ? Mysle ze cisnac swoje oddzialy aby organizowaly stoiska itd. Moze za pare lat cos sie zmieni .

Link to comment
Share on other sites

Bagi

No właśnie jak zrobiliście galerię staropolską to aż mnie zatkało z wrażenia! Imponujące obrazki... Ja bym właśnie chciała, żeby każdą rasę "wsadzać" do jej ram historycznych. Super by to wyglądało...

Czy na klubówce będzie coś takiego? Tzn. niby arabowie z salukami itd. itd. ? Wiadomo Wam coś o tym....

Link to comment
Share on other sites

W Swornychgaciach w zeszlym roku na klubowce byl tego rodzaju pokaz . Wprawdzie troche glupio to wygladalo , bo przebrali sie nieliczni . A taki pochod powinien byc caly przebrany . Salukarze byli przebrani za arabow , afganiarze tez , borzojarze mieli jakies stroje rosyjskie , a Cp - arze stroje szlacheckie z 17 w. To moze zapytamy Lazara , czy chce cos takiego w tym roku ?

Link to comment
Share on other sites

witam!

mam pytanie

czy ktos z was trzyma charta w bloku?chodzi mi dokladniej o to czy w ogole istnieje taka mozliwosc.

bo ja wlasnie sie szykuje do nabycia drugiego psa.ja co prawda mieszkam w bloku,ale mam spore mieszkanie(120m)i bardzo blisko nad wisłe.to jest fajne miejsce na spacery.i mozna tam biegac i biegac i jest super1duzo trawy i krzaczorow i drzew!

pytam o ten blok,bo wlasciwie to rozwazam bardzo charta.polskiego oczywiscie.ale nie wiem na ile to nie jest barbarzynstwo :) trzymanie takiego psa w niedomuzogrodem.

wiec baaardzo prosze o szczerą i kompetentna odpowiedz itd :)

dziekuje z gory!

Link to comment
Share on other sites

Hmmmmmmmm

Moim afganom niestety niedane jest (przynajmniej na razie:-))) mieszkac w domu z ogrodkiem...

Mieszkamy w bloku na ktorymstam pietrze i radzimy sobie calkiem spokojnie!

Przedewszystkim...mieszkanie sluzy zasadniczo do mieszkania, nie do "wybiegiwania psa"...A chart w mieszkaniu, chocby najwiekszym i tak zwinie sie w klebek na ulubionym fotelu i .....tyle go widac...:-)

:wink:

Link to comment
Share on other sites

mam spore mieszkanie(120m)i bardzo blisko nad wisłe.to jest fajne miejsce na spacery.i mozna tam biegac i biegac i jest super1duzo trawy i krzaczorow i drzew!

Tylko mam nadzieję, że to jest naprawdę odległe od zabudowań miejsce, bo wiesz, chart to jest taki syn wolności i wiatru i jak coś zobaczy to nagle zaczyna za tym biec i nie ważne czy jest to w jeziorze, czy na ulicy pełnej aut, nawet nie zdążysz go wtedy odwołać...

Link to comment
Share on other sites

SUPER.bo w sumie to mozna trzymac psa w klitce 2na2 bo i tak wszystko zalezy od spacerkow.a ja uwielbiam lazic na spacery.moja staruszka suczka to juz ma troche dosyć.godzinka to stanowczo za duzo. :D ale jak jej sie jeszcze chcialo to moglysmy dluuugo lazic

wiec super naprawde!jak by ktos z was znal jakas fachowa literature albo mieszkal w wawie zeby mi ochartach opowiedziec wiecej....

baaardzo dziekuje a jak cos jest strasznie waznego o chartach to moj gg

3556632

dziekuje za optymistyczne odpowiedzi!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...