Jump to content
Dogomania

Puchar Europy Srodkowej i Wschodniej - Poznan 2005


asiek

Recommended Posts

Szczerze mówiąc z ubiegłorocznych doświadczeń moich wynika,że pies w samochodzie nikogo na granicach nie obchodził- ani Rumunów, ani Węgrów, a przede wszystkim Polaków.


Poza tym zastanawiam sie nad sensem niektórych zapisów: jak np. jade z Rumunii do Polski - to przecież wjeżdżam do kraju już z UE - i jak to interpretować.Przecież nie da sie przeskoczyć z tego "trzeciego kraju" wprost do naszej ojczyzny :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ale wracasz juz z kraju trzeciego , nie bedacego na liscie ani A ani B, a w zeszlym roku to dopiero w pazdzierniku wprowadzili paszporty, wiec byl totalny bajzel,a co jak sie douczyli?
Dla mnei to absurd!zwlaszcza,ze nie jestesmy krajem wolnym od wscieklizny i zwlaszcza ,ze nie jestesmy jeszcze w ukladzie z Schengen czy jak sie to pisze!tak czy sia pie***unia!tylko rolnicy skorzystali na niej!!!

Link to comment
Share on other sites

Hey ;)
Nowy login bo na Paule zgubiłam hasło a nie chce mi wysłać :) W Puławach te badania można zrobic bez problemu ... jak sie dobrze pogada to w tydzień :0 Fakt faktem że kosztuje ok 200zł ale jeśli po badaniu szczepi sie psa co rok terminie to badanie jest ważne ! czyli jak się tego pilnuje tylko raz i można jeździć. Z kwestii praktycznych to pobiera sie krew i daje do odwirowania i wysyła kurierem koszt ok 40zł. Potzrebny jest równiez wypełniony kwit od weta który jest na stronie ... adres zapomniałam ... jak znajdę to wyślę :)

hey orsini :) byłaś w Wilnie ? jak ci poszło ?

Link to comment
Share on other sites

Falco pierwszego dnia CAC i Res.CACIB a drugiego CAC,CACIB,BOB oraz tyt Zw.Litwy i Wilna. ...Oczywiście myslimy o Championie tylko ze z jednego zródła wiem ze są potzrebne 3 CAC i od pierwszego do ostatniego przerwa rok a tu na formu czytam o 4 CAC :( Już sama nie wiem ... ale i tak wybieramy sie za rok do Wilna więc do tego czasu mam nadzieję sie wyjasni :D

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do instytutu wirusologii do Puław - jest tak

-do Rumunii i innych krajów spoza UE lepiej bez testu na przeciwciała lepiej nie jechać,
-czas trwania badania do 2 tygodni
-koszt u nich 216 zł.+ opłata u wet.

problemem jest tu nie tyle wjazd do Polski, ale ogólnie na teren UE( czyli w tym przypadku Węgry)

Link to comment
Share on other sites

Ta regulacja ma ulatwic transport w wewnatrz Unii. Na granicach zewnetrznych Unii ma byc trudniej. Najbardziej mnie dziwi to ze Rumunia i Bulgaria wchodza 1.01.2007 do Unii, a teraz Unia blokuje wjazd z tych krajow. Czytalam wersje angielska tej dyrektywy ktora to wprowadzila, jest tam taki punkt w wolnym tlumaczeniu: W zwiazku z prosbami wybitnych autorytetow Rosja jest dolaczona do grupy panstw z ktorych nie potrzeba badan . Czyli duzy moze wiecej :D :D . i jeszcze cos warunki wjazdu do Angli, Szwecji obowiazuja do 3.07.2008. Pozniej nie trzeba robic badan zeby wjechac do tych krajow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...