Jump to content
Dogomania

wystawowy lancuszek


tunio

Recommended Posts

z tego co się dowiadywałam to żmijki są najbardziej wytrzymale ze wszystkich łańcuszków i nieraz widziałam na szyji u bernarydnów i innych dużych psów. Podejrzewam, że na światówce będą bardzo drogie. W Bratysławie po przeliczeniu na nasze wyszło cos ok 60 kilku zł za 55cm
Ania.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zakla']Ja na wystawach się rozglądałam paru i nie znalazłam takich łańcuszków, ale podejrzewam, że na światówce powinny być. Wtedy sobie pooglądam na żywo jak to wygląda:evil_lol:
Zpr- wytrzymały jest taki łańcuszek? Nadaje się dla młodego początkującego psa??:razz:[/quote]
Mój jest bardzo wytrzymały, nie ściera sie wogle, mam srebrny. Mam jednego temperantnego haszczaka, który ciągnie a mimo to odważyłam się mu go zakładac na ring i nie zerwał, więc jak trafisz na dobrą firmę to będzie ci służył długie lata.
Kupiłam z kolei w Amsterdamie w 2002 na Światówce taki złoty ale bardzo cieniutki i po pierwszej wystawie mi się zerwał :placz:
Musze teraz sobie cos w Poznaniu takiego cieńszego poszukać, ale znowu mam obawy czy się nie zerwie.

Link to comment
Share on other sites

Ten cieńszy to chyba własnie te baby- bo jest opisany jako bardzo cieńki łańcuszek typu żmijka...
Iwona, będę dźwięczna jak dasz znać jakiej długości, przy czym Ruby to niewielkie sunieczko, więc będę jeszcze dźwięczniejsza jak już kupisz Blusikowi i dasz znać jakiej długości ma ten wielki facet:razz:
A i Ruby ma złoty? W sumie Vif ma coś złotego, ale w życiu nie wiem czy to taka ringóweczka czy właśnie baby żmijka:lol:
A 60zł za 55cm to super cena:crazyeye: Jak już będę miała na kogo przymierzać to na którejś wystawie zakupię mam nadzieję...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Są i u nas na wystawach. Ja złote zmijki kupiłam w warszawie na CACIBowej, były w cenie od 50 do 70 zł, firmy chyba Karlie. Na wystawach zagranicą są zawsze, ale trzeba porównywa ceny na roznych stoiskach. Ja w kecskemet kupiłam baby snake z "ring5" 30.5 cm za 2700 forint, kilka stoisk dalej taki sam kosztował 4300, a jeszcze dalej 5600 :evil_lol: . Przy czym z mojej obserwacji baby snake jest gorszy, i napewno mniej trwały bedzie, bardzo sie załamuje przy przekładaniu przez kółeczko, ale ja mam drobniutkiego charcika włoskiego i ładniej wyglada w delikatnym. A w normalnych żmijkach wystawiam cirneco, które maja siłe i temperament, potrafią szarpnąc solidnie, i nic zmijkom nie jest :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Łąńcuszki typu "baby snake" są przeznaczone z zasady dla szczeniąt, psów małych ras oraz do prezentacji bardzo spokojnych psów, ale tylko na ringu.
Poz zejściu z ringu należy założyć coś mocniejszego;)
Takie łańcuszki muszą się zrywać, choćby i z tego powodu, że mogłyby przeciąć psy szyję:roll:
Ja osobiście najbardziej lubię łańcuszki oczkowe, bo są miękkie i bardzo ładnie układają się na szyi, są również bardzo mocne.
Łańcuszki o splocie heksagonalnym czyli tzw. żmijki są produkowane w dwóch grubościach.
Dobierając łańcuszek do psa bierzmy pod uwagę nie tylko jego długość ale również i odpowiednią grubość :-)
Najlepsze jakościowo (pod względem platerowania i staranności wykonania) są oczywiście łańcuszki produkowane w USA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Ten cieńszy to chyba własnie te baby- bo jest opisany jako bardzo cieńki łańcuszek typu żmijka...
Iwona, będę dźwięczna jak dasz znać jakiej długości, przy czym Ruby to niewielkie sunieczko, więc będę jeszcze dźwięczniejsza jak już kupisz Blusikowi i dasz znać jakiej długości ma ten wielki facet:razz:
A i Ruby ma złoty? W sumie Vif ma coś złotego, ale w życiu nie wiem czy to taka ringóweczka czy właśnie baby żmijka:lol:
A 60zł za 55cm to super cena:crazyeye: Jak już będę miała na kogo przymierzać to na którejś wystawie zakupię mam nadzieję...:cool3:[/quote]


Martina odpisała że jej jest srebrny ma dł 50 cm i zakłada zarówno Ruby jak i Chipowi, dla Blue też sugerowała 50 ale ja sprawdze jeszcze dziś w domu ponieważ mam takie dławiki. Ona niestety kupiła go na wystawie w USA.

natomiast vifka ma bardzo cieniutki kupiony na wystawie Euro w Tulln, ale ona jest baaaaaaaaaaardzo spokojną suczką w porównaniu do Blue więc dla Blusiaka to chyba nie najlepszy łańcuszek :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']Martina odpisała że jej jest srebrny ma dł 50 cm i zakłada zarówno Ruby jak i Chipowi, dla Blue też sugerowała 50 ale ja sprawdze jeszcze dziś w domu ponieważ mam takie dławiki. Ona niestety kupiła go na wystawie w USA.

natomiast vifka ma bardzo cieniutki kupiony na wystawie Euro w Tulln, ale ona jest baaaaaaaaaaardzo spokojną suczką w porównaniu do Blue więc dla Blusiaka to chyba nie najlepszy łańcuszek :lol:[/quote]
Dzięki:p No skoro na Chipa wchodzi to dobrze ;) A ten Vivki jest śliczny, wygląda jakby ją na złotej sznurówce wystawiał:lol: No ale racja, że taki cieniutki można kupić już spokojnemu i obytemu z ringiem psu.
Będę się rozglądać, może jak już zaczne na wystawy z własnym jeździć to na Polskich wystawach będą już łatwiej dostępne:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Dobrze Iwona że jednak zmierzyłaś:roll:;) To imagineerek jakiś mały na to wychodzi:lol:

Karenina, super! Kolosalna różnica:crazyeye: I jeszcze jedno pytanie- wystawiasz na dławiku czy za dwa kółeczka?:razz:[/quote]


Zakla, wystawiam na dławiku, nie ukrywam, ze po to kupiłam łancuszki zeby miec wiecej panowania nad psem, bo na normalnych ringówkach tylko dziki pęd i galop był im w głowach.
A roznica jest duza rzeczywiscie, baby snake to jakas 1/4 żmijki. ( jakby co to na zdjeciu są makro czyli wieksze niz w naturze):evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Zakla, wystawiam na dławiku, nie ukrywam, ze po to kupiłam łancuszki zeby miec wiecej panowania nad psem, bo na normalnych ringówkach tylko dziki pęd i galop był im w głowach.
A roznica jest duza rzeczywiscie, baby snake to jakas 1/4 żmijki. [/quote]
Dzięki wielkie za odpowiedź:p

[quote name='karenina']( jakby co to na zdjeciu są makro czyli wieksze niz w naturze):evil_lol:[/quote] Niemożliwe:shake::lol::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Generalnie wiele zalezy tez od wrażliwosci psa. Moje cirneco są generalnie mało wrażliwe, i wieszanie sie na łancuszku czy zwykłej ringówce przychodzi im z tą samą łatwoscią, i wrazenia nijakiego nie robi. Charcik jeszcze na baby snake nie biegał, ale on jak ma dobry dzien to dla odmiany moze sie całkiem bez ringówki wystawiac, nie ciągnie, nie galopuje, więc dla niego to raczej ozdoba bedzie jedynie..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...