Jump to content
Dogomania

Uczulenie na środki znieczulające


carmina

Recommended Posts

Witam! Proszę o ustosunkowanie się do mojego postu, jeżeli ktoś będzię się orientował. Moja suczka miała cesarkę. Nie wiem dokładnie jakie leki dostała dla znieczulenia, ale na pewno kombinację kilku leków-ketaminę, coś tam jeszcze-narkozę. Przed cięciem dostała relanium. Podczas zabiegu bardzo szybko resorbowała leki, dlatego dostała ich dość dużo jak na swoją wagę-3,5 kilo. Po zabiegu dostała antisedan i później relanium. Dramat zaczął się, gdy wracałam z lecznicy do domu. Suczka szarpała się, strasznie krzyczała, chciała uciekać. Nie wiem, co się stało. Lekarka stwierdziła, że to nadwrażliwość na któryś ze składników znieczulenia. Dopiero po 1,5 godziny uspokoiła się, gdy dostała kroplówkę z solą fizjologiczną i zwymiotowała narkozę. Czy ktoś z was miał do czynienia z czymś takim?
Jakie są inne leki, które nie powodują takiej reakcji?

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Ta reakcja była spowodowana prawdopodobnie przez ketaminę. Ketamina to lek starej generacji, lekarze, którzy jej używają twierdzą , że jest bardzo bezpieczna. Tak, ale dla serca, poza tym jest paskudna, powoduje omamy i halucynacje. Dlatego wycofano ja z "ludzkiego" użytku, bo ludzie pod jej wpływem cierpieli psychicznie...Bez komentarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Witam!
Ta reakcja była spowodowana prawdopodobnie przez ketaminę. Ketamina to lek starej generacji, lekarze, którzy jej używają twierdzą , że jest bardzo bezpieczna. Tak, ale dla serca, poza tym jest paskudna, powoduje omamy i halucynacje. Dlatego wycofano ja z "ludzkiego" użytku, bo ludzie pod jej wpływem cierpieli psychicznie...Bez komentarza.[/quote]


To ja dodam jeszcze komentarz :eviltong:
Maliboe7 ma rację- najprawdopodobniej to przez ketaminę - ale i nie ma racji- zaryzykuję stwierdzenie ,że 70% operacji w Polsce jest wykonywanych na ketaminie i żadko sa jakies spektakularne powkłania...a co do wycofania z med. ludzkiej....stosują ją dalej (google nie gryzie)- nawet u dzieci!!!!!!!!!

carmina- cóż Ci moge napisać... zdarza się... to tak jak z użądleniem pszczoły- jeden ledwo poczuje inny w kilka sekund umrze. NIe da sie tego przewidzieć.
A czy dostałaś swojego pas już wybudzonego czy się wybudzał jak wracaliście? Bo tylko to mogę ewentualnie zarzucic lekarzowi. Zwierze po opreacji powinno zostać pod okiem lekarza do wybudzenia. (ale uwaga po wybudzeniu z reguły idą spać - swoim naturalnym już snem ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam, że wymienione przez Carminę objawy pobudzenia wywołała ketamina, ale myślę, że bezpośrednim powodem takiego "ciężkiego" wychodzenia z narkozy było podanie antisedanu.
Ketaminę u zwierząt podaje się w narkozie skojarzonej i inne składniki tej narkozy min. zapobiegają negatywnym skutkom podania ketaminy. Podanie antisedanu zatrzymało działanie innych leków, a na działanie ketaminy nie miało żadnego wpływu i dlatego pies zachowywał się tak a nie inaczej.
Pewnie gdyby nie antisedan wybudzanie było by spokojne, choć trwało by dłużej.
Moim zdaniem takie zachowanie nie było spowodowane uczuleniem - większość zwierząt po podaniu samej ketaminy tak by się zachowywało.
Co do wymiotów, to występują one po narkozie stosunkowo często, zarówno u zwierząt jak i u ludzi.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...