Jump to content
Dogomania

Początki... Pomóżcie


Fretkaxd

Recommended Posts

Hej.
Od zawsze chciałam mieć psa. Niestety mieszkam w bloku i rodzice nigdy mi na to nie pozwolili... Obecnie mam 17 lat i moje marzenie o psie urosło do ogromnych rozmiarów.
Pewien pan chciał się pozbyć szczeniaka, miesięcznego kundelka, serce mi się krajało i musiałam go wziąć. Akurat tak się złożyło, że moja babcia która ma podwórko od roku psa nie ma i chciała jakiegoś mieć, dlatego okazja świetna. Babunia mieszka blisko i z psem kontakt mam codziennie.
Pierwszą noc psiak spędził u mnie w mieszkaniu, babcia w domu trzymać nie chce i obecnie śpi w dużym kojcu w ocieplonej budzie (za dnia biega po całym podwórku, tylko w nocy do kojca).
W poniedziałek psa czeka odrobaczanie, a potem sczepienia.
Czy jest w ogóle możliwość, żeby pies trzymany u babci słuchał mnie jak swojej pani?
Jak pieska nauczyć reagowania na swoje imię i przybiegania na komendę?
Może macie jakieś cenne uwagi odnośnie zaistniałej sytuacji? ;)

Mała pomyłka, psiak ma już dwa miesiące, a może nawet trochę ponad.

Link to comment
Share on other sites

Żeby pies Cie słuchał, nauczył się reagować na imię potrzebuje stałego kontaktu z Tobą i innymi ludźmi ;)

A jak nauczyć reagowania na imię.... Ja do swojego po prostu mówiłam ciągle po imieniu, przy każdej sytuacji wplatałam jego imię gdzieś np. [I]Simba, jedzonko[/I], przy każdej lepszej okazji.

A jak przybiegania? Jak pies idzie w Twoją stronę możesz powiedzieć 'Chodź', a jak przybiegnie dać psu smaka ;)

Link to comment
Share on other sites

Utworzenie więzi z psem nie jest trudne. Musisz go karmić, szkolić, nagradzać, wyprowadzać na długie spacery i bawić się z nim. By zaczął reagować na imię musisz po prostu do niego mówić po imieniu.
I jeszcze jedno, chcesz z nim utworzyć więź ale czy będziesz w stanie całe jego życie go odwiedzać i się nim zajmować? psy bardzo przywiązują się do ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Czy jest w ogóle możliwość, żeby pies trzymany u babci słuchał mnie jak swojej pani? [/quote]
Jeżeli będzie mieć z Tobą stały kontakt i silną więź to tak.
[quote]Jak pieska nauczyć reagowania na swoje imię i przybiegania na komendę?[/quote]
Aby przyzwyczaic pieska do imienia po prostu mów do niego po imieniu, przybiegania ucz go w różnych sytuacjach kiedy już będzie umial reagować na imię, zawołaj i kiedy przybiegnie daj coś dobrego do jedzonka ;) Tylko pamietaj nigdy nie karć psa za to ze długo nie przychodził, bo wtedy przyjście do Ciebie skojarzy z kara.

[quote name='Fauka'][B]Utworzenie więzi z psem nie jest trudne.[/B] Musisz go karmić, szkolić, nagradzać, wyprowadzać na długie spacery i bawić się z nim. By zaczął reagować na imię musisz po prostu do niego mówić po imieniu.
I jeszcze jedno, chcesz z nim utworzyć więź ale czy będziesz w stanie całe jego życie go odwiedzać i się nim zajmować? psy bardzo przywiązują się do ludzi.[/quote]
Oj tu się nie zgodze. Wcale to nie jest takie łatwe ;)

Link to comment
Share on other sites

Aby pies się Ciebie słuchał przychodź do niego regularnie. Wołaj go po imieniu ( jakkolwiek by ono brzmiało) i za przyjście nagradzaj. I tak ciągle. Jak się nauczy poćwiczcie jeszcze trochę, ale w między czasie ćwiczcie też komendy ( o ile chcecie, chociaż podstawowe, bo bardzo się przydają). Jeśli chodzi zaś o to słuchanie Ciebie jako pani- wystarczy silna więź, którą zdobędziesz przebywajac długo z psiakiem. Tylkko pamietaj- najlepsza metoda to metoda pozytywna- zadnego karcenia, tylko chwalenie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tylkko pamietaj- najlepsza metoda to metoda pozytywna- zadnego karcenia, tylko chwalenie. [/QUOTE]
Dzięki za odpowiedzi. Kupiłam sobie dziś książkę "Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów", bo wydaje mi się napisana dość prostym językiem, a zarazem zawiera sporo przydatnych rzeczy.
Mam nadzieję, że mi to pomoże.
Może ktoś już to czytał i podzieli się opinią o niej? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...