Jump to content
Dogomania

Próba oswojenia "zdziczałego"? psa- pomocy


J_ulia

Recommended Posts

Witam,
w okolicy w której mieszka od pewnego czasu błąka się pies przypomina mniejszego setera szkockiego ( dowiedziałam się dzisiaj że sytuacja ta może trwać nawet od kwietnia) nie jest zagłodzony bo o ile zdążyłam się zorientować jest dokarmiany, chociaż wszystko inne pozostawia wiele do życzenia:shake: .Od paru dni próbuje go do siebie przekonać,i nawet udało mi się go zwabić na mój plac ,ale skubaniec umie przeskakiwać płoty. Pies jest strasznie płochy boi się wszystkiego, a na dodatek niektórzy okoliczni mieszkańcy jeszcze go starszą:mad:.
Myślę ,że najszybciej udało by mi się go oswoić na moim podwórku i chyba najlepszym sposobem byłoby udanie się do weterynarza po jakiś środek usypiający bo nie jestem w stanie inaczej go złapać , a później chociaż jestem przeciwniczką łańcuchów:shake: (przeskakuje przez płot), przetrzymać go na nim z posłaniem w garażu aż do czasu kiedy by się oswoił?

Do domu zabrać go nie mogę przynajmniej do czasu odpchlenia, odrobaczenia, zaszczepienia i przekonania się jak zareaguje na niego moja Cole (suczka) i koty.

Czy koś ma jakiś inny pomysł albo ma doświadczenie w takim oswajaniu?
Byłabym wdzięczna za praktyczne rady albo pomysły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...