Jump to content
Dogomania

Wszędzie śierść...


esthom

Recommended Posts

Ratunku! Moja sunia traci dziennie morze włosów. Mam goldena i naprawdę jest z tym straszliwy problem!!! Próbowałem czesać regularnie (dwa razy dziennie!!!), któs polecił mi dodawać drożdże do wody! Nic nie działa! Macie może na to jakieś sposoby?

Link to comment
Share on other sites

[b]esthom[/b] jakbys byl psem tez bys tak linial :wink: raz cieplo raz zimno, raz slonce, raz snieg po pas - przeciez zglupiec mozna. Teraz wszyscy maja ten problem, no chyba, ze wpadli na pomysl co Flaire :wink: Mozna podawac jakies srodki z wieksza iloscia biotyny, codziennie solidnie czesac, ale chyba wiecej sie nie da - a co do biotyny nie wiem czy az tak pomoze na ten okres aki przechodza teraz psiaki.
Sasiedzi np zdjeli dywany, bo juz wytrzymac nie mogli, a my sie przyzwyczajamy do siwego odcienia dywanow w mieszkaniach :wink:
Teraz przynajmniej widac jak pies spal na fotelu podczas naszej niobecnosci, bo zostawia biale klaki :lol:

Link to comment
Share on other sites

nasz Sumcio tez "gubi" ;) w zwiazku z tym kupilismy jasne dywany, na ktorych nie widac wlosow;) na pewno szybciej sie ubrudza niz ciemne, ale w koncu w dobie wynalazku jest tyle preparatow czyszczacych... :lol: Tez go czeszemy bardzo czesto, i za akzsym razem 3-4 szczotki wychodza ;) Trudno, czlowiek tez gubi, tylko ich tak nie widac.
Usciski!

Link to comment
Share on other sites

Zamiast nad nowymi dywanami, zastanów się nad kupnem butelki oleju lub zmielonego lnu (choć ten jest odtłuszczony). Nasz suczyce też strasznie liniały, ale łyżka stołowa dzinnie dodana do miski z jedzeniem bardzo pomaga. Nie twierdzę, że linienie całkowicie się niweluje, bo po zimie pies musi zmienić "ubranko", ale znacznie się poprawia sprawę, a poza tym sierść staje się bardziej błyszcząca i przyjemniejsza w dotyku. Jeśli nie olej to len, który możesz rozrobić w mleku lub wodzie jak wolisz. Nie spodziewaj się poprawy po 2 dniach, bo to trochę trwa. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Krechut jest na siemieniu lnianym od jakiś 2,5 miesiaca i od dwóch miesięcy już nie lnieje... 8)
Wczoraj nawet zaszalałam i wyczesałam sukę, bo jakaś zakurzona trochę była... Ale nie było czego wyczesywać, moze dwa włoski wyszły... :fadein:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']teraz wg mnie taka durna zima byla i psy glupialy, raz zimno raz cieplo, a teraz nagle cieplo, za miesiac bedzie po wszystkim i tyle ;)[/quote]
No to z pewnością wina tej pokręconej pogody, ale chyba jeszcze gorsze są kaloryfery, które naszym kochanym psicom wysuszają skórę. :-?

Link to comment
Share on other sites

kaloryfery ida w parze z taka pogoda, bo jak zimno to wiadomo, ze mocniej grzeja. Mozna by sie do iglo podczas zimy przeniesc :hmmmm: wtedy chyba nie ma takiej roznicy temperatur :roll: :wink:
Ale przeciez wiosna idzie, wiec spokojnie lada dzien piechole sie uspokoja :) Dzisiaj juz naprawde mozna poczuc ta piekna pore roku :D

Link to comment
Share on other sites

moja tez lnieje jak "glupia", ale caly rok. niestety sypie sie z niej caly czas. raz troche mniej raz wiecej. ale to mniej nie znaczy malo.daje co kilka miechow kerabol ale niestety calkowitego gubienia wlosia nie jest w stanie powstrzymac. w dywan wlos sie tak wbije, ze nie mozna go usunac odkurzaczem. ale to stary dywam na nowszych jest lepiej. tylko, ze ta piorunica jak tylko odkurze to od razu sie polozy na najciemniejszej czesci dywamu, chyba w celu sprawdzenia go i mojej pracy :lol: jak sie odkurzy tylko raz na tydzien to klaki fruwaja po podlodze :roll: cieszymy sie, ze jest taka jasna to chociaz wlosow nie widac w kuchni na stole i w potrawach. czego niestety moja Babcia nie jest w stanie poskromic przy swoim czarnym psiaku. na tym koniec. pozdrowienia i milych spacerkow w te pierwsze wiosenne dni :)

Link to comment
Share on other sites

co do odkurzania dywanow to my rok temu zaopatrzylismy sie w odkurzacz dla wlascicieli psow ;) Beta sp byla prawie owczarkiem, wiec siersc jak ON - udreka przez caly rok od lata do lata ;) Kupilismy odkurzacz z turboszczotka -zbiera wlos z dywanow rewelacyjnie! a odkurzac mozna jedna reka. Firmy odkurzacza juz podawac nie bede, bo bedzie totalna reklama;) Jest tez elektoszczotka, ale slyszelismy ze turbo sie lepiej spisuje przy psich klakach - u nas rewelacyjnie

Link to comment
Share on other sites

ojoj, troche mnie nie było a tu taka dyskusja :)
co do tego odkurzania, ja tam biorę w rękę szczotkę i co jakiś czas maczając w wodzie czyszcze dywan, ani jednego włosa nie zostawię!!!
prawde mówiąc próbowałem mnóstwa odkurzaczy i zaden mnie nie zadowalał, zawsze cos zostawało! Może jestem zbyt pedantyczny??? :D

Link to comment
Share on other sites

skoro jestes pedantem to mozesz tez sprobowac sposobu, ktory byl u nas przed tym odkurzaczem. Tylko odkurzaczem po prostu latwiej - i nie chodzi o zwykly a te koncowke, turbosczotke.
Jak masz w domu taka pilke, brzeszczot to mozesz tez tym - tylko nie wiem jaki masz dywan, byle nie taki supelkowy bo wtedy zniszczysz dywan ;) Takim brzeszczotem wyczyszcisz w 100% z klakow, naprawde nie zostaje nic - tylko tu trzeba miec sporo sily, zeby odkurzac w ten sposob ;) powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esthom'] Może jestem zbyt pedantyczny??? :D[/quote]
To proponuję wymienić psa na rybki. :wink: Aczkolwiek cena akwarium z zarybieniem jest porównywalna z wypasionym odkurzaczem 8)

Ja tam odkurzam normalnym odkurzaczem i żyję. Odrobina psich kudłów jeszcze nikomu nie zaszkodziła... 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...