Jump to content
Dogomania

Prezentacja w ruchu


kelpie87

Recommended Posts

Witam! Jestem właścicielką 14 miesięcznej czernyszki. Właśnie szykujemy się do naszej drugiej wystawy, pierwszej "na serio" (wcześniej występowała w klasie szczeniąt). Postawę mamy opanowaną prawie na perfekt (zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce:p) ale jest problem z ruchem. Biega ładnie dopóki się patrzy z boku. Przy szybszym kłusie niestety zaczyna biec bokiem. Patrząc z tyłu wyraźnie widać opuszki trzech łap. Czym to może być spowodowane? Jak do tej pory spotkałam się z dwoma teoriami:
1. Pies ma długie łapy i musi ustawić się pod skosem aby nie kopać się tylnymi w przednie (rzeczywiście jest krótka, wysokość w kłębie prawie równa dłygości tułowia)
2. Słaba koordynacja ruchowa i niedostateczne umięśnienie tylnej partii ciała (w tym wieku to by nie było dziwne, chociaż jest bardzo zwinna i nienajgorzej umięśniona)
Ktoś się spotkał z takim przypadkiem u młodego psa? Wyrósł z tego czy nie? Czy odpowiednim sposobem prezentacji można to jakoś zamaskować? Czy sędziowie zwracają na to dużą uwagę?

Bardzo proszę o odpowiedź!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Temat stary więc już coś o tym wiem ;)
Po pierwsze sedziowie nie zwracaja na to zbytniej uwagi i dość sporo psów tak biega lekko pod skosem.
Po drugie ja wypracowała metodę maskowania tego, ale to sie sprawdzi przy dużym psie wystawianym na "mocnym kontakcie". Biegnąc "od sędziego" trzymam ją krótko przy szyi i "naprowadzam" ją smakołykiem. Odwraca głowę w kierunku smakołyka i automatycznie całe ciało zmienia oś ruchu. Ja muszę już tylko kontrolować czy ciało jest dobrze ustawione względem sedziego. Ewentualnie można biec leciutko pod skosem, w przeciwnym kierunku niż pies skasza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...