Jump to content
Dogomania

Czym grozi zagęszczenie żółci i bardzo podwyższone AP-długoletnie problemy z wątrobą


izzie1983

Recommended Posts

Witam.

Dziś telefonicznie poznałam wyniki wczorajszych badań mojego psa. Wyszło znacznie zwiększone zagęszczenie żółci i strasznie podwyższone AP (ponad 900 przy normie do 155). Jutro jadę po receptę na jakiś ludzki lek, który moja Inka ma przyjmować (nazwy jeszcze nie znam).

Pierwsze problemy zaczęły się bodajże 8 lat temu. Pies ma tendencję do zjadania śmieci i robi to w takim tempie, że nie zawsze da się temu zapobiec. Prawdopodobnie kiedyś zjadł trutkę. Miał bardzo poważne zaburzenia, był leczony.

Potem był przez jakiś czas spokój. Pies jest cały czas na diecie (gotowane udka z kurczaka, makaron, marchewka zamiennie z karmą dietetyczną po 25 zł/kg).

W lutym 2009 nastąpił kolejny nawrót problemów - bolesne powiększenie wątroby, parametry podwyższone, tydzień na antybiotyku. Weterynarz nie podał domniemanej przyczyny.

Teraz pod koniec czerwca luźne stolce zmobilizowały do kolejnych badań i wyszło bardzo zwiększone zagęszczenie żółci i AP ponad 900 (dokładne wyniki badań na kartce będę mieć jutro).

Pytanie moje jest następujące - czy mogą być spowodowane nawroty problemów wątrobowych i jakie mogą być tego konsekwencje? Czy to zwiększa ryzyko raka wątroby? (Dodam, że pies w 2007 miał usuwanego guza sutka, ale przerzutów do tej pory brak)

Dzięki za jakiekolwiek sugestie.
Marta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...