Jump to content
Dogomania

Orijen czy Chicopee ?


OlaandSolo

Recommended Posts

Wiatm,
mam dylemat:oops:.
Mój PRT jest aktualnie karmiony karmą Hill's , jednak chciałabym przestawić go na coś lepszego, bo niechętnie 'Hilsa' je.
I padło właśnie na Orijena lub Chicopee ( dla szczeniąt [ 6 mies ] ras małych ).
Orijen podobno jest uważna za karmę, która faktycznie nie zawiera tego co jest na etykietce, oraz, że jest tłusty i śmierdzący:roll:
Natomiast Chicopee nie jest uważany za pełnowartościowy:roll:

Nie wiem czy po Hilsie nie zaczęły mojemu małemu rosnąć malukie czarne włoski w białej sierści. Czy to kwestia jedzenia, bo wcześniej czego takiego nie było, gdzy był na innej karmie u hodowcy?????

Bardzo proszę o pomoc i porady:multi:

Link to comment
Share on other sites

orijena mam sprawdzonego tylko na kotach, było po nim w porządku. małe kupki, sierściuch ok ale nie wiem jak się u piesów sprawdza, szczególnie mlodych

natomiast moja psiucha je Acanę (wersja podobna do orijena, bo bez zbóż), niby jest ok, ale chyba kolejną karmą nie będzie ani orijen ani acana

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OlaandSolo']
Orijen podobno jest uważna za karmę, która faktycznie nie zawiera tego co jest na etykietce, [/QUOTE]
A skąd te plotki?
[QUOTE]oraz, że jest tłusty i śmierdzący:roll:[/QUOTE]
Nie jest. Wystarczy kupić małe opakowanie i sprawdzić, by nie wygadywać takich bzdur!

Link to comment
Share on other sites

moje dwa psy jadły nawet ze smakiem 3 miesiące Orijen , ale sierść wyraźnie się pogorszyła , u jednego masakra:shake: , zmieniłam im na Taste of Wild Wetlands ( też bez zbóż ) i wyraźna duża poprawa , sierść znów piękna , błyszcząca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figa33']moje dwa psy jadły nawet ze smakiem 3 miesiące Orijen , ale sierść wyraźnie się pogorszyła , u jednego masakra:shake: , zmieniłam im na Taste of Wild Wetlands ( też bez zbóż ) i wyraźna duża poprawa , sierść znów piękna , błyszcząca.[/QUOTE]

Nie wiem czy 3 miesiące to wystarczający okres by określić wpływ karmy na sierść. Wykluczyłaś inne czynniki? Np. porę roku?
Ja jestem zadowolony prawie pod każdym względem. Prawie ;) bo znacznie podnieśli cenę Orijena. Mam jeszcze 1,5 worka. Zobaczę co potem.
Może spróbuję TOTW? ;)

Link to comment
Share on other sites

moj pies nie chciał byc na Orijen gdy je razem testowalismy.

Skad jednak pomysl zeby porownac go z Chicopee? Sklady tych dwóch karm to dzien i noc ( na korzysc Orijen).

Mialem kiedys okazje przyjzec sie Chicopee gdy bylo polecane mi w sklepie, podobno jest z Kanady... tylko ze na worku była informacja ze produkowane jest w Niemczech :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...