Jump to content
Dogomania

Problem York pokryty kundlem


kipper

Recommended Posts

Witam.

Dwa dni temu udałem się do weterynarza z moim yorkiem (suczka) wraz z koleżanki yorkiem aby nam pomogła w pokryciu psa.Po 30 minutach psy sie zakleszczyły i kopulowały się przez 20 minut.Dzisiaj rano suczka została wypuszczona na podwórko żeby się załatwić po paru minutach wychodzę żeby ją zawołać a ona już była zakleszczona z kundlem szesnasto letnim :-( zaraz wziołem wiadro zimnej wody i oblałem ich bo słyszałem że w taki sposób się je rozłacza i się rozłączyli.Bardzo się obawiam i nie mam pojęcia co w takiej sytuacji zrobic.Nie wiem czy tez kundel ktory jest tak stary może byc płodny prosze o pomoc.:-(:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej zrobisz sterylizując sukę, bo wątpię że ma uprawnienia hodowlane, została pokryta reproduktorem i krycie zostało zgłoszone do ZK.
A co do kundelka który pokrył twoją sukę.. Co za różnica, czy urodzą się kompletne mieszańce, czy kundle w typie yorka ? Na jedno wychodzi. Nie powinnaś doprowadzić do urodzenia się ani jednych, ani drugich.

Link to comment
Share on other sites

Samce zachowują płodność do śmierci.
Tak samo jak u ludzi.
Mężczyzna jest płodny do końca życia - kobieta do czasu menopauzy.
Co najwyżej zmienia się prawdopodobieństwo zapłodnienia uwarunkowane "kondycją" plemników.

Link to comment
Share on other sites

Jak wypuszczasz sukę z cieczka samą na dwór :roll::shake:to nie dziw się ,że każdy tak samo biegający luzem pies z korzysta z okazji.
Dla mnie to przykład kompletnego braku odpowiedzialności .
Trzeba było pomyśleć wcześniej ,a nie teraz jak już jest po fakcie :shake:.

Link to comment
Share on other sites

Heh a może udać sie do weta, możliwe ze on coś poradzi. Jak piszesz pies był stary ale nie wiadomo czy płodny a jeśli był płodny i trafił na ''te dni'' no to wiadomo. Sukę pokryta trzeba dalej pilowac bo to ze poryl ja jeden pies nie oznacza ze inny nie moze, a potem szczeniaki moga byc po innych ojcach. Inna sprawa to to jakiej wielkości byl ten kundel, bo Yorki nie mają łatwo z porodami a jeszcze jak ten kundel nie był najmniejszy a gdyby szczeniaki były po nim to może byc cięzko z porodem. Moze a nie musi heh. A nie lepiej założyc majtki na cieczke i pilnowac suku zeby potem nie było problemu skoro nie chcesz sterylki.

Link to comment
Share on other sites

A teraz kilka ważnych rzeczy.
Temat rasowy= rodowodowy na forach psich pojawia się z ogromnym natężeniem,stąd pozwolisz,że podeprę się linkami w tłumaczeniu podejścia ludzi w tym temacie.Polecam lekturę.Miałaś czas na plany rozmnożenia suki,to znajdziesz też chwilkę, by dla dobra swojej ukochanej pupilki poczytać:

[url=http://www.arka.strefa.pl/rasa.html]Nie kupuj kota w worku[/url]
[URL="http://www.rasowy-rodowodowy.info/"]www.rasowy-rodowodowy.info[/URL]
[URL="http://www.stoppseudohodowcom.org/"]STOP pseudohodowcom! | STOP pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.[/URL]

Powodzenia i właściwych decyzji życzę.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to[B] kipper [/B]jest płci męskiej (tak się zaprezentował w 1 poście), więc nie piszcie jak do kobiety, bo jeszcze pomyśli, że to nie do Niego. ;)

Wszystko tu praktycznie zostało powiedziane odnośnie rozmnażania psów w typie i bezsensowności tego, ja dodam, że ogromnym błędem [B]kipper[/B] było to, że polałeś psy wodą, [B]NIE WOLNO GWAŁTOWNIE ROZDZIELAĆ PSÓW, to grozi obrażeniami![/B]

Po raz kolejny nasuwa mi się wniosek, że najchętniej za rozmnażanie zwierząt biorą się ci, co żadnego pojęcia o tym nie mają , a cechuje ich jakiś taki wstręt do uświadomienia się.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...